INZERCIA

Návštevníkov Gardenie zaujali expozície SPU v Nitre

V pavilóne F na výstavisku AX sa prezentuje Botanická záhrada, v OC Centro zasa Fakulta záhradníctva a krajinného inžinierstva

Botanická záhrada SPU v Nitre priniesla do pavilónu F svoje tradičné výstavné exponáty, ako sú sukulenty, tropické aj subtropické rastliny, okrasné aj kvitnúce, antúrie, orchidey, tilandsie...

Jar prináša do Nitry už tradične Gardeniu, medzinárodnú predajnú výstavu pre záhradníctvo, záhradkárov, priateľov bonsajov, kvetov a životného prostredia. Na národnom výstavisku Agrokomplex sa od 19. do 22. apríla koná už 22. ročník. Prúdy návštevníkov očakáva so svojou ponukou bezmála 400 vystavovateľov. Nájde sa tu všetko, čo poteší srdce aj zrak pestovateľa a milovníka prírody: balkónové kvety, letničky, okrasné dreviny, ovocné stromy, záhradné nábytky, grily, skleníky, skalničky, kaktusy, hnojivá, čističky odpadových vôd, záhradná keramika, cibuľoviny, citrusy, palmy, záhradné krby, záhradné altánky, okrasné trávy, záhradné náradie, záhradné plastiky, pracovné odevy, prútený tovar či exotické rastliny.

Ani v tomto roku nechýbali na výstavisku pracoviská Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre: Botanická záhrada a Fakulta záhradníctva a krajinného inžinierstva. Botanická záhrada priniesla do pavilónu F svoje tradičné výstavné exponáty, ako sú sukulenty, tropické aj subtropické rastliny, okrasné aj kvitnúce, antúrie, orchidey, tilandsie...ale návštevníci si v jej stánku mohli zakúpiť aj rastlinné prebytky, izbové rastliny. A k tomu zdarma dostali aj dobrú pestovateľskú radu.

Fakulta záhradníctva a krajinného inžinierstva Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre si svoje artefakty rozložila v neďalekom obchodnom centre, kam mieria kroky návštevníkov po návšteve výstaviska. V átriu, osvetlenom priamym slnečným svetlom, predstavili celú škálu študijných odborov, ktoré fakulta svojim budúcim študentom ponúka. Parafrázujúc známe príslovie, z každého odboru trošku: z krajinného inžinierstva, záhradnej a krajinnej architektúry, aj záhradníctva. Na zemi zväčšený „projekt“ domčeka so záhradou, na ňom sa návštevník prejde ako po skutočnom dvore. Tu je dom, tu záhrada, tu okolitá krajina. Na expozícii sa skutočne podpísala kreativita jej tvorcov!

Gardenia je príležitosťou predstaviť návštevníkom nielen živý tovar, ale aj príslušnú odbornú literatúru. Tento rok sú medzi nimi aj knižné novinky z pera prof. Ing. Magdalény Valšíkovej-Frey, CSc., ako aj prof. Ing. Ľudovíta Cagáňa, CSc. a Ing. Sylvie Matušíkovej, PhD., ktoré vychádzajú pod názvom Rok v zeleninovej záhrade+biologická ochrana a Ochrana ovocných rastlín proti živočíšnym škodcom.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2 milióny čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME


Najčítanejšie správy na SME


Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Čo si myslia mamy youtuberov o tom, čo robia ich deti?

Opýtali sme sa na to mám Bekima, Sellasieho a Surovej dcérky.

Tlačové správy

Nedocenený génius - prečo chýba v našich knižniciach?

Mnohými kritikmi je považovaný za najlepšieho slovenského spisovateľa. Rudolf Sloboda by v apríli oslávil 80 rokov.

Tlačové správy

Keď Slováci krotia morský vietor

CrazyFly z Nemšovej je známa značka vo svete kiteboardingu.

Tlačové správy

Park pod Kolibou prepája mesto s prírodou

Projekt Park pod Kolibou v prémiovej štvrti Bratislavy mení pojem rodinné bývanie.