SME
Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Nukleárna magnetická rezonančná liečba znova v Košiciach

Degeneratívne zmeny sú súčasťou starnutia pohybového aparátu.

Degeneratívne zmeny sú súčasťou starnutia pohybového aparátu. Zhoršujú sa vekom, ale urýchľuje ich nadváha, nesprávne zaťažovanie tela a pridružené ochorenia, hlavne osteoporóza. Výsledkom je zhoršovanie pohybovej aktivity pre bolesti kĺbov či chrbtice, ktoré vyžadujú stále náročnejšiu liečbu. Tá pozostáva z liekov, rehabilitácie a chirurgických zásahov na chrbtici či periférnych kĺboch, vrátane ich umelých náhrad.

V liečbe degeneratívnych ochorení je veľmi dôležitá elektroliečba. Jednou z jej metód je liečba magnetom, v ktorej tzv. Molekulárna Biofyzikálna Stimulačná Terapia (MBST) patrí medzi najmodernejšie a najúčinnejšie. Jej špeciálne liečebné programy, volené podľa typu ochorenia pohybového aparátu, potvrdili stovky vedeckých prác renomovaných špecialistov s tisíckami pacientov vo svete. Publikované výsledky MBST boli podnetom na zapožičanie prístroja ku klinickým skúškam aj na Klinike liečebnej rehabilitácie v Košiciach-Šaci. Podľa prednostu kliniky MUDr. Želinského, PhD. liečbu absolvovali desiatky pacientov s pozitívnym ohlasom nielen u pacientov, ale i špecialistov na pohybový aparát. Na základe týchto skúseností bola pred niekoľkými mesiacmi uvedená už stála prevádzka prístroja v Košiciach, čím je táto liečba trvalo dostupná pre pacientov východného Slovenska.

Aké ochorenia je možné touto metódou liečiť? MBST je vhodná hlavne na ochorenia chrbtice, medzistavcových platničiek, kĺbov, stavy po úrazoch a operáciách pohybového aparátu, pakĺbov, zle hojacich sa rán, vrátane liečenia predkolenných vredov. Jej aplikácia sa odporúča pred, ale i po implantácii umelých náhrad kĺbov, na osteoporózu, ale i preventívne pred zvýšenou tréningovou záťažou športovcov.

Aplikácia MBST sa neodporúča u pacientov s elektronickými implantátmi, napr. srdca, dávkovačov liekov a pod. , ďalej u pacientov s nádorom, vrátane stavu po operácii, prípadne niektoré ochorenia, ktoré je pred aplikáciou potrebné vylúčiť.

Bližšie informácie o možnostiach Molekulárnej Stimulačnej Biofyzikálnej Terapie pre pacientov i lekárov, ako i poradenstvo vo forme konzultácie telefonicky, prípadne mailom sú na webovej stránke pracoviska www.mbstkosice.sk. Tá obsahuje prehľad indikácií, kontraindikácií, ale i ďalšie údaje o metóde, vrátane kontaktu na pracovisko.

Tel. kontakt +421 948 02 69 69

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností

Tesco si plne uvedomuje svoju zodpovednosť pri zásobovaní obyvateľov Slovenska potravinami.

Tlačové správy

Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Netradične ho oslávili v BILLA.

Tlačové správy

Zostáva už len 7 dní na predloženie žiadosti o grant

Grant vo výške 30 000 eur môžu vybrané subjekty získať vďaka charitatívnemu behu No Finish Line