SME
Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Naše finančné družstvo - príbeh Denisa Vitka

Seriál referencií radových členov Nášho finančného družstva, 11. vydanie.

Úvod od spoločnosti NAŠE FINANČNÉ DRUŽSTVO

V roku 2001 bolo NAŠE FINANČNÉ DRUŽSTVO slovenskou spoločnosťou, ktorá sa od iných odlišovala svojim nezvyčajným cieľom, vytvoriť vlastný dôchodkový systém pre svojich členov. Vďaka silnej viere, poctivej práci a túžby mnohých členov žiť inak, nespoliehať sa len na štátny dôchodkový systém, mať vyššie príjmy v dôchodkovom veku… družstvo postupne naberalo na kondícii a dnes aktívne pôsobí na slovenskom aj medzinárodnom trhu. Mnohí sa dnes pýtajú čo je to za družstvo? Či po toľkých rokoch je ešte na trhu? Chcú odpovede na tieto a iné otázky. Preto sme sa rozhodli sprístupniť verejnosti referencie od radových členov družstva, ktorí s družstvom vydržali rôzne obdobia jeho ekonomického rastu a formou článkov písaných rukou samotných členov možno priblížiť viac informácií verejnosti. Formou seriálu jednotlivých postupne publikovaných autentických článkov sa dozviete viac o družstve NAŠE FINANČNÉ DRUŽSTVO.

Pokračujeme jedenástym príbehom člena, pána Denisa Vitka z Popradu

Milí priatelia,

rozpoviem Vám jeden príbeh. Príbeh o mladom človeku, ktorý nevedel čo so životom.

Začalo sa to klasicky, brigádou.

Prečo brigádou? Bola to sezónna práca v zahraničí, cez letné prázdniny, pred posledným študijným rokom na vysokej škole. Práca nebola jednoduchá, pracovný čas a zmeny sa menili ako jazda na horskej dráhe. Raz sa to začínalo po obede a končilo sa v noci, inokedy zas tento mladý človek štartoval ráno o tretej a končil popoludní. Sadenice zo stroja povyberať, v skleníku ich rozložiť, potom zase premiestniť inde. Ale odmena bola sladká!

Po tomto pracovnom lete, kedy vymenil svoj čas s priateľmi, rodinou a svoju energiu za prácu, nastúpil do posledného ročníka aj s tučným obnosom peňazí. Bolo to super, od rodičov nepotreboval finančnú podporu, mohol si dovoliť chodiť do spoločnosti viac než predtým, kúpiť si čo sa mu zapáčilo. Všetci boli spokojní. Po 9-tich mesiacoch sa blížil záver štúdia a peniaze sa takmer minuli. A prišla zdrcujúca rana „čo teraz“, je pred ním krutá realita. Svet, ktorý neoklamete, keď sa mu nepostavíte, tak vás prevalcuje ako buldozér. Tomu sa hovorí ŽIVOT. V momente sa mu pred očami začala premietať situácia z letnej brigády – ráno vstanem, idem do práce, prídem domov... Lenže tento cyklus nemal koniec po 3 mesiacoch nástupom do školy, nedalo sa to zastaviť. Bol to strašiak, čo stanovil životné a časové hranice.

Ako správny študent začal hľadať riešenia, ako by sa to dalo urobiť lepšie. Prvá myšlienka bola na podnikanie. Hneď sa pustil do práce. Vybral si najjednoduchšie odvetvie kúpa-predaj. Síce o tom nevedel nič, ale zdalo sa to ako dobrý plán. Až do momentu plánovania, vtedy si povedal "AHA", tak to asi nepôjde. „Ale čo ak by som s niekym spolupracoval?“, povedal si. Keď začal hľadať spolupracovníka, dostal sa k myšlienke zdieľanej ekonomiky a družstevníctva. Prišiel „AHA“ efekt číslo 2. Však on o jednom družstve už počul a nebolo to len také obyčajné družstvo. Myšlienka tohto družstva bola dať družstevníkom čas, finančnú slobodu a životný priestor.

To bolo presne to čo hľadal, čo mu dalo tú istotu vkročiť do reality. NFD. Naše finančné družstvo, v milisekunde bez váhania vytiahol starý kontakt a dohodol si stretnutie, že by sa tiež rád stal družstevníkom a mal pasívny príjem. Družstevníkom je dodnes, aktívne sa zapája do spolupráce a budovania družstva. Uvedomuje si, že čím viac sa bude dariť družstvu, tým viac sa bude dariť aj jemu. Splnil sa mu sen o slobode a istote.

Naše finančné družstvo dáva príležitosť každému, kto je správny človek a vie spolupracovať, aby sa realizoval, plnil si svoje sny a získal finančnú slobodu.

Denis Vitko, člen družstva

Ďalší príbeh členky Stanislavy Šteflovej si môžete prečítať TU.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro

Náklady bude už čoskoro možné rozúčtovať aj pomocou aplikácií ako Messenger či WhatsApp.

Tlačové správy

Zelená Bratislava

Vyvetrajte si hlavu v jednom z najzelenších hlavných miest na svete.

Tlačové správy

Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?

Tím FortiGuard Labs zaznamenal značný nárast bezpečnostných hrozieb počas pandémie.