SME
Streda, 28. júl, 2021 | Meniny má KrištofKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Dvojitý diplom medzi EU v Bratislave a UNWE v Sofii

Rektor EU v Bratislave podpísal zmluvu o dvojitom diplome s Univerzitou národného a svetového hospodárstva v Sofii.

Dvojitý diplom s Univerzitou národného a svetového hospodárstva v SofiiDvojitý diplom s Univerzitou národného a svetového hospodárstva v Sofii (Zdroj: Ekonomická univerzita v Bratislave)

Rektor Ekonomickej univerzity v Bratislave Ferdinand Daňo podpísal 19. júna 2018 zmluvu o dvojitom diplome medzi Ekonomickou univerzitou v Bratislave a Univerzitou národného a svetového hospodárstva v Sofii (UNWE). Zmluva bola podpísaná za prítomnosti Andreja Kisku, prezidenta Slovenskej republiky a Rumena Radeva, prezidenta Bulharskej republiky, ktorý je v dňoch 19. a 20. júna 2018 na oficiálnej návšteve Slovenska.

Dvojitý diplom bude realizovaný medzi Fakultou medzinárodných vzťahov EU v Bratislave a Katedrou medzinárodných ekonomických vzťahov a biznisu UNWE. Na príprave zmluvy sa podieľali prorektor pre medzinárodné vzťahy Boris Mattoš, dekan Fakulty medzinárodných vzťahov Rudolf Kucharčík a prodekan fakulty Samuel Goda. Zmluva bola uzatvorená na študijný program Hospodárska diplomacia na 2. stupni štúdia a za bulharskú stranu ju podpísal Statty Stattev, rektor UNWE. Dokument nadväzuje na zmluvu o bilaterálnej spolupráci medzi EU v Bratislave a UNWE uzatvorenú 5.11.2013.

Fakulty EU v Bratislave v súčasnosti realizujú 7 medzinárodných dvojitých a spoločných študijných programov s 8 partnerskými univerzitami v 7 štátoch v Európe (Veľká Británia, Nemecko, Francúzsko, Česká republika, Lotyšsko) a v Ázii (Čína, Thajsko).

Univerzita národného a svetového hospodárstva je jednou z najprestížnejších a najväčších univerzít v oblasti ekonómie v juhovýchodnej Európe. Absolventmi UNWE sú významní vedci, vládni predstavitelia (šiesti predsedovia vlád), zástupcovia krajiny v medzinárodných organizáciách, verejné osobnosti, podnikatelia atď. UNWE je lídrom vysokoškolského vzdelávania v Bulharsku s takmer 100 ročnou históriou. Univerzita má 8 fakúlt, 500 pedagógov, viac ako 20-tisíc študentov a poskytuje 43 bakalárskych, 108 magisterských a 38 doktorandských študijných programov. V roku 2016 bolo v rámci univerzity riešených 110 vedeckovýskumných projektov.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Nemusíme dlho bádať, aby sme prišli na to, že strava postavená na čerstvých plodoch je tá najzdravšia.


43m
Projekt na Šancovej.

Investičná skupina Proxenta získala do portfólia developerský projekt v Bratislave v blízkosti bratislavskej Hlavnej stanice.


3 h

Potreba zmeny životného štýlu na zníženie environmentálneho dopadu rezonuje v rôznych spoločenských a komunitných kruhoch.


3 h