SME
Štvrtok, 21. október, 2021 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Cesta do hlbín ženskej duše alebo „Po čom ženy naozaj túžia“

Ženy na celom svete v marci oslavujú. Medzinárodný deň žien je príležitosťou vyčariť im úsmev na tvári. Stačí na to málo...

Zamysleli ste sa už niekedy nad tým, prečo majú ženy také dôležité miesto v našich životoch? Mama, sestra, stará mama, prababka, švagriná, teta, svokra, sesternica či neterka. Každý z nás je už od narodenia obklopený vo svojom živote mnohými výnimočnými ženami. Vedci nedávno dospeli k záveru, že jednoznačne najdôležitejšou ženou v živote každého jedinca je babička z matkinej strany. A to nielen kvôli svojim vedomostiam, láske a starostlivosti, ale aj z hľadiska genetického prepojenia. Nech už je vo vašom živote dôležitá práve táto, alebo iná žena, Medzinárodný deň žien je jedinečnou príležitosťou ako nahliadnuť do hlbín jej krehkej ženskej duše, porozumieť jej a potešiť ju.

Po čom ženy naozaj túžia?

Je všeobecne známe, že ženy majú úplne iné emocionálne potreby než muži. Viete, po čom ženy skutočne túžia?

Konverzácia – ženy chcú hovoriť, zdieľať svoje pocity a emócie. Nepotrebujú riešenia, ktoré im muži v snahe pomôcť často núkajú. Nejde im o výsledok ako taký, chcú len, aby ich niekto počúval. Takže, milí páni: kúpte svojej polovičke fľašu dobrého vína, nastražte uši a nechajte ju chvíľu len a len hovoriť.

Dôvera – Táto potreba je u žien veľmi silná. Aj sebaisté a emancipované ženy potrebujú mať svoje istoty, bezpečný prístav a „silné rameno“ na vyplakanie. Priestor kde sa môžu otvoriť a byť samé sebou. Ak chcete teda svojej žene prejaviť lásku, uvarte jej napríklad lahodnú kávičku, ktorej vôňu si bude spájať s pocitom bezpečia.

Náklonnosť – Ženy potrebujú cítiť, že sú jediné, jedinečné a vzácne. A to nielen náznakmi, či darčekmi, ale najmä verbálne a často. Čím sú neistejšie, tým častejšie potrebujú byť ubezpečované o náklonnosti. Niekedy to môže byť unavujúce, preto uisťujúce slová kombinujte s milými pozornosťami typu kvety, parfum, či sladký dezert.

Kedy povedať ďakujem

Niekedy jedno jediné slovíčko „ďakujem“ nahradí množstvo iných slov. Ako s ním narábať? Sú situácie, kedy úplne postačí...

1. Pochvala od svokry

Väčšina ľudí nevie prijímať komplimenty. Namiesto toho, aby sa z pochvaly potešila, začne byť príliš skromná, alebo ich popierať. Nebojte sa na kompliment odpovedať len jednoduchým ďakujem, bez ďalších slov.

2. Opäť k babke meškám

Takáto situácia je nepríjemná pre obe strany. Vy ste zrejme v strese, a navyše, preukázali ste neúctu k babičke, ktorá čaká a teší sa na vás. Slová vďačnosti sú oveľa vhodnejšie než siahodlhé výhovorky a príbehy o tom, prečo meškáte.

3. Kritika od mamy

Takmer každý znáša kritiku zle, hoci môže byť užitočná a konštruktívna. Naši najbližší sú často tí, ktorí nás kritizujú najviac. Dobrou správou je, že ak na ňu reagujete vďačnosťou, neutralizujete ju. Namiesto ospravedlňovania sa a vysvetľovania radšej len jednoducho poďakujte za to, že ste dostali spätnú väzbu.

4. Útecha blízkej priateľky

Keď sa v živote našich blízkych stanú smutné veci, chceme ich podporiť tými správnymi slovami. V snahe pomôcť hľadáme na situácii niečo pozitívne, to však nie je správny prístup. Stačí povedať: „Ďakujem za dôveru, za zdieľanie, som s tebou.“

5. Z bežného dňa výnimočný

Budete prekvapení, ako jednoducho môžete urobiť ženám, na ktorých vám záleží z bežného dňa výnimočný. Stačí poďakovať. Za pomoc, za pozitívnu náladu, za to, že skrátka sú... Nie každý je výrečný. No aj na to je riešenie. Stačí navštíviť Kaufland a určite si vyberiete niečo, čo to povie za vás. Každá žena je odlišná a poteší ju niečo iné. Jedna nedá dopustiť na romantickú kyticu kvetov, iná na lahodnú čokoládu, či sladký dezert, ďalšia si rada vychutná šálku kvalitnej kávy, či zahodí starosti za hlavu pri pohári dobrého vína.

O úroveň vyššie

Ak chcete oslavu sviatku žien povýšiť na vyšší level a ženu blízku vášmu srdcu potešiť niečím skutočne výnimočným, nechajte sa inšpirovať. Nielen tipy na vlastnoručne pripravené sladké prekvapenia, ale aj všetky potrebné ingrediencie nájdete na www.kaufland.sk.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

INDEX a Slovenská sporiteľňa vyhlásili výsledky prvého ročníka súťaže.


INZERCIA 1 h

Sladké plody brusnice si okrem lahodného koláča spájame i s liečbou ochorení vylučovacej sústavy. Právom.


2 h

V rozvíjajúcom sa digitálnom svete je bezpečnosť najvyššou prioritou.


INZERCIA 9 h
Skryť Zatvoriť reklamu