INZERCIA

Opäť je tu otázka: kam na vysokú?

Ako zaujať a presvedčiť stredoškolákov, že Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre je pre nich tá pravá?

Na Slovenskej poľnohospodárskej univerzite v Nitre funguje sokoliarsky krúžok. Ukážky práce s dravcami sú jednou z mnohých ciest, ako zaujať budúcich študentov aj širokú verejnosť.Na Slovenskej poľnohospodárskej univerzite v Nitre funguje sokoliarsky krúžok. Ukážky práce s dravcami sú jednou z mnohých ciest, ako zaujať budúcich študentov aj širokú verejnosť.

Univerzít či vysokých škôl je u nás veľa, možností štúdia ako maku. Vzdelávací „trh“ je vskutku pestrý. To je jedna strana mince. Druhou sú budúci maturanti, ktorí sa rozhodujú, čo ďalej. Ako ich zaujať a presvedčiť, aby sa prihlásili práve na tú našu univerzitu, na naše študijné programy? To je každoročná dilema zodpovedných predstaviteľov fakúlt, aktuálna práve v prvých mesiacoch roka. Možností práce s verejnosťou v tejto oblasti je veľa. Dni otvorených dverí, inzeráty v tlači, výstavy, pútavé webky a aplikácie. To všetko sprevádzané stohmi farbistých propagačných materiálov, ponúkajúcimi dobré uplatnenie absolventov, študijné pobyty v zahraničí, možnosti aktívneho prežívania voľného času. Nuž, ani maturant to nemá ľahké! Aj Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre je súčasťou týchto aktivít.

Ako prvá v tomto roku otvorila záujemcom svoje brány Fakulta ekonomiky a manažmentu SPU v Nitre. Budúcich vysokoškolákov vítali predstavitelia fakulty, ale aj maskot FEMky, ktorý na podobných podujatiach nesmie chýbať. Nuž a stredoškoláci sa dozvedeli všetko, čo im treba vedieť o študijných programoch, internacionalizáciia networkingu, ale aj o možnostiach študentského života. Fakulta ekonomiky a manažmentu SPU v Nitre v novom akademickom roku ponúka bakalárske štúdium v akreditovaných študijných programoch: medzinárodné podnikanie s agrárnymi komoditami, manažment podniku, ekonomika podniku, obchodné podnikanie, účtovníctvo, kvantitatívne metódy v ekonómii a environmentálna ekonomika a manažment.

O týždeň neskôr sprístupnila Fakulta záhradníctva a krajinného inžinierstva SPU v Nitre verejnosti svoje ateliéry a učebne a umožnila mladým návštevníkom nahliadnuť do zákulisia. V priebehu dňa si mohli zvoliť ľubovoľný študijný program a vydať sa na krátku cestu vzdelávacím procesom. Mali jedinečnú príležitosť porozprávať sa so súčasnými študentmi či absolventmi a spoznať svojich budúcich učiteľov, skrátka dozvedieť sa všetko, čo ich zaujíma. Fakulta spustila od januára aj novú kreatívnu kampaň pre uchádzačov o štúdium. Prostredníctvom digitálnej komunikácie predstavuje trojicu akreditovaných študijných odborov – krajinárstvo, záhradníctvo a krajinnú a záhradnú architektúru. Autori hovoria, že ak majú študenti na to hlavu, nos či oko, aj oni môžu rozhodovať o tvare našej krajiny, preraziť so svojou vlastnou značkou, alebo navrhovať parky či záhrady po celom svete. Súčasťou kampane je aj unikátny instagramový účet s názvom Flórstagram, videá a kreatívy na sociálnych sieťach a podporná webová stránka vonavestudium.sk, kde uchádzač o štúdium nájde všetky potrebné informácie.

Maratón pokračoval v prvý februárový piatok, keď svoje pracoviská sprístupnili až tri fakulty SPU v Nitre, Fakulta ekonomiky a manažmentu, Fakulta európskych štúdií a regionálneho rozvoja a Fakulta agrobiológie a potravinových zdrojov.

Fakulta európskych štúdií a regionálneho rozvoja SPU v Nitre ponúka bakalárske štúdium v akreditovaných študijných odboroch: regionálny rozvoj a politiky EÚ rozvoj vidieka a vidieckeho turizmu, environmentálny manažment.

Záujemcov, ktorí zavítali na Fakultu agrobiológie a potravinových zdrojov SPU v Nitre zaujímali najmä možnosti štúdia, podmienky prijímacieho konania, ponuka ubytovania či trávenia voľného času. Súčasťou dňa otvorených dverí bola prehliadka laboratórií Výskumného centra AgroBioTech, priestorov jazdeckého centra, univerzitného vivária, botanickej záhrady a vzorkovníc plodín a zvierat. Fakulta agrobiológie a potravinových zdrojov SPU v Nitre ponúka bakalárske štúdium v akreditovaných študijných programoch: manažment rastlinnej výroby, manažment živočíšnej výroby, farmárstvo, všeobecné poľnohospodárstvo, udržateľné poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka, výživa ľudí, špeciálne chovateľstvo, hipológia.

Fakulta agrobiológie a potravinových zdrojov a Fakulta biotechnológie a potravinárstva pozvali záujemcov o štúdium aj do svojich stánkov na sérii výstav Kam na vysokú, ktorá sa od 30. januára do 8. februára formou road show konala v šiestich krajských mestách: v Trnave, Nitre, Žiline, Banskej Bystrici, Prešove a Košiciach. Pedagógovia a študenti informovali potenciálnych študentov o ponúkaných študijných programoch, možnostiach štúdia v zahraničí, ale aj o uplatnení absolventov v praxi.

Deň otvorených dverí sa konal aj na Fakulte biotechnológie a potravinárstva SPU v Nitre , ktorá v budúcom akademickom roku ponúka mladým štúdium v akreditovaných bakalárskych programoch agrobiotechnológie, agropotravinárstvo, aplikovaná biológia, bezpečnosť a kontrola potravín, vinárstvo a potraviny a technológie v gastronómii.

Vstupné priestory obchodného centra Galéria Mlyny patrili začiatkom februára katedrám a pracoviskám Technickej fakulty SPU v Nitre. Záujemcom prezentovali nielen akreditované študijné programy, ktoré na fakulte ponúkajú, ale návštevníci si na vlastnej koži mohli vyskúšať aj rôzne novinky zo sveta techniky a technológií, ktoré im predviedli zástupcovia jednotlivých katedier. Zariadenie nameranie sily stisku, ťahu rúk a mŕtveho ťahu, frézované logo fakulty, vyrobené v priamom prenose, kamerový systém, snímajúci kvalitu výliskov, alebo autopilota, ktorý sa montuje do kombajnov a traktorov. Zaujal aj tester kvality brzdových kvapalín, boroskop, ktorý vidí aj tam, kam ľudské oko nedosiahne, solarimeter a hlukomer, rovnako ako recykláty z autotextílií a nápojových obalov... Technická fakulta SPU v Nitre ponúka bakalárske štúdium v aktreditovaných študijných programoch: kvalita a bezpečnosť vo výrobných technológiách, obchodovanie a podnikanie s technikou, prevádzka dopravných a manipulačných strojov, riadiace systémy vo výrobnej technike, technika pre biosystémy, technika pre odpadové hospodárstvo, výrobné technológie pre automobilový priemysel.

V Galérii Mlyny sa začiatkom marca predstavilo aj šestnásť katedier a pracovísk Fakulty agrobiológie a potravinových zdrojov SPU v Nitre, ktoré záujemcom o štúdium a širokej verejnosti ponúkli to najzaujímavejšie zo svojej pedagogickej a vedeckovýskumnej činnosti. Návštevníci si mohli vyskúšať odber pôdnych vzoriek či postupy využívané pri molekulovo-genetických analýzach živočíchov, nahliadnuť do špeciálnych herbárových položiek a mikroskopických preparátov, otestovať si prácu s automatickou pipetou, pod mikroskopom pozorovať patogénne organizmy, ktoré spôsobujú rôzne choroby ovocia a zeleniny. Ďalší si mohli formou súťažného testu overiť svoje vedomosti o mineráloch a horninách, iní o obilninách či strukovinách. Zabavili sa aj pri lúpaní špaldy, ochutnávaní čajov z liečivých bylín, porovnávaní vzoriek živých tráv či odpaľovaní golfovej loptičky na umelom trávniku. Malých aj veľkých potešili živé exponáty kuriatok či králikov a ukážka práce s dravcami, ktorú predviedli členovia sokoliarskeho krúžku.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Vaše umenie bude hýbať Tatrami. Zapojte sa do súťaže ZSSK

V hre je preukaz MAXI KLASIK a prestíž!

Dizajn exteriéru nových jednotiek môžu navrhnúť samotní cestujúci (vizualizácia).
Tlačové správy

Tipy, kam ísť na dovolenku počas Veľkej Noci

Využívate veľkonočné voľné dni na cestovanie? Tieto destinácie sú práve v kurze.

Tlačové správy

Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky

Kde sa dvaja bijú, tablet víťazí.

Tlačové správy

Recenze youtubera JeezyJ: jak dopadla autokamera Mio MiVue 785 ?

Dotykový displej, GPS, radary a řada funkcí - jak dopadne autokamera Mio MiVue 785 Touch s nekompromisním testem youtubera JeezyJ?

Test youtubera JeezyJ autokamerky MiVue 785 Touch