SME
Nedeľa, 20. jún, 2021 | Meniny má ValériaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

1. International Study Abroad Fair 2018 na EU v Bratislave

EU v Bratislave zorganizovala 27. februára 2018 1. ročník International Study Abroad Fair pre domácich a zahraničných študentov.

1. International Study Abroad Fair 2018 na EU v Bratislave1. International Study Abroad Fair 2018 na EU v Bratislave (Zdroj: Ekonomická univerzita v Bratislave)

Dňa 27. februára 2018 sa na EU v Bratislave uskutočnil 1. ročník International Study Abroad Fair pre domácich a zahraničných študentov. Podujatie otvoril rektor EU v Bratislave Ferdinand Daňo, veľvyslankyňa Portugalska na Slovensku, J.E. Ana Maria Coelho Ribeiro da Silva a prorektor pre medzinárodné vzťahy EU v Bratislave Boris Mattoš.

Cieľom podujatia bola najmä prezentácia zahraničných partnerských inštitúcií, ako aj podpora úspešného európskeho mobilitného programu Erasmus+. Zahraniční študenti mali možnosť prezentovať svoju krajinu, univerzitu a kultúru a podporiť tak potenciálnych záujemcov o zahraničný študijný pobyt.

Na podujatí bolo prezentovaných viac ako 20 štátov z Európy, Severnej Ameriky a Afriky. O ponuke študijných programov v cudzom jazyku a študijných pobytoch a stážach sa mohli študenti dozvedieť v samostatných informačných stánkoch. Na podujatí svoje aktivity prezentovala tiež študentská organizácia Erasmus Student Network (ESN). Študenti súťažili aj o najlepšie vyzdobený stánok a ako najlepší tím boli vyhlásení študenti z TEC Monterrey z Mexika, ktorí vyhrali vecné ceny. Súťaž hodnotili portugalská veľvyslankyňa, prorektor pre medzinárodné vzťahy a zástupkyňa ESN.

Súčasťou programu bolo aj vyhlásenie výhercov fotosúťaže, ktorú pre študentov v zimnom semestri 2017/2018 zorganizovalo Oddelenie medzinárodnej mobility. Študenti študujúci v zahraničí sa mohli do súťaže zapojiť zaslaním fotografie z campusu zahraničnej univerzity. Hlasovanie prebiehalo na sociálnej sieti a najviac hlasov získali:

  1. miesto – Michal Hrnčiar – fotografia z University of Coimbra, Portugalsko
  2. miesto – Mária Kušková – fotografia z International Business Academy, Kolding, Dánsko
  3. miesto – Katarína Zbojová – fotografia z University of Salzburg, Rakúsko

---------------

Ekonomická univerzita v Bratislave začala písať svoju históriu v roku 1940. Od tej doby pripravila viac ako 100 000 absolventov. Má 7 fakúlt a takmer 8 000 študentov. Je jediná univerzita na Slovensku, ktorá zabezpečuje komplexné a ucelené vzdelávanie v ekonomických a manažérskych študijných programoch, ako aj vo vybraných informatických a jazykovedných programoch.

EU v Bratislave ponúka pre študentov štúdium v 61 študijných programoch, medzi nimi aj v programoch vyučovaných v anglickom, nemeckom a francúzskom jazyku, ktoré sa realizujú v spolupráci s inými univerzitami a fakultami doma a v zahraničí, s možnosťou získania dvojitého, resp. spoločného diplomu (Nottingham Trent University vo Veľkej Británii, Univerzita v Štrasburgu vo Francúzsku, Univerzita de Lorraine v Nancy vo Francúzsku, Martin-Luther-Universität v Halle-Wittenbergu v Nemecku, Univerzita NIDA v Bangkoku v Thajsku, VŠE v Prahe, Ningbo University v Ningbo v Číne, University of Latvia v Rige v Lotyšsku, ale aj Právnická fakulta UK v Bratislave).

Popri štúdiu v slovenskom jazyku môžu študenti absolvovať viac ako 150 odborných predmetov v inom ako slovenskom jazyku (najmä v anglickom, nemeckom a francúzskom).

Internacionalizácia vzdelávania a medzinárodná spolupráca patria dlhodobo medzi priority EU v Bratislave. Univerzita dosahuje vynikajúce výsledky v mobilitných programoch, čo ocenili v minulosti viaceré renomované národné a medzinárodné inštitúcie, ako napríklad Európska komisia. V programe Erasmus+ patrí medzi TOP 200 vysokoškolských inštitúcií z hľadiska počtu vyslaných študentov, ktorých je každý rok takmer 350. Rovnako je potešiteľný vysoký záujem o EU v Bratislave zo strany zahraničných študentov, čo spoluvytvára podnetné akademické prostredie. Študenti tak majú možnosť konfrontovať sa s rôznorodými názormi a kultúrnymi rozdielnosťami, čo im pomáha lepšie spoznávať svet.

Jedným z hlavných poslaní EU v Bratislave je pripraviť takých absolventov, ktorí sa uplatnia v praxi. Pre EU v Bratislave je to o to dôležitejšie, že je zrejmé, že tak pre súčasnosť, ako aj pre budúce obdobie sú pre Slovensko nevyhnutní kvalitní ekonómovia a manažéri. Doterajší vývoj a výsledky univerzity v tejto oblasti dokumentujú, že univerzita obsahom štúdia a profilom absolventov jednotlivých študijných odborov a študijných programov dobre reagovala na procesy globalizácie a na prebiehajúce a očakávané zmeny na trhu práce. Svojim absolventom poskytuje vzdelávanie, ktoré im umožňuje univerzálne uplatnenie na trhu práce, čo potvrdzujú štatistiky zamestnanosti a prehľady ich priemerných miezd.

Na EU v Bratislave v súčasnosti realizuje akreditačná komisia z USA unikátny projekt medzinárodnej akreditácie univerzity.

Organizačnou zložkou univerzity je aj Bratislavská Business School EU v Bratislave, ktorá ponúka medzinárodný vzdelávací program Master of Business Administration (MBA), v spolupráci s Franklin University Ohio USA.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Anna Boleynová bola asi najznámejšia zo šiestich žien anglického kráľa Henricha VIII.


18. jún

Odpovedá lekárka Nemocnice AGEL Košice-Šaca.


18. jún

Nemusíme dlho bádať, aby sme prišli na to, že strava postavená na čerstvých plodoch je tá najzdravšia.


18. jún