INZERCIA

Zapájať sa do života stredných škôl a intenzívne komunikovať

Fakulta ekonomiky a manažmentu SPU v Nitre sa snaží priblížiť budúcim maturantom aj netradičnými spôsobmi.

Dekanka Fakulty ekonomiky a manažmentu Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre so študentkami hotelovej akadémie v stredoškolskej cvičnej kuchyni

Fakulta ekonomiky a manažmentu SPU v Nitre sa snaží priblížiť budúcim maturantom aj netradičnými spôsobmi.

"Je to nevyhnutnosť pri propagácii fakulty, zameranej na získavanie budúcich študentov," hovorí dekanka Fakulty ekonomiky a manažmentu Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre profesorka Elena Horská. "Tradičné podujatia, ako sú Deň vysokoškoláka, Dni otvorených dverí či návštevy stredných škôl patria ku „klasike“. Sú to príležitosti, ako priblížiť budúcim maturantom z prvej ruky život na vysokej škole, možnosti štúdia i uplatnenia," hovorí dekanka. Na fakulte si však uvedomujú, že tieto jednorazové stretnutia so stredoškolskou verejnosťou dnes už nestačia. Preto sa snažia aktívnejšie zapájať do života stredných škôl, zviditeľňovať svoje aktivity celoročne. Formy spolupráce sú rôzne, počnúc prednáškovou činnosťou, končiac účasťou v rôznych komisiách.

"Môžem spomenúť napríklad 4. kontraktačný veľtrh cvičných firiem, ktorý sa konal v decembri minulého roka na Obchodnej akadémii v Seredi. Študenti z desiatich slovenských a jednej rakúskej strednej školy prezentovali výrobky a služby sedemnástich rôznych cvičných firiem, pričom mali priestor aj na uzatváranie obchodných zmlúv medzi sebou a na nadväzovanie nových kontaktov. V odbornej komisii, ktorá okrem iného hodnotila aj originalitu stánku, logo, slogan, katalóg, elektronickú prezentáciu, vizitku a starostlivosť o zákazníka, nechýbala ani zástupkyňa našej fakulty," pokračuje dekanka. Fakulta poskytla tiež priestor na organizovanie Ekonomickej olympiády, na ktorej sa zúčastňujú najlepší stredoškoláci.

Ďalší spôsob spolupráce Fakulty ekonomiky a manažmentu SPU v Nitre so strednými školami, je nová aktivita hosťujúci stredoškolský študent. "V rámci tejto aktivity môžu stredoškoláci z partnerskej strednej školy prísť na fakultu na výberovú prednášku, cvičenie alebo inú zaujímavú akciu," hovorí dekanka a dodáva: "Novinkou je aj Triangel: stredná škola – univerzita – prax, ktorú sme zaviedli v spolupráci so spoločnosťou IBM a napokon FEM Online, ktorú sme na fakulte pilotne testovali v marci. Počas zverejnených hodín sme poskytovali online poradenstvo k vypĺňaniu prihlášok na vysokú školu," uzatvára dekanka Horská.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,2 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Zlatý mok čapujú najlepšie v Prešove. Šarišským Majstrom výčapu

Nič neuhasí smäd lepšie, ako správne načapované pivo!

Tlačové správy

Rezidenčná štvrť bez betónových plotov

Viete si predstaviť bývanie, v ktorom pri prechádzaní sa neuvidíte betónový plot len zeleň? Nielen o tom sa dočítate v rozhovore.

Tlačové správy

Equal treatment is a must for successful companies of the future

Many talented people believe they need to leave the country to pursue an international career.

Tlačové správy

Aj v Poluse chránime vaše srdcia

29. septembra si v Polus City Center budete môcť dať bezplatne zmerať vaše BMI (index telesnej hmotnosti) a krvný tlak