SME
Nedeľa, 24. október, 2021 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Nukleárna magnetická rezonančná liečba znova v Košiciach

Degeneratívne zmeny sú súčasťou starnutia pohybového aparátu.

Degeneratívne zmeny sú súčasťou starnutia pohybového aparátu. Zhoršujú sa vekom, ale urýchľuje ich nadváha, nesprávne zaťažovanie tela a pridružené ochorenia, hlavne osteoporóza. Výsledkom je zhoršovanie pohybovej aktivity pre bolesti kĺbov či chrbtice, ktoré vyžadujú stále náročnejšiu liečbu. Tá pozostáva z liekov, rehabilitácie a chirurgických zásahov na chrbtici či periférnych kĺboch, vrátane ich umelých náhrad.

V liečbe degeneratívnych ochorení je veľmi dôležitá elektroliečba. Jednou z jej metód je liečba magnetom, v ktorej tzv. Molekulárna Biofyzikálna Stimulačná Terapia (MBST) patrí medzi najmodernejšie a najúčinnejšie. Jej špeciálne liečebné programy, volené podľa typu ochorenia pohybového aparátu, potvrdili stovky vedeckých prác renomovaných špecialistov s tisíckami pacientov vo svete. Publikované výsledky MBST boli podnetom na zapožičanie prístroja ku klinickým skúškam aj na Klinike liečebnej rehabilitácie v Košiciach-Šaci. Podľa prednostu kliniky MUDr. Želinského, PhD. liečbu absolvovali desiatky pacientov s pozitívnym ohlasom nielen u pacientov, ale i špecialistov na pohybový aparát. Na základe týchto skúseností bola pred niekoľkými mesiacmi uvedená už stála prevádzka prístroja v Košiciach, čím je táto liečba trvalo dostupná pre pacientov východného Slovenska.

Aké ochorenia je možné touto metódou liečiť? MBST je vhodná hlavne na ochorenia chrbtice, medzistavcových platničiek, kĺbov, stavy po úrazoch a operáciách pohybového aparátu, pakĺbov, zle hojacich sa rán, vrátane liečenia predkolenných vredov. Jej aplikácia sa odporúča pred, ale i po implantácii umelých náhrad kĺbov, na osteoporózu, ale i preventívne pred zvýšenou tréningovou záťažou športovcov.

Aplikácia MBST sa neodporúča u pacientov s elektronickými implantátmi, napr. srdca, dávkovačov liekov a pod. , ďalej u pacientov s nádorom, vrátane stavu po operácii, prípadne niektoré ochorenia, ktoré je pred aplikáciou potrebné vylúčiť.

Bližšie informácie o možnostiach Molekulárnej Stimulačnej Biofyzikálnej Terapie pre pacientov i lekárov, ako i poradenstvo vo forme konzultácie telefonicky, prípadne mailom sú na webovej stránke pracoviska www.mbstkosice.sk. Tá obsahuje prehľad indikácií, kontraindikácií, ale i ďalšie údaje o metóde, vrátane kontaktu na pracovisko.

Tel. kontakt +421 948 02 69 69

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Ovocné šťavy sa stali obľúbenou súčasťou ranných rituálov mnohých z nás.


4 h

Zo všetkých krajín V4 autá do dvoch rokov najviac zdraželi na Slovensku.


22. okt

Vycestujte na aktívnu dovolenku, z ktorej sa vrátite s plnou hlavou zážitkov.


INZERCIA 22. okt
Skryť Zatvoriť reklamu