SME
Utorok, 21. september, 2021 | Meniny má MatúšKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Objavte najvzácnejšiu hubu na svete. Rastie na Liptove

Vlado Voštinár v novom seriáli videí odhaľuje nepoznané stránky Slovenska.

Prechádzky liptovskou prírodou zaviedli Vlada Voštinára v spoločnosti mykológa Maroša Peigera k najvzácnejšej hube na svete, ktorá patrí medzi 100 najohrozenejších organizmov našej planéty.

Ako takáto huba vyzerá, si môžete pozrieť vo videu:

Načítavam video...

Počas tohto výletu používa Vlado svoj smartfón s rýchlym internetom. V ňom má niekoľko šikovných aplikácií, ktoré môžu pomôcť pri zbere húb aj vám.

1. Aplikácia Výskyt húb

Vlado vo videu používa aplikáciu Výskyt húb, čo je niečo ako facebook pre hubárov. Vidíte v nej, kde iní hubári našli huby a môžete si tak potvrdiť či rastú a či sa oplatí ísť do lesa.

2. Aplikácia na huby

Komu sa nechce do lesa ťahať Atlas húb, toto je jeho alternatíva. Obsahuje informácie o 210 najčastejších hubách a pomocou aplikácie viete aj automaticky rozpoznať, akú hubu ste odfotili.

3. Aplikácia Windy

Ak sa nechcete spoliehať len na predpoveď počasia vo večerných správach, odporúčame aplikáciu Windy. Stačírýchly pohľad do aplikácie a zistíte či z lesa netreba náhodou utekať, lebo sa blíži silná búrka.

4. Aplikácia Recepty a Zdravé varenie

Táto aplikácia sa hodí k tým príjemným okamihom, keď sa vrátite z lesa s plným košíkom húb. Ak neviete, ako huby spracovať, práve v nej nájdete údajneaž milión receptov.

5. Poriadny fotomobil

Aj mykológ Maroš vo videu je skôr z tých, čo huby radšej nechajú rásť a na pamiatku si ich iba odfotia. Dnes už nemusíte nosiť do hory ťažkú techniku. Kvalitnú fotografiu spravíte aj telefónom a môžete ju tak okamžite zdieľať s ostatnými. Pozrite si ponuku smartfónov na tomto linku.

Videli ste aj prvý diel seriálu, kde sa Vlado Voštinár stretol s ornitológom Jánom Dobšovičom, aby zistil, ako sa správne započúvať do spevu našich vtákov?

Načítavam video...

Možno aj vy patríte k ľuďom, ktorí sú stále presvedčení, že internet v mobile vám netreba. Vďaka mobilným dátam sa však môžete nielen kedykoľvek spojiť so svojimi blízkymi, ale zjednodušiť si bežné fungovanie či pozrieť sa na svoje záľuby z nového uhla.

Nová sieť od O2 v súčasnosti prináša rýchly 4G internet už pre takmer 94 % obyvateľov Slovenska. Aby ste si surfovanie bez zbytočných prerušení mohli užiť naplno, nechajte si svoj smartfón skontrolovať v ktorejkoľvek O2 Predajni. Viac informácií nájdete nawww.o2.sk/internet/4g .

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Už v sobotu 25. septembra si pripomenieme Svetový deň lekárnikov.


2 h

Pomáhať dobrej veci prináša svoje ovocie a niekedy aj tekuté zlato!


6 h

Niektorí sa možno nevedia vzdať milovaného auta, ale výmenou starého vykurovania môžeme veľa ovplyvniť.


6 h
Skryť Zatvoriť reklamu