SME
Utorok, 28. jún, 2022 | Meniny má Beáta

Od výplaty k výplate? Ale kdeže, sporíme s 2% úrokom

Ak máte „voľné peniaze“ využite Kombiprodukt VÚB, ponúka úrok 2% aj výhodné výnosy pri investovaní do podielových fondov.

Michal (27 rokov) žije a pracuje v Brezne, jeho snom je precestovať Austráliu. K cieľovej sume 6-tisíc eur potrebných na cestu je už blízko. Zuzana (36) z Nových Zámkov prednedávnom porodila druhú dcéru a verí, že raz ju pošle študovať do Nemecka alebo do Veľkej Británie. Mária (53) prežila celý život v Humennom a viac ako straty zamestnania sa obáva, čo bude po odchode do dôchodku. Peter (48) z Popradu chce na staré kolená vysnívaného veterána. Čo týchto ľudí spája? Všetci riešia, kam uložiť svoje úspory, kým narastú do sumy, ktorá im sen splní.

Spoločný cieľ – rast hodnoty odloženého

Napriek skutočnosti, že Slováci si odkladajú len približne 9 zo 100 zarobených eur, väčšina už má isté úspory či rezervu. Najčastejšie ide o sumy od tisíc do sedem tisíc euro a zväčša sú uložené na bežných alebo sporiacich účtoch, prípadne termínovaných vkladoch. Dôvody, prečo si odkladáme určitú sumu sú rozmanité, ale všetci riešime ako tieto peniaze dobre zhodnotiť, ako zabezpečiť rast ich hodnoty, pretože ich použijeme až neskôr.

Jednoducho hľadáme, porovnávame úrok, či iné benefity, aby sme zvyšovali hodnotu svojej finančnej rezervy v čase. Úroky na bežných účtoch prípadne bežných terminovaných vkladoch nie sú v súčasnosti dostatočne motivačné, práve preto Všeobecná úverová banka ponúka záujemcom KOMBIPRODUKT.

Ideálna ponuka 2 v 1

KOMBIPRODUKT je spojením dvoch foriem „ukladania peňazí do rezervy“ - tradičného terminovaného vkladu a investície do vybraných podielových fondov správcovskej spoločnosti VÚB AM. Investovať jednorazovo možno akúkoľvek sumu už od 1000 eur. Tretina sumy je uložená do termínovaného vkladu s dobou viazanosti 12 mesiacov a s najvyšším dostupným zhodnotením 2% na jeden rok. Dve tretiny z vkladanej investície sa zhodnocujú v siedmich vybraných podielových fondoch.

Podmienkou získania výhodného úroku je nechať financie na termínovanom vklade a v podielových fondoch nedotknuté po celých 12 mesiacov od dátumu vloženia finančných prostriedkov. Napríklad vkladateľ, ktorý si nasporil 3000 eur, nasmeruje 1000 eur z tejto sumy na termínovaný vklad s úrokom 2% za rok a súčasne 2000 eur do jedného alebo vybranej kombinácie podielových fondov.

Prístupný test pre investovanie

KOMBIPRODUKT je ideály nástroj pre ľudí, ktorí si chcú otestovať všetky pravidlá a možnosti z investovania do podielových fondov. Táto forma investovania na Slovensku zatiaľ ešte stále zápasí s bariérami, napriek tomu, že ich dokáže lepšie zhodnocovať najmä v strednodobom horizonte. Práve preto VÚB pri investícii do Kombiproduktu znížila poplatky za vstup do podielových fondov - platí sa len 1% z hodnoty investície. Je to v priemere o polovicu menej, ako sú vstupné poplatky pri bežných investíciách do podielových fondov.

Vkladateľ si tiež volí, či budú peniaze nasmerované do jedného alebo do akejkoľvek kombinácie z ponúkaných siedmich (od 17. mája ôsmich) podielových fondov pri dodržaní podmienky - minimálnej výšky vkladu do jedného fondu na úrovni 150 eur.

Osobní bankári a poradcovia vo všetkých 186 pobočkách VÚB záujemcom vysvetlia, aké zhodnotenie fondy dosahujú v čase, aj to, aký investičný horizont má konkrétny podielový fond, ktorý sa všeobecne odporúča dodržať.

A každý, kto v nasledujúcich týždňoch do konca júna využije KOMPBIPRODUKT, môže aktuálne súťažiť o zážitok podľa vlastného výberu v hodnote 350€. VÚB odmení 20 výhercov.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Primárnym zámerom je vybudovanie inteligentnej siete v strednej a východnej Európe.


INZERCIA 1 h

Primárnym zámerom je vybudovanie inteligentnej siete v strednej a východnej Európe.


INZERCIA 1 h

Primárnym zámerom je vybudovanie inteligentnej siete v strednej a východnej Európe.


INZERCIA 1 h
SkryťZatvoriť reklamu