INZERCIA

Predstavenie projektu Ružomberok v pohybe

Čo znamená tento projekt? Z akého impulzu pramení myšlienka rozvoja bežeckého projektu Ružomberok v pohybe? Prečítaj si náš príbeh

Každý Ružomberčan určite dobre vie, že naše mesto Ružomberok hrdo nosí menovku „mesto športu“. Zrodilo sa tu nespočetné množstvo talentovaných športovcov. Tým, že ružomberskí nadšenci prostredníctvom cieľavedomého pôsobenia na svoje ratolesti vplývali už od útleho veku, vychovali z nich zdatných športovcov v mnohých športových oblastiach akými sú napríklad hokej, krasokorčuľovanie, tenis, stolný tenis, box, vzpieranie a najmä kvalitných bežcov. Zrod našej myšlienky sa upriamil práve na atletiku na čo chceme v projekte Ružomberok v pohybe vrhať všetku svoju pozornosť a úsilie.

Z akého impulzu pramení naša myšlienka rozvoja bežeckého projektu Ružomberok v pohybe?

S podobným zámerom bežeckého projektu sa mnohí usporiadatelia snažili zaujať už v minulosti avšak sa nestretli s vysokou účasťou uchádzačov, ktorí by túto myšlienku účinne podporili. Prelomový bol rok 2017, kedy znova vzišla myšlienka zaktivizovať a rozhýbať Ružomberčanov, ktorá sa stretla s veľkým úspechom. Projekt Ružomberok v pohybe je určený pre všetkých obyvateľov Ružomberka, ktorých beh napĺňa, majú ho radi a chceli by si zabehnúť spolu so svojimi priateľmi a ďalšími pretekármi. Všetky vekové kategórie, od najmladších až po najstarších, si určite nájdu pre seba tú správnu bežeckú kategóriu. Zámerom tohto projektu je aj spájanie komunít, kde nejde o to aby sme medzi sebou bojovali ale hlavne vytvorili spoločne niečo na čo budeme, my Ružomberčania, nesmierne hrdí.

Hoci sa odvíjame od dlhoročných tradícií v regióne, chceme vybudovať niečo nové. Ako už veľmi dobre vieme, beh je podstatou každého športu či už je to tenis, basketbal, futbal a iné. Je dôležité si uvedomiť, že ak si chceme udržať kondíciu a cítiť sa fit, mali by sme začať predovšetkým s behom. Beh je prirodzená ľudská aktivita, počas ktorej intenzívne zamestnávame väčšinu svalov tela a preto ak budete behať pravidelne a dodržiavať zdravý životný štýl, zaručene sa Vám to ukáže aj na poklese svojej hmotnosti.

Cieľom projektu je vybudovať vlastnú sériu bežeckých podujatí v Ružomberku tzv. Ružomberskú bežeckú ligu. Chceme pritiahnuť a motivovať ľudí z okolia Ružomberka k príjemnej športovej aktivite a zároveň sa pokúsiť v roku 2018 o nárast účastníkov o 10% viac než za predchádzajúci rok.

Rok 2018 pre Ružomberskú bežeckú ligu bude o niečo bohatší, pretože sme do už existujúcich siedmych pretekov pridal ďalšie tri. Do známych pretekov ako sú Beh ku krížu, City Run Mondi SCP, Belanská pätnástka, Horský beh vrcholom Sidorova, Beh na Malinné, Beh okolo Sidorova a Štefanský beh sa integrujú nové bežecké podujatia a to Bežecké kritérium na ZŠ Zarevúca, Večerný beh a novinka Hrabovský triatlon.

Nemusíte sa obávať, výška štartovného bude adekvátne zodpovedať tomu, čo Vám na podujatí ponúkneme. Zoberte celú rodinu a príďte sa k nám spoločne zabaviť. K dispozícií máte na výber z 29 kategórií, medzi ktorými je aj hobby kategória, zameraná na bežcov, ktorí našli spôsob ako sa dostať k behu a začínajú sa oboznamovať s dlhšou traťou, ktorá je pre nich pripravená v dĺžke od 1km po 2,2 km. Náš projekt sa taktiež zameriava na podporu kultúry v regióne a to tým, že máte možnosť si na čerstvom vzduchu vypočuť a vidieť miestnych spevákov, umelcov alebo program umeleckých škôl.

Hlavnými partnermi projektu sú Mondi SCP a.s., OZ Ružomberčan, Adam Sport, Mesto Ružomberok, Malinô Brdo ski & bike park a tiež bežecká komunita a široká verejnosť, ktoré nám už teraz prejavujú nesmiernu priazeň, podporu a pomoc pri organizácií podujatia. Viac informácií máte k dispozícií na internetovom portáli www.ruzomberokvpohybe.sk, kde sa môžete zaregistrovať ako aktívny bežec či nápomocný dobrovoľník v rámci organizácie bežeckého podujatia.

Tešíme sa na vzájomnú spoluprácu a hrdých Ružomberčanov.

S úctou a želaním športu ZDAR váš organizačný tím Ružomberok v pohybe.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Tip na aukciu: 15 objektov, kde sa dá rozbehnúť biznis

Spoločnosť Stredoslovenská energetika Holding, a. s. predáva na strednom Slovensku niekoľko zaujímavých nehnuteľností.

Tlačové správy

Energetici rozsvecujú Svetielko nádeje

Občianske združenie Svetielko nádeje už 17 rokov pomáha zlepšovať život detí a mladistvých s onkologickým ochorením.

Tlačové správy

Noerr appoints a new national counsel starting from 2019

Noerr has promoted experienced lawyer, Martin Ťupek to national counsel from 1 January 2019.

Tlačové správy

Gansberg: Každý deň v objatí komfortu

Prvky bytového štandardu sú zásadnou súčasťou luxusného bývania. O tom niet pochýb.