SME
Nedeľa, 20. jún, 2021 | Meniny má ValériaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Spomaľovači internetu v mobile – 5 tipov ako s nimi zatočíte

Ušetriť čas vo svojom živote sa vám podarí aj zrýchlením činností, ktoré práve vykonávate.

(Zdroj: O2)

Ušetriť čas vo svojom živote sa vám podarí aj zrýchlením činností, ktoré práve vykonávate. Podľa prieskumov mobil denne využijete priemerne aj niekoľko hodín. Prvá pomoc na pomalosť načítavania internetových stránok nemusí byť vôbec nákladná. Využite 5 tipov, ktoré vám povedia ako na to.

1. Zatvorte alebo aj zmažte aplikácie, ktoré nevyužívate

Otvorené aplikácie na pozadí spomaľujú telefón, preto by prvým krokom mala byť rýchla pomoc v podobe zatvorenia aplikácií, ktoré nepoužívate. Ak sme už pri aplikáciách, v telefóne si určite nájdete aj tie, ktoré nepotrebujete a zbytočne zahlcujú pamäť, čím opäť pomôžete rýchlosti vášho zariadenia.

2. Bez LTE to už dnes nejde

Moderné technológie sa dnes rozvíjajú obrovským tempom. Kým 3G sieť ešte nedávno bohato stačila pre naše potreby, dnes je už 4G alebo LTE sieť nevyhnutnosťou. Stránky v mobile sa vám načítajú niekoľkonásobne rýchlejšie ako predtým a nebude už problémom ani hranie hier či prehrávanie videí. Neviete, ako si nastaviť LTE sieť? Je to jednoduché. Stačí sa zastaviť v ktorejkoľvek O2 predajni, kde vám ju bezplatne nastavia a do 31.8. môžete dostať ešte aj darček v podobe 5 GB dát na surfovanie.

3. Vymažte si údaje prehliadania

Vyrovnávacia pamäť zrýchľuje opätovné načítavanie internetových stránok, avšak dobrým tipom pre rýchlejšie surfovanie je jej občasné vymazanie.

4. Brzdiť vás môže aj zastaralá SIM karta

Je dôležité vedieť, že nie každá SIM karta podporuje 4G LTE sieť. Riešenie je jednoduché. Výmena SIM karty je bezplatná a rýchla v ktorejkoľvek O2 predajni. Internet vám bude frčať a môžete získať aj darček v podobe 5 GB dát.

5. Chyba môže byť aj vo vašom zariadení

Dnes stále existujú telefóny, ktoré rýchlu 4G sieť nepodporujú. V ktorejkoľvek O2 predajni vám vedia skontrolovať, či vaše zariadenie rýchly internet podporuje. Smart zariadenia sa dnes pohybujú už od 2 EUR na začiatok, takže nový smartfón nemusí automaticky znamenať aj veľké výdavky.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Anna Boleynová bola asi najznámejšia zo šiestich žien anglického kráľa Henricha VIII.


18. jún

Odpovedá lekárka Nemocnice AGEL Košice-Šaca.


18. jún

Nemusíme dlho bádať, aby sme prišli na to, že strava postavená na čerstvých plodoch je tá najzdravšia.


18. jún