SME
Štvrtok, 21. október, 2021 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Pivovar Šariš podporil výnimočné projekty

Čaká na vás Hradný maratón a Brezovský chodník.

Prešov – Pivovarníci investujú do Prešovského kraja. Vďaka grantovému programu Šariš ľuďom región odhalí viac zo svojich krás.

Pivovar Šariš už dlhodobo prispieva k rozvoju regiónu a podporuje projekty, zamerané na rozvoj turizmu, obnovu pamiatok a ďalších významných symbolov východu. Každoročne sa tak prostredníctvom grantov z programu Šariš ľuďom medzi víťazné mimovládne organizácie rozdelí 16-tisíc eur.

Náš program Šariš ľuďom je jedným z ťažiskových grantových programov v Prešovskom kraji. Každoročne sa doň prihlasujú desiatky projektov, ktoré majú ambíciu zmeniť život tunajších ľudí k lepšiemu. Sme radi, že takýmto spôsobom môžeme prispievať k rozvoju regiónu, v ktorom pôsobíme,“ uviedol Ján Čerkala, manažér závodu Pivovar Šariš.

Po stopách brezovských krás

Jedným z projektov, ktoré Pivovar Šariš podporil, bolo aj vybudovanie náučno-poznávacieho Brezovského turistického chodníka v okrese Sabinov. Na trase vyše štyroch kilometrov bolo vďaka grantu vybudované ohnisko s osadenými lavičkami. Počas túry domácich, aj tých, ktorí do Prešovského kraja zavítajú, budú informovať novo osadené ilustračné tabule, prejdú sa okolo zrevitalizovanej studničky, kríža či netradičného úľa, ktorý je zároveň aj horskou knižnicou. Chodník, ktorý realizovalo občianske združenia Peťa kašineho, je plný prírodných krás a dokazuje, že v Prešovskom kraji je stále čo objavovať.

Spoznávanie hradov na východe

Už tento víkend odštartoval na hrade Šariš Prešovský hradný maratón, ktorý je ďalším z projektov podporených grantovým programom Šariš ľuďom. Ľudí na hrady v Prešovskom kraji láka občianske združenie Rákociho cesta. Na ôsmich hradoch Šariš, Brekov, Jasenov, Šebeš, Čičva, Kamenica, Kapušany a Plaveč sa široká verejnosť môže tešiť na podujatia od júla do októbra. Princípom Hradného maratónu je navštíviť čo najviac hradov za najkratší čas a napísať o tom pútavý cestopis. Práve tak sa môžu turisti stať jeho víťazom. Súčasťou maratónu je aj súťaž o unikátnu kráľovskú korunu vykladanú kameňmi z desiatich hradov. Do žrebovania o korunu sa môže zapojiť každý, kto získa aspoň tri hradné pečiatky a ubytuje sa v Prešovskom kraji. Pečiatky je možné získať za návštevu vybraných ôsmich hradov a počas hradných podujatí.

Zahlasujte za svojho favorita

Grantový program Šariš ľuďom (predtým pod hlavičkou Občianska voľba) už cez desaťročie podporuje vybrané neziskové organizácie či občianske združenia, ktoré v kraji pôsobia. Za posledných bezmála 15 rokov spoločnosť darovala takmer 300-tisíc eur na celkovo 152 projektov.
Z prihlásených projektov v tomto roku sa do finále dostalo sedem organizácií. Prvýkrát sa neuchádzajú len o priazeň odbornej poroty, ale aj o hlasy ľudí. Tí sa môžu zapojiť viacerými spôsobmi, zahlasovať cez stránku www.sarisludom.sk, alebo cez putovný informačný panel, ktorý nájdu na každom zo série podujatí My sme východ. Hlasy projektom môžu ľudia odovzdávať až do 25. augusta.

Sme presvedčení, že Prešovský kraj má čo ponúknuť nielen domácim obyvateľom, ale aj turistom. Sme radi, že o získanie grantu z programu Šariš ľuďom je stále veľký záujem a môžeme tak podporiť úsilie a pracovitosť ľudí, ktorý chcú náš región skrášliť,“ zhodnotila Štefánia Lenzová, správkyňa Komunitnej nadácie Veľký Šariš.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

INDEX a Slovenská sporiteľňa vyhlásili výsledky prvého ročníka súťaže.


INZERCIA 56m

Sladké plody brusnice si okrem lahodného koláča spájame i s liečbou ochorení vylučovacej sústavy. Právom.


2 h

V rozvíjajúcom sa digitálnom svete je bezpečnosť najvyššou prioritou.


INZERCIA 9 h
Skryť Zatvoriť reklamu