SME
Nedeľa, 26. jún, 2022 | Meniny má Adriána

Atos sa stal partnerom nového celoeurópskeho výskumného projektu

Atos sa stal partnerom nového celoeurópskeho výskumného projektu na podporu ďalšej generácie inteligentných IoT systémov.

Paríž, Bratislava, 3. apríla 2018 - Atos, ktorý je so svojim riešením Evidian európskym lídrom v oblasti správy identít a prístupu, oznámil spustenie projektu ENACT. Cieľom celoeurópskeho výskumného projektu pod vedením nezávislej nórskej organizácie SINTEF je ponuka kompletnej DevOps podpory pri vytváraní a prevádzke dôveryhodných inteligentných IoT systémov. Na projekte ENACT sa podieľa 11 priemyselných a akademických partnerov zo 6 krajín, pričom globálny rozpočet 4,9 milióna eur je financovaný z programu pre výskum a inovácie H2020.

Výsledkom projektu bude integrovaný DevOps rámec. Jeho voľné súčasti sa budú dať jednoducho integrovať s existujúcimi IoT platformami pomocou plug-in mechanizmu.

Atos povedie dva pracovné projekty:

  • Bezpečnosť prístupu – Atos uplatní softvérové riešenia Evidian a bude sa sústrediť na robustnosť, bezpečnosť a vymáhateľnosť súkromia v IoT systémoch. Využije pri tom svoje produkty Identity Governance a Web Access Manager. Navrhne a vyvinie autorizačné služby, ktoré sa budú prispôsobovať situácii, pričom bude brať do úvahy indikátory rizika / dôvery.
  • Rozšírenie a využitie - Atos koordinuje stratégiu a činnosť všetkých partnerov projektu a zaistí, že všetci členovia konzorcia zverejnia a budú propagovať výsledky a príspevok.

Účasťou na projekte ENACT Atos znova prispieva k veľkému európskemu projektu, ktorý umožní pokročilý výskum a ponúkne zákazníkom najinovatívnejšie riešenia. Sme hrdí, že môžeme prispieť k programu Horizon 2020 a pracovať spolu so známymi priemyselníkmi a výskumnými inštitúciami. To ukazuje dôveru, ktorú partneri majú v Atos ako aj našu vedúcu úlohu v odvetví,“ povedal Sébastien Brachet, COO Evidian, línie produktov kybernetickej bezpečnosti Atosu. „Odborné znalosti v riešeniach na správu identít a prístupu (IAM) nám umožňujú prispieť k excelentnosti európskej technológie v tomto odvetví. Ako výsledok očakávame spoločné úsilie partnerov na vylepšenie jednotlivých ponúk a pre Atos významný posun pre budúce produkty z portfólia IAM riešení, ktoré budú najlepšie vo svojej triede.“

Znakom DevOps prístupu je využívanie najlepších zvyklostí a nástrojov softvérového inžinierstva na zabezpečenie kvality služieb a zároveň nepretržitý vývoj komplexných systémov s podporou agility, rýchlych inovačných cyklov a jednoduchosti používania. Cieľom ENACT je využívanie a vývoj ďalšej generácie DevOps nástrojov a metód na vývoj a prevádzkovanie dôveryhodných inteligentných IoT aplikácií.

Z výsledkov projektu ENACT by mali ťažiť oblasti, pre ktoré sú dôveryhodné inteligentné IoT systémy kľúčové, ako je inteligentná doprava, budovy, smart mestá alebo elektronické zdravotníctvo.

Viac informácií o projekte ENACT nájdete na www.enact-project.eu

****

O Atos

Atos so svojimi približne 100 000 zamestnancami v 73 krajinách a ročným obratom vo výške 13 miliárd EUR je globálnym lídrom v digitálnej transformácii. Atos je európskou jednotkou v riešeniach Big Data, kybernetickej bezpečnosti, vysoko výkonnej výpočtovej infraštruktúry (High Performance Computing) a digitálnych pracovísk (Digital Workplace). Poskytuje cloudové služby, infraštruktúrne a dátové služby, rovnako ako aj transakčné služby prostredníctvom Worldline, európskeho lídra v oblasti platobných služieb.

Vďaka vysokej technologickej a digitálnej odbornosti a znalostiam priemyselných odvetví, Atos podporuje digitálnu transformáciu svojich klientov naprieč všetkými obchodnými odvetviami: finančné služby, výrobný priemysel, médiá, energetika a verejné služby, štátny verejný sektor, obrana, zdravotníctvo, retailové podniky, telekomunikácie a doprava.

Atos začal pôsobiť na Slovensku po akvizícii spoločnosti Siemens IT Solutions and Services v októbri 2010 pod menom Atos IT Solutions and Services, s.r.o. Atos Slovensko dosiahol v roku 2016 čistý obrat 68 897 065 EUR a zamestnáva 304 zamestnancov v Bratislave, Prievidzi, Košiciach a Banskej Bystrici.

Skupina Atos je celosvetovým technologickým partnerom Olympijských a Paralympijských hier a pôsobí pod značkami Atos, Atos Consulting, Atos Worldgrid, Bull, Canopy, Unify a Worldline. Atos SE (Societas Europaea) je kótovaná na burze cenných papierov CAC40 Paris.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Prerastená tráva, veľký pozemok, svahovitý terén. Takéto podmienky nezvládne akákoľvek kosačka, no s bubnovou to bude hračka.


INZERCIA 24. jún

V Základnej škole na Drábovej ulici sa bude od budúceho roka vzdelávať 41 zdravotne znevýhodnených detí.


24. jún

Vyjadril sa prednosta Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Peter Polan, PhD., MPH


24. jún
SkryťZatvoriť reklamu