SME
Pondelok, 15. august, 2022 | Meniny má Marcela

Technologické centrum na Slovensku rozvíjame už 15 rokov

Pre IT nadšencov, odborníkov, či absolventov a študentov technických škôl máme pracovné pozície v rôznych častiach našej firmy.

Pracuj v oblasti moderných IT

Pre IT nadšencov, odborníkov, či absolventov a študentov technických škôl máme pracovné pozície v rôznych častiach našej firmy. Prostredníctvom našich inovatívnych projektov podporujeme digitálnu transformáciu firiem, pričom využívame najnovšie nástroje, metódy a architektúry, vrátane AI, blockchain, cloud, Intelligent Automation či Agile. Časť našej práce sa zameriava na pomoc s definovaním vhodných IT stratégií, IT organizácie a architektúry, IT infraštruktúry a IT bezpečnosti. Venujeme sa tiež systémovej integrácii a aplikačným službám – od definície procesov cez návrh, vývoj, testovanie a nasadenie vhodných technológií a aplikácií na ich podporu, až po údržbu.

Pre záujemcov o programovanie máme širokú ponuku pozícií, kde využijú svoje znalosti technológií, platforiem alebo programovacích jazykov – SAP, Siebel, Java, JavaScript, .NET, Oracle, Salesforce, Microsoft, ale taktiež rôzne open source technológie, databázy a podobne.

Inovácie, ktoré menia svet

Medzi hlavné benefity pre zamestnancov technologického centra Accenture patrí možnosť pracovať na zaujímavých celosvetových projektoch, ktoré naozaj mienia svet. Príkladom je vývoj inovatívneho prototypu digitálnej identity, na ktorom sa významnou mierou podieľali naši bratislavskí kolegovia. Toto riešenie využívajúce technológiu blockchain a biometriu má potenciál pomôcť viac ako miliarde ľudí na celom svete, ktorí nemajú možnosť aktívne sa zapájať do politického, ekonomického a spoločenského života, pretože nedokážu dôveryhodne preukázať svoju identitu. V rámci iniciatívy ID2020 bol tento prototyp predstavený na zasadnutí valného zhromaždenia OSN v New Yorku. Okrem iného, riešenie tiež využíva našu vlastnú Unique Identity Service Platform (UISP), implementovanú a podporovanú zo Slovenska, ktorá obsahuje biometrické systémy schopné spracovať odtlačky prstov, očnú sietnicu a ďalšie biometrické dáta. UISP je aj základom systému, ktorý používa Úrad vysokého komisára OSN pre utečencov a bol nasadený v 29 krajinách Ázie, Afriky a Karibiku a eviduje identitu 1,3 mil. utečencov. Pričom do roku 2020 má systém pokrývať 7 miliónov utečencov v 75 krajinách.

Zamestnanecké benefity

Naši ľudia veľmi oceňujú a aktívne využívajú flexibilné formy organizácie práce, ako sú možnosť pracovať z domu, skrátené úväzky, či pohyblivá pracovná doba. Zamestnanci majú tiež každoročne k dispozícii určitý rozpočet vo forme bodov, ktoré môžu využiť na „nákup“ rôznych benefitov cez online aplikáciu. Ide o benefity v kategóriách ako cestovanie, kultúra, starostlivosť o zdravie, šport, príspevok na doplnkové dôchodkové poistenie, či príspevok na dochádzanie do práce. Pre deti zamestnancov sme vo firme zriadili detský kútik. Počas školských prázdnin v ňom napríklad organizujeme denné tábory. Ak sa zamestnanec necíti dobre, môže využiť extra dni voľna bez toho, aby musel priniesť potvrdenie od lekára. Zamestnancom taktiež doplácame mzdu nad rámec zákona počas práceneschopnosti.

V Accenture sa aktívne snažíme vytvárať inkluzívne pracovné prostredie pre všetky skupiny zamestnancov a netolerujeme žiadnu diskrimináciu. Zrovnoprávnili sme preto oblasť manželských a rodinných benefitov ako príspevok pri narodení dieťaťa či sobášny príspevok, ktoré poskytujeme všetkým ľuďom, vrátane LGBT zamestnancov či rodičov adoptívnych detí.

Spolupráca s univerzitami a príležitosti pre študentov

Pre firmu, ktorá má ambíciu rásť na lokálnom trhu a ročne naberá stovky nových kolegov, je spolupráca s univerzitami nevyhnutnosťou. Intenzívne spolupracujeme napríklad s Fakultou elektrotechniky a informatiky (FEI) a Fakultou informatiky a informačných technológií (FIIT) STU, Fakultou matematiky, fyziky a informatiky UK ale tiež s Fakultou riadenia a informatiky na Žilinskej univerzite.

Na pôde FEI STU sme nedávno otvorili vysunuté pracovisko, kde môžu študenti absolvovať stáž na niektorom z reálnych projektov pod vedením našich odborníkov. Už počas štúdia tak majú študenti možnosť uplatniť svoju kreativitu a nové nápady a navyše získať cenné zručnosti a praktické skúsenosti.

Na kľúčových bratislavských IT fakultách každoročne organizujeme technologickú konferenciu OpenSlava, ktorá sa zameriava na nové informačné technológie a open source. Posledný ročník pritiahol do Bratislavy 65 prednášajúcich z celého sveta a viac ako 1200 účastníkov, vďaka čomu sa toto odborné podujatie stalo jedným z najväčších svojho druhu v strednej Európe. Konferenciu organizujeme pre študentov IT odborov a širšiu IT komunitu vlastnými silami, a to vďaka technologickým nadšencom z radov našich zamestnancov.

Ženy v IT

V Accenture veríme, že vďaka diverzite a rodovej rovnosti sú naše tímy kreatívnejšie a inovatívnejšie. Ako technologickej firmy sa nás bytostne dotýka nízke zastúpenie žien v IT. Dlhodobo preto podporujeme a realizujeme viacero projektov s cieľom zlepšiť možnosti uplatnenia žien v našej technologickej divízii alebo v IT všeobecne. V spolupráci s organizáciou IT v kurze sme pripravili vzdelávací program zameraný výhradne na ženy. Počas 4-6 mesiacov sa niekoľko desiatok účastníčok kurzu pripraví na pozície testerka SW aplikácií a programátorka v jazyku Java alebo C#. Stali sme sa tiež hlavným partnerom AjTyvIT Ženskej testerskej akadémie a aktívne podporujeme ich podujatia ako Girls Day, či Scratch Match.

V tejto oblasti sme rozbehli spoluprácu aj s FIIT STU, kde sme podporili štipendijný program, ktorého hlavným cieľom je zvýšiť pomer študentiek na tejto technickej fakulte.

O Accenture centre

V našom slovenskom Advanced Technology Center, založenom v roku 2003, pracujú predovšetkým programátori, analytici, IT architekti, pracovníci IT podpory, projektoví manažéri a pracovníci projektovej administratívy, ktorí ovládajú angličtinu a nemčinu. Kolegovia sa podieľajú najmä na projektoch pre našich klientov z nemecky hovoriacich krajín, ale tiež ďalších krajín v EÚ a mimo EÚ, ako aj na projektoch pre slovenských klientov. Z celkového počtu 1.800 zamestnancov v Bratislave a Košiciach pracuje približne tisícka v technologickom centre, z ktorého dodávame naše služby viac ako 140 klientom z 27 krajín.

O spoločnosti

V Accenture pomáhame zákazníkom riešiť tie najzložitejšie podnikateľské problémy. Navrhujeme stratégie a poskytujeme špičkové konzultačné a IT služby, venujeme sa najnovším digitálnym technológiám, technologickej bezpečnosti a prevádzke podnikových procesov. Spolupracujeme s väčšinou firiem zo zoznamu Fortune Global 500 a prinášame inovácie, ktoré zlepšujú svet okolo nás.

Vďaka dopytu od lokálnych aj medzinárodných klientov neustále vytvárame nové pracovné miesta s vysokou pridanou hodnotou. Popri IT špecialistoch u nás nájdu uplatnenie aj absolventi netechnických škôl, alebo kandidáti ovládajúci cudzie jazyky. Či už v našej lokálnej konzultačnej divízii, divízii Digital, alebo v našom druhom bratislavskom centre zameranom na poskytovanie služieb v oblasti podnikových procesov.

V rámci nášho podnikania dodržiavame najvyššie štandardy spoločenskej zodpovednosti, vďaka čomu sme získali v roku 2015 prestížne ocenenia Via Bona ako “Zodpovedná veľká firma roka” a “Skvelý zamestnávateľ”.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Po rekonštrukcii pôvodnej obytnej budovy z roku 1937 pribudlo na Špitálskej ulici 8 bytov.


6 h

Jeden z najväčších folklórnych festivalov v regióne ostáva úrovňou kvality verný svojmu menu.


21 h

O dôvodoch kandidovať, o politike a prešovskom futbalovom štadióne.


22 h
SkryťZatvoriť reklamu