SME
Pondelok, 25. október, 2021 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Unikátne defilé vojenskej techniky na zemi aj vo vzduchu

V polovici mája sa v bratislavskej Inchebe dostane k slovu tá najmodernejšia vojenská technika.

Chystá sa už siedmy ročník veľtrhu obrannej a bezpečnostnej techniky IDEB, ktorý od 16. do 18. mája bude hostiť medzinárodné zastúpenie vystavovateľov a odborných návštevníkov.

Veľtrh IDEB pod záštitou Ministerstva obrany SR odštartuje vo veľkom štýle v stredu 16. mája o 10:35 preletom lietadiel (dopravné Alenia C-27J Spartan, stíhacie MiG-29 alebo cvičné L-39 podľa aktuálnych poveternostných podmienok) a zoskokom príslušníkov 5. pluku špeciálneho určenia Žilina z lietadla L-410. Aktuálny ročník sa bude orientovať na modernizáciu obrnenej a leteckej techniky, návštevníkov čakajú obrnené bojové vozidlá a transportéry 4x4, 8x8, pásová technika, ale aj vrtuľník Black Hawk UH-60. Partnerom veľtrhu je Lockheed Martin, ktorý svojou účasťou upriami pozornosť na stíhacie lietadlo F-16 Block 70/72 V.

Všetko od transportérov, komunikačných systémov až po Boženu

Na jednej z najkomplexnejších prezentácií obrannej techniky v strednej Európe nebude chýbať odmíňovacie zariadenie Božena, samohybné húfnice Zuzana 2, Zuzana 2000 a EVA, široká ponuka obrnených vozidiel, vojenské kuchyne pre vojakov, komunikačný kontajner pre spojenie i vzducholoď SILWA - SILENT WATCHER poskytujúca komplexné „smart“ riešenie bezhlučného vzdušného monitorovania, dlhodobého sledovania a prieskumu. K dispozícii bude model bojového lietadla Saab JAS 39 Gripen v reálnej veľkosti s možnosťou vyskúšať si pozíciu pilota.

Okrem techniky nadzvukového letectva a pozemných transportérov bude mať na veľtrhu svoje miesto aj vybavenie pre Ozbrojené sily SR - náboje, protitankové strely, terče, padáky, komunikačné systémy a technika pre lietadlá, obuv, oblečenie a výstroj pre záchranné zložky – vojakov, hasičov, policajtov, ručné zbrane, drony i bezpečnostné zábrany na ochranu civilných objektov.

Dynamické ukážky aj hackerská šou

Každý deň dostanú priestor dynamické ukážky Ozbrojených síl SR - rozmiestnenie jednotky nepriateľa, rozvinutie vlastných jednotiek pod delostreleckou paľbou, dobytie postavenia, odsun ranených, obsadenie budovy, zaistenie osôb či odmíňovanie. Diváci uvidia aj vystúpenie vojenskej hudby alebo show program Čestnej stráže OS SR.

V rámci sprievodného programu sa uskutočnia dve medzinárodne konferencie – vedecká venovaná vojenským a špeciálnym technológiám a kybernetická venovaná bezpečnosti. Súčasťou konferencie Kybernetická bezpečnosť - Výzvy bude úvodná live show etického hackera Tobiasa Schrödela o bezpečnostných hrozbách.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Povedie aj cez tunel, skráti cestu o takmer dvadsať minút.


2 h

Chceli by sme mať slušné úspory, ale chýba nám väčší záujem o riešenia pre zhodnotenie vlastných peňazí.


5 h

Sladké plody brusnice si okrem lahodného koláča spájame i s liečbou ochorení vylučovacej sústavy. Právom.


9 h
Skryť Zatvoriť reklamu