SME
Streda, 22. september, 2021 | Meniny má MóricKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Kúpa kancelárie namiesto platenia nájmu je v Košiciach hitom

V administratívnom komplexe v centre mesta sú na predaj posledné kancelárie​​​​​​​.

V administratívnom komplexe v centre mesta sú na predaj posledné kancelárie. Novým majiteľom môžu slúžiť ako prestížna adresa firmy alebo investícia, ktorá im zhodnotí majetok.

KOŠICE. Výstavba moderného komplexu dvoch kancelárskych veží Duett Business Residence v blízkosti križovatky Námestia osloboditeľova a Jantárovej vstupuje do ďalšej fázy.

Zatiaľ čo práce na stavbe skeletu budovy Duett I vrcholia, investor Jantárová Development, s. r. o., spustil výstavbu druhej z veží Duett II.

„Pri veži Duett I tento týždeň ukončujeme železobetónový skelet a začíname robiť fasádu. Ukončenie veže jedna je naplánované na september tohto roku. Výstavbu veže Duett II sme začali začiatkom mája. Momentálne sa realizuje druhé nadzemné podlažie. Ukončenie skeletu očakávame v septembri tohto roka a úplné ukončenie plánujeme v januári budúceho roka,“ opísal aktuálnu situáciu na stavenisku zástupca developera Peter Melník.

Doplnil, že stavebné práce idú podľa harmonogramu.

Po úplnom dokončení projektu budú mať obe veže desať nadzemných podlaží pre administratívu, dvojpodlažné podzemné parkovisko a prízemie s obchodmi a službami.

Atraktívny priestor doplní v okolí budov oddychová zóna s parčíkom a jazierkom.

Investor prezradil tajomstvo úspechu

Projekt v Košiciach jednoznačne zabodoval aj spôsobom, akým sa snaží investor ponúkať nové priestory svojim budúcim klientom.

Dôkazom toho je 68 predaných kancelárií z celkového množstva 80, ktoré sa nachádzajú v oboch vežiach.

„Dnes máme v ponuke posledných 12 kancelárií v rámci celého projektu. Tento úspech pripisujeme našej filozofii, ktorá je postavená na tom, že si ľudia za cenu štandardného trhového nájomného dokážu splácať kanceláriu. V podstate tak nevyhadzujú peniaze na nájom, ale investujú do vlastného majetku, pretože administratívny priestor sa stáva ich vlastníctvom,“ opísal Melník tajomstvo úspechu.

V prípade, že klient sa rozhodne využiť financovanie cez banku, splácanie priestorov je nastavené na dvanásť rokov a každým rokom sa výška splátky znižuje.

„Možno tým docieliť, že sa dostanete na sumu v priemere 9 eur za meter štvorcový, čo je menej ako bežný štandardný prenájom za administratívne priestory v Košiciach, ktorý je odhadovaný okolo 11 eur za meter štvorcový“ vysvetlil zástupca investora.

Zaujímavá investičná príležitosť

Melník tiež doplnil, že tento model kúpy nehnuteľnosti v centre by mohol byť zaujímavý nielen pre firmy, ktoré sa tu rozhodli mať svoje sídlo alebo pobočku, ale aj pre investorov.

Tí môžu priestory ďalej prenajímať svojim klientom.

„Poznáme investície do klasických bytov, ktorých je všade plno. Takúto nehnuteľnosť dá investor do prenájmu zväčša súkromným osobám. Častokrát sa však majiteľ bytu stretáva s neserióznosťou, pričom v takom prípade je ťažké ustrážiť platobnú disciplínu nájomníka. Naša skúsenosť hovorí, že dať do nájmu klientovi kanceláriu je ako investícia oveľa menej riziková a prináša aj menej starostí.“

Viac informácií o projekte a možnostiach kúpy vlastných priestorov v novom biznis centre získate na tel. čísle 0905 654 337 alebo na našom webe www.duett.sk.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Čučoriedky patria medzi naše obľúbené a vyhľadávané ovocie už po celé veky.


3 h

Slovensko sa od polovice septembra zaradilo medzi krajiny, ktoré môžu poskytnúť ľuďom so zdravotným znevýhodnením plnohodnotnú...


4 h

Odpadové hospodárstvo a recyklácia sú historicky najväčšou biznisovou príležitosťou. Nespime na vavrínoch.


INZERCIA 4 h
Skryť Zatvoriť reklamu