SME
Utorok, 21. september, 2021 | Meniny má MatúšKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Jadrové vŕtanie je zárukou rýchlosti, presnosti a bezprašnosti

Vŕtanie otvorov do železobetónu alebo ďalších pevných materiálov je často komplikované a zložité.

Vŕtanie otvorov do železobetónu alebo ďalších pevných materiálov je často komplikované a zložité. Vtedy prichádza na rad jadrové vŕtanie, ktoré umožňuje zhotoviť čistý a presný otvor bez zanechania špiny a prachu.

Bezprašné vŕtanie do všetkých materiálov Firma Slaper je zárukou kvality a spokojnosti už 20 rokov.

Jednou z ich základných činností je aj jadrové vŕtanie. Ide o technológiu, ktorá zaručuje rýchlosť, presnosť a bezprašnosť.

„Dokážeme vŕtať do železobetónu, betónu, kameňa, muriva bez vibrácií,“ povedal majiteľ firmy Slavomír Harčár.

Jadrové vŕtanie nahrádza klasické sekanie otvorov, čím zabraňuje vzniku trhlín v stene a následnému vyspravovaniu, ktoré je náročné na prácu aj čas.

„Pri klasickom vŕtaní / sekaní do železobetónu je zapotreby vyvŕtať / vysekať väčšiu dieru, aby bolo možné odstrániť výstuže. Ďalej ste obmedzení dlžkou príklepového vrtáka / sekáča. Pomocou jadrového vŕtania dokážeme vyvŕtať ľubovoľné priemery od 12 mm do 400 mm a do hĺbky podľa potreby zákazníka aj niekoľko metrov. Možné je aj vŕtanie pod uhlom, v rohoch, na stenách a na strope,“ vysvetlil Harčár.

Najväčšou výhodou takéhoto typu vŕtania je presnosť. Diery sú vyvŕtané presne tam, kde je to potrebné, bez akéhokoľvek ďalšieho odstraňovania armatúr (železa). Vyvŕtaný otvor je čistý, hladký, presný, bez potreby ďalších úprav. Samotný proces vŕtania nenarúša statiku vibráciami (žiadne praskliny v stene) ani nadmerným hlukom (oproti sekacím kladivám).

Využívajú sa vrtáky s diamantovými segmentami osadenými na korunke vrtáka.

„Presnosť a čistota pri práci. To je naša vizitka,“ povedal majiteľ firmy pán Harčár. Pri jadrovom vŕtaní sa dajú využiť dva spôsoby. V prvom prípade ide o suchý proces s odsávaním prachu do muriva a druhou možnosťou je vŕtanie do železobetónu na mokro s odsávaním vody.

Aj v prípade komplikácií si firma Slaper vie poradiť: „Ak zákazník presne určí miesto, kde má byť vyvŕtaný otvor, ale z nejakého dôvodu to z danej strany nie je možné vyvŕtať (obmedzený priestor na vŕtačku, nemožnosť zakotvenia stroja...), dokážeme preniesť zameriavačom bod vŕtania na druhú stranu (steny, podlahy, stropu...) a vyvŕtať otvor z opačnej strany na presne určené miesto, ktoré zákazník požadoval. Pomocou tohto prístroja vieme takisto určiť hrúbku steny aj uhol vŕtania,“ vysvetľuje pán Harčár.

Jadrové vŕtanie má širokospektrálne využitie v stavebníctve. Využíva sa pri inštalácii vzduchotechniky, klimatizácie, vodoinštalácie, kúrenia, tiež na vŕtanie otvorov pre kotvy, káble, rúry, armatúry či na vŕtanie skúšobných vzoriek. Veľkou výhodou tohto typu vŕtania je, že nenarúša ani obloženie steny. „Obložené steny, do ktorých je potrebné vytvoriť otvor, môžu byť problémom. Obloženie (keramický obklad, zateplená fasáda...) sa zničí. Jadrové vŕtanie tento problém rieši. Vŕtačka hladko prejde obložením iba na tom mieste, kde je to potrebné a nedochádza ani k poškodeniu obloženia,“ približuje jej výhody majiteľ firmy.

Je to typ vŕtania, ktoré ušetrí váš čas a v konečnom dôsledku aj vaše peniaze.

Sídlo firmy zákazníci nájdu na Solivarskej 78 v Prešove •

www.slaper.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Už v sobotu 25. septembra si pripomenieme Svetový deň lekárnikov.


2 h

Pomáhať dobrej veci prináša svoje ovocie a niekedy aj tekuté zlato!


6 h

Niektorí sa možno nevedia vzdať milovaného auta, ale výmenou starého vykurovania môžeme veľa ovplyvniť.


6 h
Skryť Zatvoriť reklamu