SME
Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Atos predstavil najúplnejšie 4G a LTE komunikačné riešenie

Atos po prvý raz predstavil svoju ponuku taktickej, bezpečnej a spoľahlivej LTE komunikácie a komunikácie pre kritické situácie.

Paríž, Bratislava, 10. júla 2018 - Atos, globálny líder v digitálnej transformácii, na veľtrhu Eurosatory po prvý raz predstavil svoju ponuku taktickej, bezpečnej a spoľahlivej LTE komunikácie a komunikácie pre kritické situácie. Portfólio Atosu je aj vďaka nedávnym akvizíciám Air-Lynx a Siemens Convergence Creators najúplnejšou a najviac integrovanou ponukou na trhu. LTE riešenie na kľúč s jednoduchým nasadením je vhodné najmä pre komunikáciu pre kritické situácie v teréne, od rádia po aplikáciu, pričom všetky služby sú poskytované v súkromnej sieti.

Atos LTE: hlavné výhody

· Vysoká šírka pásma apočetné služby zaručujú, že všetky špecifické požiadavky, týkajúce sa pozemných operácií a všetky prevádzkové procesy sú riadené;

· Atos LTE umožňuje nasadenie a implementáciu odolnej a robustnej privátnej siete pre poskytovanie štandardnej PMR funkcionality a zároveň podporuje súčasné technológie ako sú smartfóny, video, geolokalizácia, IoT a drony.

· Sprostredkúvavýmenu dát a komunikáciu v teréne s riadiacim centrom ako aj medzi všetkými platformami, ktoré sa na operácii zúčastňujú (vzdušnými, námornými, pozemnými alebo mobilnými)

· Odolnosť a flexibilita systému z neho robia perfektné riešenie na integráciu do nových alebo existujúcich sietí. Prepája sa s tradičnými PMR riešeniami a sprostredkúva aj migráciu tradičných PMR na LTE. Je to dlhodobé riešenie, ktoré možno prirodzene škálovať do natívneho 5G.

· Využitienajnovších technológií umožňuje výrazne zvýšiť situačnú orientáciu v terénnych operáciách ako aj ich bezpečnosť a efektivitu.

Atos LTE, úplné modulárne riešenie

Atos LTE obsahuje:

· Ultra bezpečný smartfón , ktorý umožňuje MCPTT (Push-to-Talk) a pokročilé geolokalizačné funkcie na mape;

· Kompaktné základné stanice s rýchlym nasadením , ktoré poskytujú odolnosť rádiových sietí a základné sieťové funkcie v jednom balení;

· Prenosný box , ktorý automaticky a okamžite prepína medzi verejnými a privátnymi LTE sieťami;

· Transparentnúkomunikáciu medzi LTE sieťami a tradičnými PMR sieťami pre používateľov, hlasové nahrávanie a zber dát prostredníctvom riadiaceho centra;

· Vývojaplikácií špecifických pre biznis potreby služby integrácie projektov.

Ponuka cieli na všetky komerčné a priemyselné sektory, ktoré vyžadujú komunikáciu v kritických situáciách a konektivitu, na misii či v biznise – napríklad v sektoroch obrany a verejnej bezpečnosti.

Trh sa prudko mení a posúva sa od konvenčných terestriálnych mobilných rádií k novým LTE terminálom. Vyvíjajú sa aj požiadavky na spoľahlivosť a vysokú úroveň zabezpečenia dátovo bohatých aplikácií, špecifických pre misiu. Nedávna akvizícia CVC (Siemens Convergence Creators) a Air-Lynx zrýchlila investície Atosu do výskumu a vývoja v oblasti kritických, taktických a bezpečných komunikácií. Atos je ako integrátor a výrobca a vďaka svojim skúsenostiam v civilných a bezpečnostných technológiách v pozícii lídra na trhu v oblasti LTE riešení pre kritickú komunikáciu,“ povedal Pierre Barnabé, COO Big Data & Security.

Zverili sme sa do rúk Atosu, aby nám poskytol kompletnú taktickú LTE ponuku, vrátane smartfónov, aplikácií a komunikačného vybavenia v teréne. Atos spoločne s bezpečnostnou komunitou navrhol a extrémne rýchlo nasadil LTE riešenie, ktoré denne využívajú vojaci v protiteroristickej operácii Sentinel už od roku 2016,“ povedal kapitán Jean-Baptiste Colas, LTE Program Officer a taktické mobilné siete, vo francúzskej armáde v rokoch 2015 až 2017.

Ponuka je dostupná hneď a neustále sa vyvíja podľa štandardov odvetvia a požiadaviek 3GPP. Spĺňa nároky odvetví dopravy, energetiky, priemyslu a ochrany citlivých miest.

Novú ponuku Atos predstavil na výstave Eurosatory v Paríži.

Súčasťou ponuky momentálne sú :

· Hoox for mission spoločne sAir-Lynx poskytujú taktickú a bezpečnú LTE komunikačnú infraštruktúru, vrátane odolných smartfónov, taktickej LTE bubliny, prenosného boxu, ktorý sa automaticky prepína medzi verejnými a privátnymi LTE sieťami bez straty spojenia a bezpečnú bránu.

· Auxylium poskytuje biznis aplikáciu pre pozemné zásahové jednotky ako aj globálne integračné možnosti.

· Multi Network Dispatching & Recording umožňuje bezproblémovú komunikáciu medzi silami v teréne a riadiacim centrom (viacero technológií) a zaznamenáva komunikáciu medzi riadiacim centrom a zásahovými jednotkami.

· Resource Tracking zobrazuje a zaznamenáva na mape miesto a pohyb mobilných zásahových jednotiek, vrátane rôznych záujmových bodov a automatické zónové upozornenia.

****

O Atos

Atos so svojimi približne 100 000 zamestnancami v 73 krajinách a ročným obratom vo výške 12 miliárd EUR je globálnym lídrom v digitálnej transformácii. Atos je európskou jednotkou v riešeniach Big Data, kybernetickej bezpečnosti, vysoko výkonnej výpočtovej infraštruktúry (High Performance Computing) a digitálnych pracovísk (Digital Workplace). Poskytuje cloudové služby, infraštruktúrne a dátové služby, rovnako ako aj transakčné služby prostredníctvom Worldline, európskeho lídra v oblasti platobných služieb.

Vďaka vysokej technologickej a digitálnej odbornosti a znalostiam priemyselných odvetví, Atos podporuje digitálnu transformáciu svojich klientov naprieč všetkými obchodnými odvetviami: finančné služby, výrobný priemysel, médiá, energetika a verejné služby, štátny verejný sektor, obrana, zdravotníctvo, retailové podniky, telekomunikácie a doprava.

Atos začal pôsobiť na Slovensku po akvizícii spoločnosti Siemens IT Solutions and Services v októbri 2010 pod menom Atos IT Solutions and Services, s.r.o. Atos Slovensko dosiahol v roku 2016 čistý obrat 68 897 065 EUR a zamestnáva 304 zamestnancov v Bratislave, Prievidzi, Košiciach a Banskej Bystrici.

Skupina Atos je celosvetovým technologickým partnerom Olympijských a Paralympijských hier a pôsobí pod značkami Atos, Atos Consulting, Atos Worldgrid, Bull, Canopy, Unify a Worldline. Atos SE (Societas Europaea) je kótovaná na burze cenných papierov CAC40 Paris.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností

Tesco si plne uvedomuje svoju zodpovednosť pri zásobovaní obyvateľov Slovenska potravinami.

Tlačové správy

Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Netradične ho oslávili v BILLA.

Tlačové správy

Zostáva už len 7 dní na predloženie žiadosti o grant

Grant vo výške 30 000 eur môžu vybrané subjekty získať vďaka charitatívnemu behu No Finish Line