SME
Nedeľa, 24. október, 2021 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Máte už program pre deti na túto sobotu?

Novootvorený farmársky Trch. – Chutný trh v Slnečnice Markete bude už túto sobotu 26. mája oslavovať so všetkými deťmi.

Chutný trh v Slnečnice Markete bude už túto sobotu 26. mája oslavovať so všetkými deťmi, pre ktoré je pripravený tematický Farmársky deň plný predstavení, súťaží a zábavných aktivít. Program sa začína o 10.00 hod. a vstup je voľný.

Nové zážitky, noví kamaráti
Celodenný program bude na farmársku tému, takže vy aj vaše deti sa môžete tešiť na veľa zábavných aktivít a atrakcií. Chutný Trch prenesie do Petržalky tradície a typické hry, ktoré z mesta vymizli. Čo tak vyskúšať tradičný drevený kolotoč? Niet pochýb, že každé dieťa sa bude chcieť povoziť. Neváhajte a zapojte sa aj do pretekov fúrikov alebo do skákania vo vreci. Najrýchlejší budú odmenení, ale všetci účastníci sa iste skvelo zabavia. Celý deň bude k dispozícii tiež fotokútik vo farmárskom štýle s hŕbou rekvizít, nebude núdza ani o parádne zábery. Kto bude chcieť, môže sa s fotkami zapojiť aj do súťaže o zaujímavé ceny. Nezabudnite navštíviť stánok s maľovaním na tvár, kde si deti môžu vybrať motívy od výmyslu sveta. Malých šoférov zoberte zajazdiť si na malých elektrických autíčkach. V sobotu bude pre deti množstvo príležitostí zabaviť sa nielen s rodičmi a so súrodencami, ale aj s novými kamarátmi.

Tancuj, tancuj, spievaj a vykrúcaj
Počas Farmárskeho dňa sú prichystané tri tanečné vystúpenia a niekoľko DJ setov s obľúbenými pesničkami. Rozhodne nepremeškajte slávny detský folklórny súbor Klnka, ktorý vznikol na podnet bývalých tanečníkov Lúčnice a tento rok oslavuje už svoje 40. narodeniny. V popoludňajších hodinách vystúpi aj detská tanečná škola Natálie Glosíkovej, súčasťou bude tanečno-pohybové štúdio La Portella. Malé tanečníčky predvedú choreografie „Peru“ (festejo), „La Malanga“ (salsa), Jackson 8 (latino mix) a Karibik mix. Na Farmársky deň zavítajú aj všetky známe rozprávkové postavičky, deti si s nimi môžu zaspievať, zatancovať alebo sa odfotiť. Príde Včielka Maja a Vilko, Scooby Doo, Hello Kitty a panda Vanda, ktoré si zahrajú v divadelnom predstavení plnom pesničiek a tancov dvojice Tárajko a Popletajka.

Zábava nielen pre deti
Zaujímate sa o živú stravu alebo radi obohacujete svoj gastro repertoár o nové nápady? Potom máte v sobotu skvelú šancu naučiť sa zopár jednoduchých trikov od skúsenej odborníčky na raw food, Zuzany Frešo, ktorá vedie školu varenia, či skôr rawenia – Be Fresh.

Naučí vás pripraviť neskutočne farebné, jednoduché a chutné jedlá. Najprv si vyskúšate raw špagety a potom bude nasledovať detský workshop pre vašich malých pomocníkov v kuchyni. V rámci Farmárskeho dňa môžete vyskúšať aj jazdu v populárnych elektromobiloch BMW i3. Stačí zastaviť sa pri stanovisku Group M Dúbravka a prihlásiť sa na jazdu. Po hlavnom programe pre deti uzatvorí sobotňajšiu akciu koncert populárnej skupiny King Shaolin, ktorá pravidelne sprevádza aj Celeste Buckingham.

V sobotu variť nemusíte
Počas Farmárskeho dňa pokojne odložte povinnosti bokom a vychutnajte deň s blízkymi. Môžete navštíviť novú gastro zónu s ponukou kuchýň z rôznych kútov sveta. Navštívte napríklad Food 2.0, kde varia pre všetky dietetické preferencie. Pri obede môžete doslova cestovať prstom po mape. Talianske cestoviny, hummus, suši, wok, turecké špeciality pide či kebab, thajská a panázijská kuchyňa a to je len malý náhľad do veľkej ponuky gastro prevádzok Trchu. Môžete sa tešiť napríklad na prevádzky Tel Aviv Bistro, Naam Thai Food, EDO-KIN, I love pasta, Teriyaki & Fresh, Kebab/Pide, alebo na Mníchovské bistro. Na kvalitnú kávu zájdite napríklad do Brew Bar Café, alebo do Kafe Haus Fertucha a dajte si aj koláčik, alebo quiche. Slovenské remeselné pivo ochutnáte v Nobell Craft Beer. Gastro prevádzky a tiež farmárske obchodíky budú počas Farmárskeho dňa otvorené od 10. 00 hod.

Bohatá ponuka, ktorá sa ešte rozšíri
Trch má každodennú bohatú ponuku čerstvých byliniek, zeleniny, ovocia a voňavých korenín. Nakúpite si tiež domáce syry, mliečne a mäsové výrobky, exotické ovocie, kvalitné víno či voňavé čerstvé kvetiny na stôl.

Navštívte prevádzky Culka fruit, Vaša špajza – poctivé potraviny, Dobré syry, Village farm, Víno Hruška, Davídkovo koření alebo kvetinárstvo Sun Flowers. Okrem farmárskej zóny Trch máte v Slnečnice Markete poruke aj drogériu, elektro, nábytok, lekáreň, trafiku, supermarket či obchod s oblečením a s potrebami pre domácnosť. Už čoskoro sa môžete tešiť aj na zábavné detské centrum a na veľké rodinné športové centrum.

Farmársky deň
Dátum: 26. 5. 2018
Čas: 10.00 – 17.00 hod.
Miesto: Slnečnice Market, Zuzany Chalupovej 5, Bratislava-Petržalka
FB event

www.slnecnice.sk/market

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Ovocné šťavy sa stali obľúbenou súčasťou ranných rituálov mnohých z nás.


4 h

Zo všetkých krajín V4 autá do dvoch rokov najviac zdraželi na Slovensku.


22. okt

Vycestujte na aktívnu dovolenku, z ktorej sa vrátite s plnou hlavou zážitkov.


INZERCIA 22. okt
Skryť Zatvoriť reklamu