INZERCIA

Atos sa stal partnerom nového celoeurópskeho výskumného projektu

Atos sa stal partnerom nového celoeurópskeho výskumného projektu na podporu ďalšej generácie inteligentných IoT systémov.

Paríž, Bratislava, 3. apríla 2018 - Atos, ktorý je so svojim riešením Evidian európskym lídrom v oblasti správy identít a prístupu, oznámil spustenie projektu ENACT. Cieľom celoeurópskeho výskumného projektu pod vedením nezávislej nórskej organizácie SINTEF je ponuka kompletnej DevOps podpory pri vytváraní a prevádzke dôveryhodných inteligentných IoT systémov. Na projekte ENACT sa podieľa 11 priemyselných a akademických partnerov zo 6 krajín, pričom globálny rozpočet 4,9 milióna eur je financovaný z programu pre výskum a inovácie H2020.

Výsledkom projektu bude integrovaný DevOps rámec. Jeho voľné súčasti sa budú dať jednoducho integrovať s existujúcimi IoT platformami pomocou plug-in mechanizmu.

Atos povedie dva pracovné projekty:

  • Bezpečnosť prístupu – Atos uplatní softvérové riešenia Evidian a bude sa sústrediť na robustnosť, bezpečnosť a vymáhateľnosť súkromia v IoT systémoch. Využije pri tom svoje produkty Identity Governance a Web Access Manager. Navrhne a vyvinie autorizačné služby, ktoré sa budú prispôsobovať situácii, pričom bude brať do úvahy indikátory rizika / dôvery.
  • Rozšírenie a využitie - Atos koordinuje stratégiu a činnosť všetkých partnerov projektu a zaistí, že všetci členovia konzorcia zverejnia a budú propagovať výsledky a príspevok.

Účasťou na projekte ENACT Atos znova prispieva k veľkému európskemu projektu, ktorý umožní pokročilý výskum a ponúkne zákazníkom najinovatívnejšie riešenia. Sme hrdí, že môžeme prispieť k programu Horizon 2020 a pracovať spolu so známymi priemyselníkmi a výskumnými inštitúciami. To ukazuje dôveru, ktorú partneri majú v Atos ako aj našu vedúcu úlohu v odvetví,“ povedal Sébastien Brachet, COO Evidian, línie produktov kybernetickej bezpečnosti Atosu. „Odborné znalosti v riešeniach na správu identít a prístupu (IAM) nám umožňujú prispieť k excelentnosti európskej technológie v tomto odvetví. Ako výsledok očakávame spoločné úsilie partnerov na vylepšenie jednotlivých ponúk a pre Atos významný posun pre budúce produkty z portfólia IAM riešení, ktoré budú najlepšie vo svojej triede.“

Znakom DevOps prístupu je využívanie najlepších zvyklostí a nástrojov softvérového inžinierstva na zabezpečenie kvality služieb a zároveň nepretržitý vývoj komplexných systémov s podporou agility, rýchlych inovačných cyklov a jednoduchosti používania. Cieľom ENACT je využívanie a vývoj ďalšej generácie DevOps nástrojov a metód na vývoj a prevádzkovanie dôveryhodných inteligentných IoT aplikácií.

Z výsledkov projektu ENACT by mali ťažiť oblasti, pre ktoré sú dôveryhodné inteligentné IoT systémy kľúčové, ako je inteligentná doprava, budovy, smart mestá alebo elektronické zdravotníctvo.

Viac informácií o projekte ENACT nájdete na www.enact-project.eu

****

O Atos

Atos so svojimi približne 100 000 zamestnancami v 73 krajinách a ročným obratom vo výške 13 miliárd EUR je globálnym lídrom v digitálnej transformácii. Atos je európskou jednotkou v riešeniach Big Data, kybernetickej bezpečnosti, vysoko výkonnej výpočtovej infraštruktúry (High Performance Computing) a digitálnych pracovísk (Digital Workplace). Poskytuje cloudové služby, infraštruktúrne a dátové služby, rovnako ako aj transakčné služby prostredníctvom Worldline, európskeho lídra v oblasti platobných služieb.

Vďaka vysokej technologickej a digitálnej odbornosti a znalostiam priemyselných odvetví, Atos podporuje digitálnu transformáciu svojich klientov naprieč všetkými obchodnými odvetviami: finančné služby, výrobný priemysel, médiá, energetika a verejné služby, štátny verejný sektor, obrana, zdravotníctvo, retailové podniky, telekomunikácie a doprava.

Atos začal pôsobiť na Slovensku po akvizícii spoločnosti Siemens IT Solutions and Services v októbri 2010 pod menom Atos IT Solutions and Services, s.r.o. Atos Slovensko dosiahol v roku 2016 čistý obrat 68 897 065 EUR a zamestnáva 304 zamestnancov v Bratislave, Prievidzi, Košiciach a Banskej Bystrici.

Skupina Atos je celosvetovým technologickým partnerom Olympijských a Paralympijských hier a pôsobí pod značkami Atos, Atos Consulting, Atos Worldgrid, Bull, Canopy, Unify a Worldline. Atos SE (Societas Europaea) je kótovaná na burze cenných papierov CAC40 Paris.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,2 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Tatra banka opäť rozdáva vreckové 22 eur k novému Detskému účtu

Dostávajú vaše deti vreckové? V rámci prieskumu Tatra banky odpovedalo minulý rok na túto otázku viac ako 1800 rodičov.

Tlačové správy

Vydanie denníka SME spolu s knihou Po stopách dávnej Bratislavy

Už dnes si môžete kúpiť špeciálne vydanie SME s knihou len za 4,99 €.

Tlačové správy

3 najväčšie chyby pri zateplení šikmej strechy

Zateplenie šikmej strechy môže pokaziť aj profesionál, ak nedodržiava niekoľko zásadných pravidiel. Pozrite sa, ktoré to sú.

Tlačové správy

EU v Bratislave udelila čestný titul doctor honors causa

Ekonomická univerzita v Bratislave udelila čestnú vedeckú hodnosť doctor honoris causa Andreasovi Wörgötterovi