SME
Piatok, 12. august, 2022 | Meniny má Darina

Úspech študentov NHF EUBA na svetovej súťaži RITC 2018

Študenti študijného programu bankovníctvo Národohospodárskej fakulty EU v Bratislave na svetovej súťaži RITC 2018.

Úspech študentov NHF na svetovej súťaži RITC 2018Úspech študentov NHF na svetovej súťaži RITC 2018 (Zdroj: Ekonomická univerzita v Bratislave)

Tím študentov (Rudolf Bruchánik, Oliver Kamenský, Jakub Viater a Marek Pavlov) študijného programu bankovníctvo Národohospodárskej fakulty EU v Bratislave pod vedením doc. Ing. Jany Kotlebovej, PhD. z Katedry bankovníctva a medzinárodných financií opätovne overoval svoje schopnosti na svetovej súťaži Rotman International Trading Competition, tentokrát na jej 15. ročníku, ktorý sa konal v dňoch 22. – 24. februára 2018 v Toronte (Kanada).

V rámci silnej konkurencie 52 renomovaných univerzít sveta zameraných na kvantitatívne financie a matematické programovanie obsadili 7. miesto v rámci štúdie S&P Global Quantitative Outcry pri obchodovaní futurít na indexy, 10. miesto v rámci štúdie Matlab Volatility Trading v obchodoch s opciami na volatilitu ETF, ktoré kopíruje akciový index a 14. miesto v rámci štúdie Fixed Income zameranej na riadenie portfólia s podnikovými a štátnymi dlhopismi. Študenti si overili svoje schopnosti aj v obchodovaní na spotovom a futuritnom trhu s ropou v rámci štúdie BP Comodity, pri riadení rizika likvidity v obchodovaní s ETF v rámci štúdie Flow Traders ETF ako aj pri programovaní vlastného algoritmu v obchodovaní s použitím Excel VBA v rámci štúdie Schonfeld Algorithmic Trading. Celkovo sa umiestnili na 18. mieste.

Oproti minulému ročníku, kedy získali 14. miesto v rámci štúdie S&P Global Credit Risk a celkovo 32. miesto, tohtoročné výsledky znamenajú výrazný kvalitatívny skok vpred, pričom zo zúčastnených univerzít z Európy sa umiestnili na 3. mieste po Luiss Guido Carli University of Rome (Taliansko) a University of Cambridge (Veľká Británia) a v rámci celkového umiestnenia za sebou nechali tímy z takých univerzít ako napr. Princeton University (USA), City University of Hong Kong (Hong Kong – Čína), University College London (Veľká Británia).

---------------

Ekonomická univerzita v Bratislave začala písať svoju históriu v roku 1940. Od tej doby pripravila viac ako 100 000 absolventov. Má 7 fakúlt a takmer 8 000 študentov. Je jediná univerzita na Slovensku, ktorá zabezpečuje komplexné a ucelené vzdelávanie v ekonomických a manažérskych študijných programoch, ako aj vo vybraných informatických a jazykovedných programoch.

EU v Bratislave ponúka pre študentov štúdium v 61 študijných programoch, medzi nimi aj v programoch vyučovaných v anglickom, nemeckom a francúzskom jazyku, ktoré sa realizujú v spolupráci s inými univerzitami a fakultami doma a v zahraničí, s možnosťou získania dvojitého, resp. spoločného diplomu (Nottingham Trent University vo Veľkej Británii, Univerzita v Štrasburgu vo Francúzsku, Univerzita de Lorraine v Nancy vo Francúzsku, Martin-Luther-Universität v Halle-Wittenbergu v Nemecku, Univerzita NIDA v Bangkoku v Thajsku, VŠE v Prahe, Ningbo University v Ningbo v Číne, University of Latvia v Rige v Lotyšsku, ale aj Právnická fakulta UK v Bratislave).

Popri štúdiu v slovenskom jazyku môžu študenti absolvovať viac ako 150 odborných predmetov v inom ako slovenskom jazyku (najmä v anglickom, nemeckom a francúzskom).

Internacionalizácia vzdelávania a medzinárodná spolupráca patria dlhodobo medzi priority EU v Bratislave. Univerzita dosahuje vynikajúce výsledky v mobilitných programoch, čo ocenili v minulosti viaceré renomované národné a medzinárodné inštitúcie, ako napríklad Európska komisia. V programe Erasmus+ patrí medzi TOP 200 vysokoškolských inštitúcií z hľadiska počtu vyslaných študentov, ktorých je každý rok takmer 350. Rovnako je potešiteľný vysoký záujem o EU v Bratislave zo strany zahraničných študentov, čo spoluvytvára podnetné akademické prostredie. Študenti tak majú možnosť konfrontovať sa s rôznorodými názormi a kultúrnymi rozdielnosťami, čo im pomáha lepšie spoznávať svet.

Jedným z hlavných poslaní EU v Bratislave je pripraviť takých absolventov, ktorí sa uplatnia v praxi. Pre EU v Bratislave je to o to dôležitejšie, že je zrejmé, že tak pre súčasnosť, ako aj pre budúce obdobie sú pre Slovensko nevyhnutní kvalitní ekonómovia a manažéri. Doterajší vývoj a výsledky univerzity v tejto oblasti dokumentujú, že univerzita obsahom štúdia a profilom absolventov jednotlivých študijných odborov a študijných programov dobre reagovala na procesy globalizácie a na prebiehajúce a očakávané zmeny na trhu práce. Svojim absolventom poskytuje vzdelávanie, ktoré im umožňuje univerzálne uplatnenie na trhu práce, čo potvrdzujú štatistiky zamestnanosti a prehľady ich priemerných miezd.

Na EU v Bratislave v súčasnosti realizuje akreditačná komisia z USA unikátny projekt medzinárodnej akreditácie univerzity.

Organizačnou zložkou univerzity je aj Bratislavská Business School EU v Bratislave, ktorá ponúka medzinárodný vzdelávací program Master of Business Administration (MBA), v spolupráci s Franklin University Ohio USA.

https://euba.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Za architektonickým unikátom Apúlie cestujte do mestečka Alberobello.


INZERCIA 50m

Západoslovenská distribučná prinavráti koridoru pod VVN vedení v Pečnianskom lese prírodný charakter


INZERCIA 15 h

Aký je rozdiel medzi palivami na čerpacích staniciach a tými, ktoré poháňajú monoposty F1?


15 h
SkryťZatvoriť reklamu