SME
Piatok, 12. august, 2022 | Meniny má Darina

Dvojitý diplom medzi EU v Bratislave a UNWE v Sofii

Rektor EU v Bratislave podpísal zmluvu o dvojitom diplome s Univerzitou národného a svetového hospodárstva v Sofii.

Dvojitý diplom s Univerzitou národného a svetového hospodárstva v SofiiDvojitý diplom s Univerzitou národného a svetového hospodárstva v Sofii (Zdroj: Ekonomická univerzita v Bratislave)

Rektor Ekonomickej univerzity v Bratislave Ferdinand Daňo podpísal 19. júna 2018 zmluvu o dvojitom diplome medzi Ekonomickou univerzitou v Bratislave a Univerzitou národného a svetového hospodárstva v Sofii (UNWE). Zmluva bola podpísaná za prítomnosti Andreja Kisku, prezidenta Slovenskej republiky a Rumena Radeva, prezidenta Bulharskej republiky, ktorý je v dňoch 19. a 20. júna 2018 na oficiálnej návšteve Slovenska.

Dvojitý diplom bude realizovaný medzi Fakultou medzinárodných vzťahov EU v Bratislave a Katedrou medzinárodných ekonomických vzťahov a biznisu UNWE. Na príprave zmluvy sa podieľali prorektor pre medzinárodné vzťahy Boris Mattoš, dekan Fakulty medzinárodných vzťahov Rudolf Kucharčík a prodekan fakulty Samuel Goda. Zmluva bola uzatvorená na študijný program Hospodárska diplomacia na 2. stupni štúdia a za bulharskú stranu ju podpísal Statty Stattev, rektor UNWE. Dokument nadväzuje na zmluvu o bilaterálnej spolupráci medzi EU v Bratislave a UNWE uzatvorenú 5.11.2013.

Fakulty EU v Bratislave v súčasnosti realizujú 7 medzinárodných dvojitých a spoločných študijných programov s 8 partnerskými univerzitami v 7 štátoch v Európe (Veľká Británia, Nemecko, Francúzsko, Česká republika, Lotyšsko) a v Ázii (Čína, Thajsko).

Univerzita národného a svetového hospodárstva je jednou z najprestížnejších a najväčších univerzít v oblasti ekonómie v juhovýchodnej Európe. Absolventmi UNWE sú významní vedci, vládni predstavitelia (šiesti predsedovia vlád), zástupcovia krajiny v medzinárodných organizáciách, verejné osobnosti, podnikatelia atď. UNWE je lídrom vysokoškolského vzdelávania v Bulharsku s takmer 100 ročnou históriou. Univerzita má 8 fakúlt, 500 pedagógov, viac ako 20-tisíc študentov a poskytuje 43 bakalárskych, 108 magisterských a 38 doktorandských študijných programov. V roku 2016 bolo v rámci univerzity riešených 110 vedeckovýskumných projektov.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Za architektonickým unikátom Apúlie cestujte do mestečka Alberobello.


INZERCIA 1 h

Západoslovenská distribučná prinavráti koridoru pod VVN vedení v Pečnianskom lese prírodný charakter


INZERCIA 16 h

Aký je rozdiel medzi palivami na čerpacích staniciach a tými, ktoré poháňajú monoposty F1?


16 h
SkryťZatvoriť reklamu