INZERCIA

Za katastrofálny stav chodníkov je zodpovedný starosta Števčík

Starosta Starého Mesta Števčík mal dať vypracovať dizajn manuál pre jednotný vzhľad chodníkov. Doteraz si túto povinnosť nesplnil.

Najneskôr do marca 2018 mal dať starosta mestskej časti Bratislava – Staré Mesto Radoslav Števčík vypracovať dizajn manuál pre jednotný vzhľad chodníkov v Starom Meste a predložiť tento dokument na schválenie staromestskému zastupiteľstvu. Starosta si túto povinnosť nesplnil a do dnešného dňa dokument nepripravil.

Dizajn manuál mal byť základným dokumentom pre postupnú kompletnú rekonštrukciu všetkých chodníkov v Starom Meste podľa Programu obnovy chodníkov, ktorý pripravil staromestský poslanec Martin Borguľa.

„Nepredloženie dizajn manuálu v záväzne stanovenom termíne je dôkazom nerešpektovania zastupiteľstva a jeho rozhodnutia zo strany starostu. Program obnovy chodníkov som predložil ešte na minuloročné septembrové zasadnutie, na ktorom bol tento dokument schválený. Schválené uznesenie uložilo starostovi úlohu pripraviť dizajn manuál a predložiť ho poslancom najneskôr do marca 2018. Starosta mal teda viac ako polrok na jeho prípravu. Napriek tomu tento dokument nepripravil, nedodržal termín ani svoje sľuby,“ povedal poslanec Martin Borguľa.

Poslanec to považuje za manažérske zlyhanie starostu a celého jeho úradu. Mnohé chodníky v Starom Meste sú v zlom až katastrofálnom stave. Bol preto najvyšší čas prísť so systémovým a komplexným riešením tohto problému v podobe Programu obnovy chodníkov. K rekonštrukciám však môže dôjsť až po schválení dizajn manuálu, ktorý určí jednotný vzhľad a všetky potrebné náležitosti nových chodníkov.

„Na dnešnom zasadnutí staromestského zastupiteľstva starosta dokonca odmietol o tom diskutovať, keď bod s vysvetlením, prečo nebol dizajn manuál na čas predložený poslancom, nebol zaradený do rokovania. Pre mňa osobne to znamená, že starosta len rozpráva, ale nekoná. Pre Staromešťanov to je správa, že starosta nemá v skutočnosti záujem urobiť pre nich niečo zmysluplné, čo posunie úroveň života v Starom Meste ďalej. Dnes môžeme skonštatovať, že za katastrofálny stav chodníkov v Starom Meste nesie zodpovednosť staromestský starosta,“ povedal na záver Martin Borguľa.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,2 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Manažment a svet v pohybe, výzvy, príležitosti a hrozby

Opäť vyše 150 odborníkov zo 4 svetadielov z 20 štátov sa zišlo na ďalšej pravidelnej vedeckej konferencii Fakulty manažmentu PU.

Tlačové správy

Boli ste v Novembri 89 na námestí? Patrí vám verejná vďaka!

O2 ďakuje ľuďom, ktorí pre nás v Novembri 89 vybojovali slobodu.

Tlačové správy

4 mýty o minerálnej vlne, ktorým by ste nemali veriť

Nenechajte sa popliesť poverami či polopravdami o tepelnoizolačných materiáloch

Tlačové správy

Stavebná fakulta STU na dňoch kariérneho poradenstva

V priestoroch Múzea dopravy v Bratislave 19. októbra 2018