SME
Nedeľa, 24. október, 2021 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Gartner označil Atos za lídra pre outsourcing dátových centier

Atos, globálny líder v digitálnej transformácii, oznámil, že ho spol. Gartner označila za lídra pre outsourcing dátových centier.

Paríž, Bratislava, 2. júla 2018 - Atos, globálny líder v digitálnej transformácii, oznámil, že ho spoločnosť Gartner označila za lídra v Magických kvadrantoch pre outsourcing dátových centier a manažované služby hybridnej infraštruktúry pre Európu ako aj pre Severnú Ameriku.

Za lídra bol v reporte pre Európu označený Atos už siedmy rok po sebe, v prípade správy pre Severnú Ameriku už druhý rok po sebe.

Magický kvadrant analyzoval 20 poskytovateľov služieb, ktorí ponúkajú outsourcing dátových centier a manažované služby hybridnej infraštruktúry v Európe a ďalších 20 v Severnej Amerike. Kritériami bola úplnosť vízie a schopnosť realizovať ju.

Atos verí, že vďaka silnému ekosystému partnerov, investíciám do kognitívnych a automatizovaných riešení , návrhom privátnej SAP Cloud platformy , ponuke Codex pre IoT ako aj riešeniam na mieru, založeným na štandardnej dodávke a možnostiam migrácie dokáže priniesť úplné end-to-end riešenia.

Teší nás, že Gartner opäť ocenil našu poprednú globálnu pozíciu v oblasti dátových centier a infraštruktúrnych služieb. Myslíme si, že tieto hodnotenia potvrdzujú našu schopnosť poskytovať klientom vysoko industrializované a automatizované služby hybridného cloudu a dátových centier, ktoré sú skutočným základom pre organizácie, ktoré sa snažia o transformačnú digitálnu zmenu,“ povedal Peter Pluim, výkonný viceprezident pre infraštruktúru a dátový manažment v Atose.

Hybridný cloud je jedným zo štyroch strategických digitálnych pilierov rastu Atosu a základom služieb digitálnej transformácie pre klientov. Atos nedávno oznámil globálne partnerstvo s Google Cloud ako preferovaným partnerom pre verejný cloud. Vďaka nemu zabezpečí dodávku bezpečných riešení pre klientov vrátane hybridného cloudu, strojového riešenia a nástrojov na spoluprácu podnikom.

Atos Canopy Orchestrated Hybrid Cloud - cloudová služba Atosu ponúka firmám vysoko industrializované a automatizované end-to-end cloudové služby vrátane:

· end-to-end aplikácie a transformácie infraštruktúry;

· end-to-end orchestrácie služieb a správy viacerých typov cloudu;

· end-to-end cloudovej bezpečnosti, ktorá vylepšuje agilnosť biznisu a škálovateľnosť a zároveň zaručuje súlad s bezpečnostnými politikami.

Bezplatnú kópiu správy Gartneru pre Severnú Ameriku si môžete prečítať na tomto odkaze .

Bezplatnú kópiu správy Gartneru pre Európu si môžete prečítať na tomto odkaze .

Viac o všetkých riešeniach Digital Transformation Factory sa dozviete tu .

1 Gartner, Magic Quadrant for Data Center Outsourcing and Hybrid Infrastructure Managed Services, Europe, Claudio DaRold, Robert Naegle, David Groombridge, 14th June, 2018.

This report was previously titled Magic Quadrant for Data Center Outsourcing and Infrastructure Utility Services, Europe.

2 Gartner, Magic Quadrant for Data Center Outsourcing and Hybrid Infrastructure Managed Services, North America, Mark D. Ray, William Maurer, David Edward Ackerman, Stephanie Stoudt-Hansen, Robert Naegle, 18th June, 2018. This report was previously titled Magic Quadrant for Data Center Outsourcing and Infrastructure Utility Services, North America.

Disclaimer :

Gartner nepodporuje žiadneho predajcu, produkt alebo službu, opísané v jeho výskumných publikáciách a neradí používateľom technológií, aby si vyberali iba predajcov s najvyšším hodnotením alebo iným označením. Výskumné publikácie Gartner obsahujú názory výskumnej organizácie Gartner a nemali by byť interpretované ako fakty. Gartner si vyhradzuje všetky záruky, vyhradené alebo naznačené, ktoré sa týkajú tohto výskumu, vrátane záruk predajnosti alebo vhodnosti na konkrétny účel .

****

O Atos

Atos so svojimi približne 100 000 zamestnancami v 73 krajinách a ročným obratom vo výške 12 miliárd EUR je globálnym lídrom v digitálnej transformácii. Atos je európskou jednotkou v riešeniach Big Data, kybernetickej bezpečnosti, vysoko výkonnej výpočtovej infraštruktúry (High Performance Computing) a digitálnych pracovísk (Digital Workplace). Poskytuje cloudové služby, infraštruktúrne a dátové služby, rovnako ako aj transakčné služby prostredníctvom Worldline, európskeho lídra v oblasti platobných služieb.

Vďaka vysokej technologickej a digitálnej odbornosti a znalostiam priemyselných odvetví, Atos podporuje digitálnu transformáciu svojich klientov naprieč všetkými obchodnými odvetviami: finančné služby, výrobný priemysel, médiá, energetika a verejné služby, štátny verejný sektor, obrana, zdravotníctvo, retailové podniky, telekomunikácie a doprava.

Atos začal pôsobiť na Slovensku po akvizícii spoločnosti Siemens IT Solutions and Services v októbri 2010 pod menom Atos IT Solutions and Services, s.r.o. Atos Slovensko dosiahol v roku 2016 čistý obrat 68 897 065 EUR a zamestnáva 304 zamestnancov v Bratislave, Prievidzi, Košiciach a Banskej Bystrici.

Skupina Atos je celosvetovým technologickým partnerom Olympijských a Paralympijských hier a pôsobí pod značkami Atos, Atos Consulting, Atos Worldgrid, Bull, Canopy, Unify a Worldline. Atos SE (Societas Europaea) je kótovaná na burze cenných papierov CAC40 Paris.

Kontakt pre médiá:

Sylvia Žažová | sylvia.zazova@atos.net |

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Ovocné šťavy sa stali obľúbenou súčasťou ranných rituálov mnohých z nás.


4 h

Zo všetkých krajín V4 autá do dvoch rokov najviac zdraželi na Slovensku.


22. okt

Vycestujte na aktívnu dovolenku, z ktorej sa vrátite s plnou hlavou zážitkov.


INZERCIA 22. okt
Skryť Zatvoriť reklamu