SME
Štvrtok, 21. október, 2021 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Koľko peňazí pribaliť deťom na tábor

Čas prázdnin je tu a s ním sa neodmysliteľne spájajú i tábory pre deti. Zisťovali sme, aké vreckové majú deti na týždenný tábor.

Oslovili sme niekoľko rodičov s otázkou, či svoje deti posielajú v lete do táborov a aké vreckové im pribalia. Viacerí sa zhodli na tom, že na plne vybavený tábor so stravou a komplet starostlivosťou stačí 10-20 eur na týždeň. V priemere deti dostávajú približne 2 až 3 eurá na deň. Niektorí rodičia deťom doprajú vyššiu sumu, najmä ak je počas tábora plánovaný výlet niekam do mesta alebo obchodného centra. „Keď išiel Miško na výlet do čokoládovne, dali sme mu 20 eur, aby si tam kúpil na čo má chuť,“ priznala jedna z mamičiek Zuzana.

Deti väčšinu peňazí míňajú na jedlo a drobné darčeky pre rodinu: „ Môj malý skoro všetko minie na jedlo, aj keď ho má zabezpečené a zbalené. Vždy si niečo kúpi a tiež nám prinesie nejakú magnetku alebo pohľadnicu z tábora“, hovorí mamička z Trenčína.

Niektorí rodičia riešia dilemu, koľko peňazí zbaliť tým, že deťom pribalia aj platobnú kartu s nízkymi denným limitom. „Naša Aďka do táborov nechodí, ale na lyžiarsky dostala 20 eur v hotovosti a 30 eur mala na svojom detskom účte. Dali sme jej pre istotu kartu s denným limitom 10 eur,“ dopĺňa Barbora z Bratislavy. Aj ďalší rodičia sa priklonili k myšlienke, že „pre každý prípad“ sa karta zíde. Najmä u starších detí.

„Platobnú kartu k bezplatnému Detskému účtu vydávame pre deti od 6 rokov a rodičia vedia tento účet spravovať vo svojej mobilnej aplikácii aj Internet bankingu. Denný limit na karte je v rozpätí od 10 do 200 eur a rodič ho vie kedykoľvek na počkanie zmeniť,“ dopĺňa informáciu o detských účtoch segmentová manažérka v Tatra banke Janka Stašíková.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

INDEX a Slovenská sporiteľňa vyhlásili výsledky prvého ročníka súťaže.


INZERCIA 1 h

Sladké plody brusnice si okrem lahodného koláča spájame i s liečbou ochorení vylučovacej sústavy. Právom.


2 h

V rozvíjajúcom sa digitálnom svete je bezpečnosť najvyššou prioritou.


INZERCIA 10 h
Skryť Zatvoriť reklamu