INZERCIA

Unikátne defilé vojenskej techniky na zemi aj vo vzduchu

V polovici mája sa v bratislavskej Inchebe dostane k slovu tá najmodernejšia vojenská technika.

Chystá sa už siedmy ročník veľtrhu obrannej a bezpečnostnej techniky IDEB, ktorý od 16. do 18. mája bude hostiť medzinárodné zastúpenie vystavovateľov a odborných návštevníkov.

Veľtrh IDEB pod záštitou Ministerstva obrany SR odštartuje vo veľkom štýle v stredu 16. mája o 10:35 preletom lietadiel (dopravné Alenia C-27J Spartan, stíhacie MiG-29 alebo cvičné L-39 podľa aktuálnych poveternostných podmienok) a zoskokom príslušníkov 5. pluku špeciálneho určenia Žilina z lietadla L-410. Aktuálny ročník sa bude orientovať na modernizáciu obrnenej a leteckej techniky, návštevníkov čakajú obrnené bojové vozidlá a transportéry 4x4, 8x8, pásová technika, ale aj vrtuľník Black Hawk UH-60. Partnerom veľtrhu je Lockheed Martin, ktorý svojou účasťou upriami pozornosť na stíhacie lietadlo F-16 Block 70/72 V.

Všetko od transportérov, komunikačných systémov až po Boženu

Na jednej z najkomplexnejších prezentácií obrannej techniky v strednej Európe nebude chýbať odmíňovacie zariadenie Božena, samohybné húfnice Zuzana 2, Zuzana 2000 a EVA, široká ponuka obrnených vozidiel, vojenské kuchyne pre vojakov, komunikačný kontajner pre spojenie i vzducholoď SILWA - SILENT WATCHER poskytujúca komplexné „smart“ riešenie bezhlučného vzdušného monitorovania, dlhodobého sledovania a prieskumu. K dispozícii bude model bojového lietadla Saab JAS 39 Gripen v reálnej veľkosti s možnosťou vyskúšať si pozíciu pilota.

Okrem techniky nadzvukového letectva a pozemných transportérov bude mať na veľtrhu svoje miesto aj vybavenie pre Ozbrojené sily SR - náboje, protitankové strely, terče, padáky, komunikačné systémy a technika pre lietadlá, obuv, oblečenie a výstroj pre záchranné zložky – vojakov, hasičov, policajtov, ručné zbrane, drony i bezpečnostné zábrany na ochranu civilných objektov.

Dynamické ukážky aj hackerská šou

Každý deň dostanú priestor dynamické ukážky Ozbrojených síl SR - rozmiestnenie jednotky nepriateľa, rozvinutie vlastných jednotiek pod delostreleckou paľbou, dobytie postavenia, odsun ranených, obsadenie budovy, zaistenie osôb či odmíňovanie. Diváci uvidia aj vystúpenie vojenskej hudby alebo show program Čestnej stráže OS SR.

V rámci sprievodného programu sa uskutočnia dve medzinárodne konferencie – vedecká venovaná vojenským a špeciálnym technológiám a kybernetická venovaná bezpečnosti. Súčasťou konferencie Kybernetická bezpečnosť - Výzvy bude úvodná live show etického hackera Tobiasa Schrödela o bezpečnostných hrozbách.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,2 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME


Najčítanejšie správy na SME


Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

5 tipov ako využiť ľahké priečky pri rekonštrukcii bytu

Pripravujete rekonštrukciu bytu? Využite ľahké priečky, ušetríte čas a vyhnete sa prachu i hluku. Poradíme vám, podľa čoho vyberať.

Tlačové správy

Dvojitý diplom medzi EU v Bratislave a UNWE v Sofii

Rektor EU v Bratislave podpísal zmluvu o dvojitom diplome s Univerzitou národného a svetového hospodárstva v Sofii.

Tlačové správy

Ustanovujúce valné zhromaždenie Alumni klubu EU v Bratislave

V utorok 19. júna 2018 sa uskutočnilo ustanovujúce valné zhromaždenie Alumni klubu Ekonomickej univerzity v Bratislave.

Tlačové správy

Kreditná karta – áno alebo nie

Názory na „kreditky“ sú dvojaké – priaznivci kreditnej karty by bez nej ani nevyšli z domu, no mnohí jej na chuť ešte neprišli.