SME
Streda, 29. jún, 2022 | Meniny má Peter, Pavol, Petra

Joint International Week 2018 na EU v Bratislave

V týždni od 16. - 18. apríla 2018 Ekonomická univerzita v Bratislave hostila 16 zástupcov z 15 zahraničných univerzít.

V týždni od 16. - 18. apríla 2018 Ekonomická univerzita v Bratislave hostila 16 zástupcov z 15 zahraničných univerzít z Európy, Ázie, Afriky a Severnej Ameriky v rámci spoločnej edície Joint International Week, ktorú EU v Bratislave zorganizovala za podpory programu Erasmus+ v spolupráci s Wirtschaftsuniversität Wien (WU), kde program pokračoval 19. a 20. apríla 2018.

V pondelok 16.4.2018 účastníkov na pôde EU v Bratislave privítal Ferdinand DAŇO, rektor EU v Bratislave, ktorý Medzinárodný týždeň považuje za podujatie zohrávajúce dôležitú úlohu pri vytváraní kontaktov a posilňovaní existujúcich partnerstiev. Ako zdôraznil, nové platformy spolupráce prinesú študentom, zamestnancom ako aj akademickým pracovníkom ďalšie možnosti rozvoja. Za spoluorganizátora vystúpil s príhovorom Lukas HEFNER, vedúci oddelenia zahraničných vzťahov Ekonomickej univerzity vo Viedni. Súčasťou prvého dňa boli prezentácie účastníckych inštitúcií. EU v Bratislave a jej medzinárodnú dimenziu spolupráce prezentoval Boris MATTOŠ, prorektor pre medzinárodné vzťahy.

Prorektorka pre vedu a doktorandské štúdium Denisa ČIDEROVÁ účastníkov informovala o aktuálnom členstve univerzity v iniciatíve OSN pod názvom Principles for Responsible Management Education (PRME), ktoré je v prostredí SR exkluzívne. EU v Bratislave sa tak zaradila medzi vyše 700 signatárov z 90 krajín sveta. EU v Bratislave ponúkla účastníkom Joint International Week spoluprácu prostredníctvom svojho web portálu v záujme prezentácie ich skúseností s globálnym vzdelávaním a po úspechu pilotnej verzie Týždňa udržateľnosti na EU v Bratislave 2017 aj v rámci jeho pripravovanej druhej edície.

Počas podujatia sa zahraniční hostia zapojili do pedagogického procesu na príslušných fakultách EU v Bratislave. Vo svojich prednáškach a seminároch sa venovali odborným témam z oblasti makroekonómie, manažmentu, marketingu, bankovníctva i riadenia ľudských zdrojov. Zúčastnili sa odborných seminárov zameraných na internacionalizáciu a možnosti spolupráce v oblasti vzdelávania a výskumu a boli pre nich tiež pripravené viaceré sprievodné aktivity.

V stredu 18.4.2018 účastníkov pozdravil veľvyslanec Rakúska na Slovensku, J.E. p. Helfried CARL, ktorý vysoko ocenil EU v Bratislave a Wirtschaftsuniversität Wien za iniciatívu a organizáciu tohto významného podujatia. Podobne spoluprácu oboch univerzít vyzdvihol veľvyslanec SR v Rakúsku, J.E. p. Peter Mišík, ktorý otvoril program Medzinárodného týždňa na Ekonomickej univerzite vo Viedni. Počas dvoch dní zahraniční hostia bližšie spoznali WU Wien, absolvovali viaceré workshopy a konzultácie s pracovníkmi príslušných odborných pracovísk.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

5. ročník kurzu Technológia a konštrukcia v praxi - MTF STU a Schaeffler Skalica

Vysoká škola je pre študentov dobrým odrazovým mostíkom. A keď sa môžu zapojiť aj do programu, ich šance na uplatnenie sa vzrastú.


INZERCIA 6 h

Hocikde ich nekúpite.


INZERCIA 6 h

Siemens Healthineers je už 30 rokov synonymom precíznej medicíny na Slovensku


INZERCIA 6 h
SkryťZatvoriť reklamu