SME
Streda, 29. jún, 2022 | Meniny má Peter, Pavol, Petra

1. International Study Abroad Fair 2018 na EU v Bratislave

EU v Bratislave zorganizovala 27. februára 2018 1. ročník International Study Abroad Fair pre domácich a zahraničných študentov.

1. International Study Abroad Fair 2018 na EU v Bratislave1. International Study Abroad Fair 2018 na EU v Bratislave (Zdroj: Ekonomická univerzita v Bratislave)

Dňa 27. februára 2018 sa na EU v Bratislave uskutočnil 1. ročník International Study Abroad Fair pre domácich a zahraničných študentov. Podujatie otvoril rektor EU v Bratislave Ferdinand Daňo, veľvyslankyňa Portugalska na Slovensku, J.E. Ana Maria Coelho Ribeiro da Silva a prorektor pre medzinárodné vzťahy EU v Bratislave Boris Mattoš.

Cieľom podujatia bola najmä prezentácia zahraničných partnerských inštitúcií, ako aj podpora úspešného európskeho mobilitného programu Erasmus+. Zahraniční študenti mali možnosť prezentovať svoju krajinu, univerzitu a kultúru a podporiť tak potenciálnych záujemcov o zahraničný študijný pobyt.

Na podujatí bolo prezentovaných viac ako 20 štátov z Európy, Severnej Ameriky a Afriky. O ponuke študijných programov v cudzom jazyku a študijných pobytoch a stážach sa mohli študenti dozvedieť v samostatných informačných stánkoch. Na podujatí svoje aktivity prezentovala tiež študentská organizácia Erasmus Student Network (ESN). Študenti súťažili aj o najlepšie vyzdobený stánok a ako najlepší tím boli vyhlásení študenti z TEC Monterrey z Mexika, ktorí vyhrali vecné ceny. Súťaž hodnotili portugalská veľvyslankyňa, prorektor pre medzinárodné vzťahy a zástupkyňa ESN.

Súčasťou programu bolo aj vyhlásenie výhercov fotosúťaže, ktorú pre študentov v zimnom semestri 2017/2018 zorganizovalo Oddelenie medzinárodnej mobility. Študenti študujúci v zahraničí sa mohli do súťaže zapojiť zaslaním fotografie z campusu zahraničnej univerzity. Hlasovanie prebiehalo na sociálnej sieti a najviac hlasov získali:

  1. miesto – Michal Hrnčiar – fotografia z University of Coimbra, Portugalsko
  2. miesto – Mária Kušková – fotografia z International Business Academy, Kolding, Dánsko
  3. miesto – Katarína Zbojová – fotografia z University of Salzburg, Rakúsko

---------------

Ekonomická univerzita v Bratislave začala písať svoju históriu v roku 1940. Od tej doby pripravila viac ako 100 000 absolventov. Má 7 fakúlt a takmer 8 000 študentov. Je jediná univerzita na Slovensku, ktorá zabezpečuje komplexné a ucelené vzdelávanie v ekonomických a manažérskych študijných programoch, ako aj vo vybraných informatických a jazykovedných programoch.

EU v Bratislave ponúka pre študentov štúdium v 61 študijných programoch, medzi nimi aj v programoch vyučovaných v anglickom, nemeckom a francúzskom jazyku, ktoré sa realizujú v spolupráci s inými univerzitami a fakultami doma a v zahraničí, s možnosťou získania dvojitého, resp. spoločného diplomu (Nottingham Trent University vo Veľkej Británii, Univerzita v Štrasburgu vo Francúzsku, Univerzita de Lorraine v Nancy vo Francúzsku, Martin-Luther-Universität v Halle-Wittenbergu v Nemecku, Univerzita NIDA v Bangkoku v Thajsku, VŠE v Prahe, Ningbo University v Ningbo v Číne, University of Latvia v Rige v Lotyšsku, ale aj Právnická fakulta UK v Bratislave).

Popri štúdiu v slovenskom jazyku môžu študenti absolvovať viac ako 150 odborných predmetov v inom ako slovenskom jazyku (najmä v anglickom, nemeckom a francúzskom).

Internacionalizácia vzdelávania a medzinárodná spolupráca patria dlhodobo medzi priority EU v Bratislave. Univerzita dosahuje vynikajúce výsledky v mobilitných programoch, čo ocenili v minulosti viaceré renomované národné a medzinárodné inštitúcie, ako napríklad Európska komisia. V programe Erasmus+ patrí medzi TOP 200 vysokoškolských inštitúcií z hľadiska počtu vyslaných študentov, ktorých je každý rok takmer 350. Rovnako je potešiteľný vysoký záujem o EU v Bratislave zo strany zahraničných študentov, čo spoluvytvára podnetné akademické prostredie. Študenti tak majú možnosť konfrontovať sa s rôznorodými názormi a kultúrnymi rozdielnosťami, čo im pomáha lepšie spoznávať svet.

Jedným z hlavných poslaní EU v Bratislave je pripraviť takých absolventov, ktorí sa uplatnia v praxi. Pre EU v Bratislave je to o to dôležitejšie, že je zrejmé, že tak pre súčasnosť, ako aj pre budúce obdobie sú pre Slovensko nevyhnutní kvalitní ekonómovia a manažéri. Doterajší vývoj a výsledky univerzity v tejto oblasti dokumentujú, že univerzita obsahom štúdia a profilom absolventov jednotlivých študijných odborov a študijných programov dobre reagovala na procesy globalizácie a na prebiehajúce a očakávané zmeny na trhu práce. Svojim absolventom poskytuje vzdelávanie, ktoré im umožňuje univerzálne uplatnenie na trhu práce, čo potvrdzujú štatistiky zamestnanosti a prehľady ich priemerných miezd.

Na EU v Bratislave v súčasnosti realizuje akreditačná komisia z USA unikátny projekt medzinárodnej akreditácie univerzity.

Organizačnou zložkou univerzity je aj Bratislavská Business School EU v Bratislave, ktorá ponúka medzinárodný vzdelávací program Master of Business Administration (MBA), v spolupráci s Franklin University Ohio USA.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

5. ročník kurzu Technológia a konštrukcia v praxi - MTF STU a Schaeffler Skalica

Vysoká škola je pre študentov dobrým odrazovým mostíkom. A keď sa môžu zapojiť aj do programu, ich šance na uplatnenie sa vzrastú.


INZERCIA 6 h

Hocikde ich nekúpite.


INZERCIA 6 h

Siemens Healthineers je už 30 rokov synonymom precíznej medicíny na Slovensku


INZERCIA 6 h
SkryťZatvoriť reklamu