SME
Streda, 29. jún, 2022 | Meniny má Peter, Pavol, Petra

Diskusia o budúcnosti Európy na EU v Bratislave

Ďalší z diskusných panelov o budúcnosti Európy na pôde Ekonomickej univerzity v Bratislave.

Diskusia o budúcnosti Európy s írskou ministerkou pre európske záležitostiDiskusia o budúcnosti Európy s írskou ministerkou pre európske záležitosti (Zdroj: Ekonomická univerzita v Bratislave)

Dňa 15. marca 2018 sa uskutočnil ďalší z diskusných panelov o budúcnosti Európy, ktorý Ekonomická univerzita v Bratislave zorganizovala v spolupráci so Zastúpením Európskej komisie na Slovensku a Veľvyslanectvom Írskej republiky na Slovensku. Hlavným hosťom podujatia bola Helene McENTEE, ministerka štátu pre európske záležitosti Ministerstva zahraničných vecí Írskej republiky. Spolu s ministerkou diskutovali Ladislav MIKO, vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku a Dušan MATULAY, generálny riaditeľ Sekcie hospodárskej spolupráce Ministerstva zahraničných a európskych záležitostí SR.

Predmetom diskusie bola nielen budúcnosť Európskej únie, ale aj aktuálne výzvy, ktorým čelí na európskej či globálnej úrovni. Diskutujúci sa venovali problematike spravodlivosti, bezpečnosti, udržateľnému rozvoju či sociálnym otázkam. Dôležitým bodom bolo zdôraznenie potreby zadefinovania hlavného cieľa budúcnosti európskej integrácie a jeho následná implementácia na jednotlivých úrovniach.

Ministerku McENTEE pred diskusiou prijal rektor Ekonomickej univerzity v Bratislave Ferdinand DAŇO. Členmi sprievodu ministerky boli J.E. p. Hildegard Ó RIAIN, veľvyslankyňa Írska na Slovensku, Aingeal Ó DONOGHUE, generálna riaditeľka odboru EÚ Ministerstva zahraničných vecí Írska, Paul FOX, poradca ministerky a David LEA, asistent ministerky. Za EU v Bratislave boli na stretnutí prítomní Denisa ČIDEROVÁ, prorektorka pre vedu a doktorandské štúdium, Jana PÉLIOVÁ, prorektorka pre manažovanie akademických projektov, Boris MATTOŠ, prorektor pre medzinárodné vzťahy a Samuel GODA, prodekan pre rozvoj Fakulty medzinárodných vzťahov Ekonomickej univerzity v Bratislave, ktorý bol aj moderátorom diskusného podujatia.

---------------

Ekonomická univerzita v Bratislave začala písať svoju históriu v roku 1940. Od tej doby pripravila viac ako 100 000 absolventov. Má 7 fakúlt a takmer 8 000 študentov. Je jediná univerzita na Slovensku, ktorá zabezpečuje komplexné a ucelené vzdelávanie v ekonomických a manažérskych študijných programoch, ako aj vo vybraných informatických a jazykovedných programoch.

EU v Bratislave ponúka pre študentov štúdium v 61 študijných programoch, medzi nimi aj v programoch vyučovaných v anglickom, nemeckom a francúzskom jazyku, ktoré sa realizujú v spolupráci s inými univerzitami a fakultami doma a v zahraničí, s možnosťou získania dvojitého, resp. spoločného diplomu (Nottingham Trent University vo Veľkej Británii, Univerzita v Štrasburgu vo Francúzsku, Univerzita de Lorraine v Nancy vo Francúzsku, Martin-Luther-Universität v Halle-Wittenbergu v Nemecku, Univerzita NIDA v Bangkoku v Thajsku, VŠE v Prahe, Ningbo University v Ningbo v Číne, University of Latvia v Rige v Lotyšsku, ale aj Právnická fakulta UK v Bratislave).

Popri štúdiu v slovenskom jazyku môžu študenti absolvovať viac ako 150 odborných predmetov v inom ako slovenskom jazyku (najmä v anglickom, nemeckom a francúzskom).

Internacionalizácia vzdelávania a medzinárodná spolupráca patria dlhodobo medzi priority EU v Bratislave. Univerzita dosahuje vynikajúce výsledky v mobilitných programoch, čo ocenili v minulosti viaceré renomované národné a medzinárodné inštitúcie, ako napríklad Európska komisia. V programe Erasmus+ patrí medzi TOP 200 vysokoškolských inštitúcií z hľadiska počtu vyslaných študentov, ktorých je každý rok takmer 350. Rovnako je potešiteľný vysoký záujem o EU v Bratislave zo strany zahraničných študentov, čo spoluvytvára podnetné akademické prostredie. Študenti tak majú možnosť konfrontovať sa s rôznorodými názormi a kultúrnymi rozdielnosťami, čo im pomáha lepšie spoznávať svet.

Jedným z hlavných poslaní EU v Bratislave je pripraviť takých absolventov, ktorí sa uplatnia v praxi. Pre EU v Bratislave je to o to dôležitejšie, že je zrejmé, že tak pre súčasnosť, ako aj pre budúce obdobie sú pre Slovensko nevyhnutní kvalitní ekonómovia a manažéri. Doterajší vývoj a výsledky univerzity v tejto oblasti dokumentujú, že univerzita obsahom štúdia a profilom absolventov jednotlivých študijných odborov a študijných programov dobre reagovala na procesy globalizácie a na prebiehajúce a očakávané zmeny na trhu práce. Svojim absolventom poskytuje vzdelávanie, ktoré im umožňuje univerzálne uplatnenie na trhu práce, čo potvrdzujú štatistiky zamestnanosti a prehľady ich priemerných miezd.

Na EU v Bratislave v súčasnosti realizuje akreditačná komisia z USA unikátny projekt medzinárodnej akreditácie univerzity.

Organizačnou zložkou univerzity je aj Bratislavská Business School EU v Bratislave, ktorá ponúka medzinárodný vzdelávací program Master of Business Administration (MBA), v spolupráci s Franklin University Ohio USA.

Viac informácií...

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

5. ročník kurzu Technológia a konštrukcia v praxi - MTF STU a Schaeffler Skalica

Vysoká škola je pre študentov dobrým odrazovým mostíkom. A keď sa môžu zapojiť aj do programu, ich šance na uplatnenie sa vzrastú.


INZERCIA 6 h

Hocikde ich nekúpite.


INZERCIA 6 h

Siemens Healthineers je už 30 rokov synonymom precíznej medicíny na Slovensku


INZERCIA 6 h
SkryťZatvoriť reklamu