INZERCIA

Objavujte svet s Našim finančným družstvom, Nový Zéland

Zatiaľ som nebol všade, ale mám to v pláne. Krédo členov NFD, ktorí spoznávajú svet prostredníctvom dovolenkového programu NFDPV.

Úvod od spoločnosti NAŠE FINANČNÉ DRUŽSTVO

Naše finančné družstvo je spoločenstvo neuzavretého počtu fyzických a právnických osôb, ktorí sa rozhodli spoločným úsilím budovať majetok a aktíva za účelom podnikania a zabezpečovania hospodárskych, sociálnych a iných potrieb svojich členov. Ako recept pre tvorbu majetku a aktív sme si vybrali “spotrebu” svojich vlastných produktov a služieb a tiež “vzájomnú spoluprácu”. Medzi naše produkty patrí družstevný dovolenkový program NFDPV, pomocou ktorého naši členovia môžu spoznávať svet.

Prinášame Vám príbeh nášho člena Bogdana Wita z jeho trojtýždňovej dovolenky z Austrálie a Nového Zélandu

Výprava na začiatok sveta…

Som členom Nášho finančného družstva už viac ako 5 rokov. Po niekoľkých rokoch, som si kúpil dovolenkový program NFDPV. Tento program ma zaujal aj vďaka tomu, že som ním mohol urýchliť svoju refundáciu v družstve, zvýšiť svoje obraty atď. Na začiatku bol pre mňa len doplnkovou „investíciou“ do nášho družstva. Samotné cestovanie pre mňa nebolo silným argumentom.

Keď sme sa na jeseň v roku 2016 všetci pustili do akcie „Zachráňme Kukučku“, v mojom programe NFDPV som bol už so splátkami v predstihu. V mojom profile sa objavili až 3 voľné týždne tzv. „Welcome Week“, ktoré som mohol použiť v DAE. Ani nie o rok neskôr v auguste 2017 som mal sláviť veľké výročie – spolu s mojou drahou manželkou sme mali 25. výročie svadby. Prial som si pre manželku (a pre seba) zorganizovať niečo výnimočné.

Spojil som si tieto fakty a rozhodol som sa využiť tieto voľné týždne v DAE a zorganizovať jedinečnú „dovolenku snov“. Bolo to šialenstvo! Keby mi niekto pred pár rokmi povedal, že sa dám na také bláznovstvo – úplne by som ho vysmial. Našim tajným snom bola vždy cesta na Nový Zéland. Kde je „začiatok sveta”. Ďalej to už nejde! Je to najodľahlejší kút sveta (presne 20 000 km), odkiaľ, keď sa vyberieme ďalej, už ideme „bližšie“. Nikdy sme sa ale s manželkou nepokúšali rozprávať na túto tému, pretože náklady na takúto dovolenku boli pre nás nemysliteľné. Nepatríme k chudobným ľuďom, ale zároveň nie sme finančne na takej úrovni, aby sme si mohli dovoliť takéto úlety. Takže sme len snívali... ale nikdy sme nerátali s tým, že by sa to dalo aj reálne uskutočniť. Nastal však šialený moment a odvážne rozhodnutie.

Musím sa priznať, že veľmi dôležitým faktorom, ktorý ma presvedčil k tomuto rozhodnutiu, bol náš priateľ Jacek z Krakova, ktorý mi našiel také letové spojenie, ktoré vo mne vyvolalo zlom a prinieslo jednoznačné rozhodnutie. Jacek, ĎAKUJEM TI! Za takmer polovicu normálnej ceny lístkov som si mohol splniť životný sen. Je rozhodnuté. Kupujem lístky (8 mesiacov vopred). Mám teraz dosť času na zorganizovanie celého výjazdu.

Len čo som vyplatil letenky – najdrahšiu položku celej dovolenky – moje myšlienky sa vrátili k dovolenkovému programu NFDPV a DAE. Mám predsa k dispozícii 3 bezplatné týždne ubytovania!

A tu bol nenahraditeľný Kristián Schlachta, s ktorého pomocou sa mi podarilo rezervovať 3 prekrásne apartmány cez DAE: dva na Novom Zélande a jeden v Austrálii. Presne tak – pretože cestou na Nový Zéland sme sa rozhodli zastaviť v Austrálii (...keď už letíme tak ďaleko, kenguru si nemôžeme nechať ujsť!). Za každý týždeň ubytovania v apartmánoch som zaplatil výmenný poplatok 115 €. Tri týždne luxusného bývania na Novom Zélande a v Austrálii za 345 €! Nikto z mojich známych, okrem NFD, mi to neverí!

Nakoniec sa do našich plánov zamiešal aj Peking, pretože v aerolíniách „Air China“ si môžete letom z Varšavy do Sydney naplánovať 72-hodinovú prestávku v hlavnom meste Číny. Tak sme mali ešte 3 dodatočné dni na Peking. Tu sme si už museli zarezervovať hotel na dve noci, ale ceny v Pekingu sú celkom únosné. Veľmi dobrý hotel v centre mesta bol lacnejší než priemerný hotel vo Varšave, odkiaľ sme vyrážali.

Mesiac v znamení spoznávania iného sveta. Najskôr Čína a Veľký čínsky múr, Zakázané Mesto, povinné Námestie Tian’anmen, chrám Temple of Haeven, úplne iný život ázijských ľudí, pravá čínska kuchyňa, obrovské živé pandy a tradičné umenie v Čínskej opere.

A potom Austrália. Sydney – nepochybne jedno z najkrajších miest na svete! Royal Botanic Garden v srdci mesta, diela Šostakoviča v povestnej budove opery Sydney Opera House, prekrásny Kostol najsv. Panny Márie, pláž BONDI BEACH.

A divoká Austrália – kengury, medvedíky koala, obrovské stromy, vodopády, pláže, Tasmanovo more...

Ďalej je už len Nový Zéland. Auckland – mesto na 4 sopkách, obrovský a slaný Tichý oceán, veľké palmy, stromy KAURI, zelená príroda po celý rok, kultúra Maorov, čierny piesok vulkanických pláží, TONGARIRO ALPIN CROSSING – jedna z najkrajších trackingových trás na svete (po kráteroch činných sopiek), CAPE REINGA a niekoľko desiatok kilometrov autobusom po pláži Ninety Mile Beach, plavba s delfínmi…

Našu púť končíme v jednom z najkrajších zákutí našej planéty – v Zátoke ostrovov (Bay of Island).

Dovolenka snov. Životná výprava.

Mohol by som celé hodiny opisovať, čo všetko sme videli, ako veľmi sa nám podarilo dotknúť iného sveta, spoznať iných ľudí (Domorodí obyvatelia v Austrálii, Maori na Novom Zélande)…

Ale musím zdôrazniť predovšetkým jedno: Keby som nemal dovolenkový program NFDPV, keby nebolo DAE – NIKDY BY SOM TO NAZAŽIL!

Vďaka tomu, že letové spojenia sú čoraz lacnejšie a taktiež vďaka možnosti využitia takmer bezplatných pobytov v apartmánoch – bola táto výprava reálna a uskutočniteľná.

A samotné apartmány, ako v Austrálii, tak aj na Novom Zélande, prekonali naše najodvážnejšie očakávania. Skvele položené, čistučké, príjemné, zakaždým s bazénom. Mimoriadne priateľská obsluha (nakoniec ako všetci ľudia v tejto časti sveta).

Žiadne dodatočné poplatky za nejaké upratovanie, dýchanie miestneho vzduchu, či stratenú vidličku... Nič. Prídeš, berieš kľúče a bývaš. A bývaš naozaj veľmi výhodne. V Paihia (Bay of Island) na nás čakali dokonca čokoládky na privítanie a v chladničke chladené pivo a fľaša bieleho vína.

Mali sme dokonca výčitky svedomia, že tráviac celé dni prezeraním tohto krásneho a pre nás nového sveta, sme sa vracali do nášho apartmánu len prespať.

Dodnes ďakujem Bohu za to, čo všetko sme mohli vidieť, za bezpečné cestovanie a prekrásny svet, ktorý stvoril a za to, že nám dal NFD PV a tým aj skvelú možnosť uskutočniť náš ŽIVOTNÝ SEN.

Bogdan Wita, člen družstva

Ďalšie príbehy členov družstva z cestovania po svete nájdete TU

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Na Slovensku sa vydáva najviac učiteľských preukazov

Na Slovensku sa vydáva najviac učiteľských preukazov spomedzi ostatných krajín

Na Slovensku sa vydáva najviac učiteľských preukazov spomedzi ostatných krajín
Tlačové správy

Prihlásili ste sa ako dobrovoľník na Olympiádu v Tokiu?

Atos pripravil úspešnú online platformu pre dobrovoľníkov, ktorí sa chcú podieľať na organizácii OH 2020 v Tokiu.

Tlačové správy

Šesťročné dlhopisy teraz s výnosom až 7 % p.a.

Proxenta vydáva nové emisie, k dispozícii budú o niekoľko dní

Tlačové správy

Štefánka by Pulitzer

Čo spája legendárnu bratislavskú kaviareň s Pulitzerom.