SME
Streda, 29. jún, 2022 | Meniny má Peter, Pavol, Petra

Kariéra v SSC Bratislava

Chcete rásť a aktívne na sebe pracovať? Henkel Slovensko je top voľba.

Michal Mikoláš, Head of Master Data Management, Henkel SlovenskoMichal Mikoláš, Head of Master Data Management, Henkel Slovensko

Tušíte, čo spája chemikov, ekonómov a obchodníkov? Oplatí sa pracovať v Henkli, keď sa chce človek rozvíjať a rásť? Zaujímavé odpovede na tieto i mnohé ďalšie otázky nám prezradil Michal Mikoláš, Head of Master Data Management, ktorý do spoločnosti Henkel Slovensko nastúpil ešte ako študent a počas svojej Henkel kariéry zozbieral skúsenosti z rôznych kútov sveta.

Čo presne máte v Henkel Slovensko na starosti?

Master Data je DNA biznisu. Máme kľúčovú rolu pri veľkých medzinárodných projektoch a akvizíciách. Podporujeme všetky obchodné divízie, čo robí našu prácu neuveriteľne pestrou. Ako tím sme si vybudovali meno v krajinách i na centrále, obracajú sa na nás ľudia z lokálnych krajín a naši kolegovia príležitostne cestujú, aby sa podelili o svoju expertízu, povzbudili zahraničných kolegov a podporili úspešné zvládnutie jednotlivých projektov. Pre ľudí v tíme je to príležitosť ukázať svoje schopnosti a prispieť k tomu, aby sme projekty zvládli efektívne a aby prebehli podľa plánu.Akí ľudia sú vhodní kandidáti na túto prácu? Master Data sprevádzajú celý životný cyklus produktu, od dodávateľov až po konečného spotrebiteľa. Využívame veľmi široké spektrum ľudí. Časť tímu tvoria ľudia s chemickými profilmi, vedľa nich sú jednotlivci s obchodným a ekonomickým pozadím a spoluprácu a pochopenie posilňujú kolegovia, ktorí k nám prišli z iných oblastí alebo oddelení v rámci Henklu.

Zbierať skúsenosti vo svete je vždy obohacujúce. Čo na vás zanechalo najväčšiu stopu?

Veľký míľnik, nielen pre mňa osobne, ale aj pre spoločnosť Henkel, bol presun aktivít do Indie. Koordinácia, plánovanie a riešenie tohto procesu bolo náročné, ale bola to aj veľmi dobrá skúsenosť. V Indii som spolu s ďalšími kolegami strávil tri mesiace. Neskôr som strávil dva mesiace v SSC Mexiko, kde bolo cieľom zefektívnenie existujúcich procesov, budovanie väzby s kolegami v Bratislave a tiež s centrálou. Z úrovne vykonávania transakcií sme sa prepracovali až na úroveň expertízy a to sa snažíme budovať ďalej.

Keby ste mali teraz pomenovať len jednu vec, ktorú máte na svojom tíme alebo na Henkli najradšej, čo by to bolo?

Ľudia. Bez váhania. Nikde by sme neboli bez ľudí, ktorí sú za každou aktivitou a stoja za všetkým, čo sa vo firme deje. Interakcia s ľuďmi je dôvod, prečo mám stále rád svoju prácu a teším sa z nej. Čo ma napĺňa najviac, je vidieť ľudí rásť. Snažím sa im v tom pomáhať a cítim potom zadosťučinenie, ak vidím, že človek aktívne pristupuje k svojmu ďalšiemu rozvoju a všetko to do seba zapadá.

Keby váš priateľ alebo známy zvažoval prácu v Henkel Slovensko, čím by ste ho presvedčili?

Kamaráti a známi sú často zvedaví, ako je v Henkli a čo nás odlišuje od iných. Čo vždy zdôrazňujem je, že v rámci SSC-čka v Bratislave pokrývame veľmi široké spektrum procesov. Ak je človek hladný po vedomostiach a rozvoji, môže po istom čase rotovať interne v rámci SSC-čka na iné oddelenie či vyskúšať pobyt v inej krajine. To ponúka ďalšie príležitosti a perspektívu rastu ak človek ozaj chce a je ochotný dostať zo seba maximum. Spektrum aktivít, ktoré tu v SSC Bratislava máme, naozaj nie je úplne bežné pre všetky ostatné SSC-čka. Pre človeka, ktorý chce na sebe aktívne pracovať a rásť, je z môjho pohľadu Henkel top voľba.

Táto práca môže byť miestami náročná a vyčerpávajúca. Ako to váš tím zvláda?

Tak ako pri pracovných zadaniach, aj mimo nich držíme spolu. Nie je to len o splnení cieľa na daný deň a zabuchnutí dverí. Je veľmi dobré, že aj priamo Henkel Slovensko tieto aktivity podporuje a organizuje aktivity pre celú firmu, či už športový deň alebo koncoročnú párty. Popritom mávame aj menšie teambuildingy v rámci jednotlivých tímov, ako spoločná večera, Laser tag či Escape room. Teším sa, že je v jednotlivých tímoch aktívny prístup k organizovaniu spoločných chvíľ, pretože budovanie väzieb a spolupráce je dôležité aj mimo kancelárskeho priestoru.

ČÍM SME VÝNIMOČNÍ – BENEFITY, KTORÉ ČERPÁTE AJ VY, KEĎ SA STANETE SÚČASŤOU HENKEL RODINY

HENKEL SHOP
Špeciálna predajňa priamo na pracovisku ponúka osvedčené klasiky aj najnovšie novinky pod hlavičkou Henkel pre všetkých zamestnancov za zvýhodnené ceny. Nakúpiť si môžete to, k výrobe čoho svojím dielom prispievate. Ešte nikdy nebolo také ľahké vysvetliť svojej mame či babke, čo presne robíte, ako keď pred ne postavíte výsledok svojej práce priamo z Henkel shopu.

HENKEL ŠKÔLKA
Či už deti máte alebo o nich zatiaľ len uvažujete, keď príde čas, dostane sa vám podpory priamo na pracovisku. Plne akreditovaná materská škola umiestnená priamo v sídle spoločnosti Henkel Slovensko ponúka starostlivosť o takmer 80 detí vo veku od 18 mesiacov.

20 + 5
Toto magické číslo znamená jediné: 5 extra dní dovolenky. Je to naša snaha reagovať na legislatívu, ktorá dni dovolenky navyše podmieňuje vekom. U nás tento počet dorovnáme. Oddanosť, nadšenie a ťažká práca totiž nepoznajú vek a my veríme, že si zaslúžia byť ocenené rovnako. Okrem toho ponúkame aj sick days a dni voľna navyše pri sťahovaní, svadbe či prvom dni v škole. Za voľno vás nepenalizujeme, a preto aj v období čerpania týchto výhod máte nárok na stravovacie poukážky v plnej výške.

BENEFITY
Samozrejme, že to nie je všetko. Okrem toho na vás čakajú aj „klasické benefity“, ale to, že v kávovare nájdete kávu vám predsa nebudeme stavať na piedestál. V systéme Cafeteria si vyberiete, aký typ zľavy či benefitu sadne práve vám, či už ste športovec, milovník kultúry alebo starostlivý rodič. Okrem toho ponúkame široké spektrum finančných benefitov vrátane možnosti vlastniť akcie spoločnosti Henkel, ale aj podporu v starostlivosti o zdravie či v ťažkých životných situáciách.

O NAŠOM CENTRE

CENTRUM ZDIEĽANÝCH SLUŽIEB BRATISLAVA – SVETOVÍ ODBORNÍCI NIELEN VO FINANCIÁCH

Centrum zdieľaných služieb Bratislava ‏(SSC Bratislava) patrí od svojho založenia v roku 2006 k čoraz väčšej a dôležitejšej súčasti spoločnosti Henkel. Kedysi malá pobočka zameraná na predaj výrobkov na Slovensku sa rozrástla na jedno z najdôležitejších expertných centier spoločnosti Henkel v celosvetovom meradle. S viac ako 1 600 zamestnancami je najväčším Centrom zdieľaných služieb skupiny Henkel globálne a v súčasnosti poskytuje služby v širokej škále oblastí pre celú Európu aj ostatné kontinenty. Činnosť v centre však nie je obmedzená len na služby v oblasti financií, účtovníctva, daní a kontrolingu. V posledných rokoch sa stále viac rozvíjajú aj špecializované oddelenia spracovania dát, marketingu a predaja, dodávateľského reťazca a nákupu, výskumu trhu, personalistiky či informačných technológií. Z centra pochádzajú taktiež mnohé inovácie a zmeny v procesoch vo finančných službách či v IT, v marketingu i starostlivosti o zákazníkov. Medzi špecialistov spoločnosti patria odborní analytici a vývojári, forenzní špecialisti, prieskumníci trhu a špičkoví návrhári. Popri produktových a procesných inováciách majú zamestnanci širokú škálu možností venovať sa osobnému a kariérnemu rozvoju. Henkel Slovensko svojich ľudí vníma ako najväčšie aktívum. Bratislavské SSC spoločnosti Henkel Slovensko je charakteristické nielen rozsiahlym portfóliom profesií, vzdelávacími možnosťami, rôznorodosťou kultúr, ale predovšetkým tímovým duchom, ktorý z neho robí unikátne miesto a ženie ľudí vpred.

O SPOLOČNOSTI

HENKEL – GLOBALNY LÍDER V ZNAČKÁCH A TECHNOLÓGIÁCH

Spoločnosť Henkel pôsobí na celom svete s poprednými inováciami, značkami a technológiami v troch oblastiach podnikania: Laundry & Home Care (Starostlivosť o domácnosť), Beauty Care (Kozmetika) a Adhesive Technologies (Lepidlá a technológie). Spoločnosť má za sebou viac ako 140 rokov úspechu.

Henkel po celom svete zamestnáva viac ako 50-tisíc ľudí. Zanietený a veľmi rôznorodý tím zjednocuje silná firemná kultúra, ktorá kombinuje tradíciu s inováciami a zakladá si na rodinnej atmosfére a rozmanitosti. Na Slovensku spoločnosť pôsobí od roku 1991 pod názvom Henkel Slovensko a sídli v Bratislave.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

5. ročník kurzu Technológia a konštrukcia v praxi - MTF STU a Schaeffler Skalica

Vysoká škola je pre študentov dobrým odrazovým mostíkom. A keď sa môžu zapojiť aj do programu, ich šance na uplatnenie sa vzrastú.


INZERCIA 6 h

Hocikde ich nekúpite.


INZERCIA 6 h

Siemens Healthineers je už 30 rokov synonymom precíznej medicíny na Slovensku


INZERCIA 6 h
SkryťZatvoriť reklamu