SME
Nedeľa, 20. jún, 2021 | Meniny má ValériaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Joint International Week 2018 na EU v Bratislave

V týždni od 16. - 18. apríla 2018 Ekonomická univerzita v Bratislave hostila 16 zástupcov z 15 zahraničných univerzít.

V týždni od 16. - 18. apríla 2018 Ekonomická univerzita v Bratislave hostila 16 zástupcov z 15 zahraničných univerzít z Európy, Ázie, Afriky a Severnej Ameriky v rámci spoločnej edície Joint International Week, ktorú EU v Bratislave zorganizovala za podpory programu Erasmus+ v spolupráci s Wirtschaftsuniversität Wien (WU), kde program pokračoval 19. a 20. apríla 2018.

V pondelok 16.4.2018 účastníkov na pôde EU v Bratislave privítal Ferdinand DAŇO, rektor EU v Bratislave, ktorý Medzinárodný týždeň považuje za podujatie zohrávajúce dôležitú úlohu pri vytváraní kontaktov a posilňovaní existujúcich partnerstiev. Ako zdôraznil, nové platformy spolupráce prinesú študentom, zamestnancom ako aj akademickým pracovníkom ďalšie možnosti rozvoja. Za spoluorganizátora vystúpil s príhovorom Lukas HEFNER, vedúci oddelenia zahraničných vzťahov Ekonomickej univerzity vo Viedni. Súčasťou prvého dňa boli prezentácie účastníckych inštitúcií. EU v Bratislave a jej medzinárodnú dimenziu spolupráce prezentoval Boris MATTOŠ, prorektor pre medzinárodné vzťahy.

Prorektorka pre vedu a doktorandské štúdium Denisa ČIDEROVÁ účastníkov informovala o aktuálnom členstve univerzity v iniciatíve OSN pod názvom Principles for Responsible Management Education (PRME), ktoré je v prostredí SR exkluzívne. EU v Bratislave sa tak zaradila medzi vyše 700 signatárov z 90 krajín sveta. EU v Bratislave ponúkla účastníkom Joint International Week spoluprácu prostredníctvom svojho web portálu v záujme prezentácie ich skúseností s globálnym vzdelávaním a po úspechu pilotnej verzie Týždňa udržateľnosti na EU v Bratislave 2017 aj v rámci jeho pripravovanej druhej edície.

Počas podujatia sa zahraniční hostia zapojili do pedagogického procesu na príslušných fakultách EU v Bratislave. Vo svojich prednáškach a seminároch sa venovali odborným témam z oblasti makroekonómie, manažmentu, marketingu, bankovníctva i riadenia ľudských zdrojov. Zúčastnili sa odborných seminárov zameraných na internacionalizáciu a možnosti spolupráce v oblasti vzdelávania a výskumu a boli pre nich tiež pripravené viaceré sprievodné aktivity.

V stredu 18.4.2018 účastníkov pozdravil veľvyslanec Rakúska na Slovensku, J.E. p. Helfried CARL, ktorý vysoko ocenil EU v Bratislave a Wirtschaftsuniversität Wien za iniciatívu a organizáciu tohto významného podujatia. Podobne spoluprácu oboch univerzít vyzdvihol veľvyslanec SR v Rakúsku, J.E. p. Peter Mišík, ktorý otvoril program Medzinárodného týždňa na Ekonomickej univerzite vo Viedni. Počas dvoch dní zahraniční hostia bližšie spoznali WU Wien, absolvovali viaceré workshopy a konzultácie s pracovníkmi príslušných odborných pracovísk.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Anna Boleynová bola asi najznámejšia zo šiestich žien anglického kráľa Henricha VIII.


18. jún

Odpovedá lekárka Nemocnice AGEL Košice-Šaca.


18. jún

Nemusíme dlho bádať, aby sme prišli na to, že strava postavená na čerstvých plodoch je tá najzdravšia.


18. jún