INZERCIA

Ružička Csekes je už po šiesty krát Právnickou firmou roka

Advokátska kancelária Ružička Csekes sa za viac ako 25 rokov vyprofilovala na jednu z najväčších kancelárií na Slovensku.

Advokátska kancelária Ružička Csekes

Už po šiesty krát získala prestížne víťazstvo v súťaži týždenníka Trend a vydavateľstva EPRAVO Group v hlavnej kategórii Právnická firma – domáca advokátska kancelária. Rovnako tak si po šiesty raz odniesla prvenstvo aj v kategórii Verejné obstarávania. Víťazný hetrik kancelárie zavŕšilo prvenstvo v kategórii Právo obchodných spoločností.

„Teší nás, že naše viac ako 25-ročné pôsobenie na slovenskom trhu meria aj niečo iné ako naše vlastné úspechy. Sme hrdí, že sme stabilne prémiovou advokátskou kanceláriou, ktorej práca a výsledky vedú dlhodobo k vysokej úrovni hodnotenia. ,“ vyjadril radosť z ocenenia JUDr. Jaroslav Ružička, PhD., Managing partner kancelárie.

Hlavná cena sa vždy udeľuje kancelárii, ktorá je v danom roku vyhodnotená ako komplexne najlepšia podľa názoru hodnotiteľov, referencií klientov, počtu, hodnoty a významu transakcií, na ktorých pracovala. Hodnotenie právnických firiem bolo vykonávané nezávislým hodnotiacim grémiom, ktoré pozostávalo z približne 150 oslovených externých hodnotiteľov nezávislých od účastníkov a usporiadateľa a ďalej zo zástupcov usporiadateľa ako nezávislého subjektu dlhodobo monitorujúceho činnosť advokátskych kancelárií.

Líder pre oblasť verejného obstarávania

V oblasti verejného obstarávania patrí kancelária Ružička Csekes medzi nesporných lídrov na slovenskom trhu, o čom svedčí aj unikátna neprerušená reťaz víťazstiev v tejto kategórii od začiatku súťaže v roku 2013. Advokáti kancelárie pracovali a pracujú na mnohých významných projektoch pre verejný sektor. Realizovali poradenstvo pri výstavbe diaľničnej, železničnej, či leteckej infraštruktúry, podporovali štát a samosprávy pri realizácii zdravotníckych, športových alebo kultúrnych projektov. Majú unikátne skúsenosti s PPP projektami, keď radili Ministerstvu dopravy a výstavby pri verejnom obstarávaní PPP projektu rýchlostnej cesty R1 medzi Nitrou a Banskou Bystricou, ktorý sa stal prvým a zatiaľ jediným úspešne finančne uzavretým a implementovaným PPP projektom v oblasti cestnej infraštruktúry v Slovenskej republike.

Ján Azud, vedúci partner pre oblasť verejného obstarávania dodáva: „Verejné obstarávanie vedie k akvizícii tovarov, služieb alebo stavebných prác verejným sektorom. Je úzko späté so strategickými potrebami štátu. Na jeho konci je potom vidieť novú alebo zrekonštruovanú infraštruktúru, či iný reálny projekt. Týmto sa právo verejného obstarávania odlišuje od množstva iných právnych odvetví. Na konci snaženia je totiž vidieť výsledok, ktorý by mal po dlhé roky slúžiť verejnosti.“

V rámci praxe v oblasti verejného obstarávania kancelária zastupuje aj množstvo spoločností zo súkromného sektora, ktoré sa uchádzajú o realizáciu verejných zákaziek na Slovensku, či v zahraničí. Pravidelne teda pôsobí aj mimo územia Slovenskej republiky. Klientov zastupovala napríklad pri medzinárodných tendroch realizovaných v Poľsku, Bulharsku, Belgicku, Slovinsku, či Maďarsku.

Korporátne právo: na podnikanie môže mať zásadný vplyv aj malá zmena

Právo obchodných spoločností patrí medzi hlavné profilové oblasti kancelárie Ružička Csekes. Víťazstvo v danej kategórii z roku 2014 sa jej tento rok podarilo zopakovať, pričom v ostatných predchádzajúcich ročníkoch sa vždy umiestnila na pomyselnom druhom mieste s titulom Veľmi odporúčaná kancelária. Svoju rolu v tejto oblasti vidí kancelária v poskytovaní služieb skôr komplexného a strategického charakteru, či už ide o korporátne reorganizácie a akvizície, modifikácie organizačných schém, implementácie rôznorodých systémových opatrení naprieč firmou, ako aj strategické poradenstvo pri riešení problémov na úrovni top manažmentu spoločnosti. Dlhoročné skúsenosti advokátov znamenajú pre klienta komplexné, inovatívne a efektívne riešenia.

„Korporátne právo považujeme za jedno z kľúčových právnych odvetví. Hoci právna úprava v tejto oblasti je vcelku stabilná, aj drobná zákonná úprava má zásadný vplyv na podnikanie a na právne postavenie obchodných spoločností,“ hovorí Lucie Schweizer, vedúca partnerka pre oblasť práva obchodných spoločností.

Advokátska kancelária Ružička Csekes vznikla v júni 2009 splynutím dvoch samostatne existujúcich advokátskych kancelárií: Ružička & Partners, s.r.o. a CVD s.r.o., pôsobiacich na trhu právnych služieb na Slovensku od roku 1992. Vo svojej činnosti tak nadviazala na rozsiahle praktické skúsenosti svojich predchodcov, ktorí počas svojej existencie pôsobili ako silné, spoľahlivé a výrazné subjekty na trhu právnych služieb. Kancelária svojim klientom ponúka univerzálne aj špecializované právne poradenstvo vo všetkých oblastiach obchodnej a podnikateľskej praxe s predpokladmi na manažovanie aj tých najväčších projektov a transakcií.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Poďte kontrolovať novinárov denníka SME

Ponúkame vám možnosť prísť na niekoľko dní do redakcie SME.

Tlačové správy

Trápi vás chrípka alebo prechladnutie? Vieme, ako s nimi zatočiť

Niekedy jednoducho nepomôže pravidelný prísun vitamínov ani iná prevencia.

Tlačové správy

Rezerváciou first moment dovolenky viete ušetriť aj 40% z ceny

Kedy a komu sa oplatí rezervovať dovolenku s predstihom?

Tlačové správy

Prognózy pre slovensky realitný trh v roku 2019

Prvé predpovede, ako sa vyvinie dianie na realitnom trhu v roku 2019.