INZERCIA

Tajomstvom krásnej pokožky sú antioxidanty. Ako nás chránia?

Poraziť starnutie, svalovú horúčku a zlepšiť imunitu. Toto dokážu antioxidanty medzi ktoré patrí aj neobyčajná vodíková voda.

Poraziť starnutie, svalovú horúčku a zlepšiť imunitu. Toto dokážu antioxidanty medzi ktoré patrí aj neobyčajná vodíková voda.

Na naše telo denne útočí stres, toxíny a voľné radikály. Je to podobné, ako keď železo na povrchu oxiduje - hrdzavie. Telo nám síce nehrdzavie, no to neznamená, že mu vonkajšie prostredie neškodí. Výsledok? Vrásky, starnutie a unavená pleť. Jedným z najúčinnejších antioxidantov, ktoré dokáže poraziť nielen starnutie, ale aj svalovú horúčku či zlepšiť imunitu je „obyčajne neobyčajná“ molekula vodíka.

Krása z vnútra

Starnutie nezakryje žiadny mejkap a tento proces sa nedá zvrátiť. Môžeme ho však spomaliť, a to už na bunkovej úrovni. Ako dôsledok aktuálneho životného štýlu vzniká v našom tele oxidačný stres - to znamená, že máme v tele veľa voľných radikálov, ktoré majú neblahý vplyv na naše zdravie a krásu. Antioxidanty ich však dokážu účinne eliminovať. Medzi najsilnejšie patrí molekula vodíka. FLASKA - láska na prvý dúšok vyrobí chutnú a zdravú vodíkovú vodu nabitú antioxidantmi za pár minút.

„Vedecky výskum ukazuje, že vodík H2 má schopnosť účinkovať na bunkovej úrovni a za ideálnych podmienok prestupovať do bunkových štruktúr, a tak pôsobiť ochranne, protizápalovo a proti odumieraniu buniek. H2 pôsobí ako čistič - pohlcovač alebo neutralizuje voľné radikály, a preto jeho používanie nemá horný limit,“ hovorí doktorka Renáta Valachovič z estetickej dermatológie INTERKLINIK.

Starnutiu pokožky a tela sa nedá úplne vyhnúť. Je v tom aj kus genetiky, ale do veľkej miery ho ovplyvňujú vonkajšie faktory, ako životný štýl a prostredie. V neposlednom rade aj strava a pitný režim, ale aj nadmerné slnenie.

Molekulou vodíka proti svalovici

Molekula H2 toho dokáže oveľa viac, ako „len“ zabrániť rýchlemu starnutiu. Ocenia ho aj športovci. „Vodík eliminuje zvýšený obsah kyseliny mliečnej (laktátu), ktorá sa po akútnej záťaži vyplavuje do svalových buniek a spôsobuje únavné prekyslenie a bolestivosť. Vodík tak zaisťuje rýchlejšiu regeneráciu tkanív kostnej sústavy po záťaži a pomáha predchádzať chronickej únave,“ hovorí Tomáš Dostál, šéftréner GOLEM CLUB. Dodáva, že vďaka vodíku pociťujú úľavu aj športovci, ktorí trpia bolesťami kĺbov a rôznymi chronickými zápalmi svalov a šliach.

„Vodík zlepšuje vašu energiu, pretože samotná molekula vodíka obsahuje vysokú hustotu energie. Okrem toho urýchľuje regeneráciu svalov a znižuje svalovú únavu,“ pokračuje uznávaný tréner.

Upozorňuje však, že antioxidanty nie sú zázračný všeliek a samé osebe nestačia. Najlepšie výsledky dosiahneme, ak pitie vodíkovej vody zaradíme, ako súčasť celkového zdravého životného štýlu.

„Ak sa stravujeme zdravo, máme dostatok pohybu, vyhýbame sa cigaretám a alkoholu naše telo potom dokáže prijaté podporné látky využiť prospešným spôsobom, chrániť nás pred chorobami, dodávať nám energiu, silu a krásu,“ vysvetľuje Tomáš Dostál, šéftréner GOLEM CLUB.

Napríklad, bežne si mnohí z nás dávajú v rámci prevencie tabletky vitamínu C. Ak ho nakombinujeme so zdravým životným štýlom môžeme očakávať, že vitamín C nás bude chrániť napr. pred virózami. Ak si však na svoje telo nedávame pozor, ťažko očakávať, že vitamín C nás zachráni. Rovnako je to aj s pitím vodíkovej vody. Ak ju zaradíte do vášho zdravého životného štýlu, pomôže vám budovať odolnejšiu imunitu, cítiť sa ešte lepšie, byť krásny a fit.

Viac informácií o vodíkovej vode a o FLASKE nájdete na www.mojaflaska.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

TRUCK režim zdarma pro autokameru s navigaciou MiVue Drive 60 LM

Zadajte si parametre (veľkosť, hmotnosť) vášho vozidla alebo karavanu a Mio vám spočíta ideálnu trasu a ešte natočí priebeh jazdy!

Tlačové správy

Masívna ofenzíva barcelonskej značky v segmente SUV

SEAT Ateca, Arona a Tarraco vyrazili na cesty v Barcelone, v meste kde vznikli.

Tlačové správy

Vyznáte sa v novom označovaní palív?

Nové značenie palív ste si mohli všimnúť na tankovacích pištoliach, no uvádzať ho musia aj novo vyrobené autá na palivovej nádrži.

Tlačové správy

Vyhlásenie Vedeckej rady EU v Bratislave

Vyhlásenie Vedeckej rady EU v Bratislave k diskusii o porušovaní autorského práva v akademickom prostredí