SME
Pondelok, 20. marec, 2023 | Meniny má Víťazoslav

Ako sa ochrániť pred nepoctivým remeselníkom

Je jedno či bývame v dome alebo byte. Nevieme sa vyhnúť situáciám, keď sa niečo pokazí a je potrebná rýchla oprava alebo výmena.

Niekedy sa žiada nová podlaha, vypínače iskria a vymaľovanie už neznesie odklad. Inokedy kohútik prestane tesniť, odpad neodteká a cez okná už nie je poriadne vidieť.

Keď niečo z týchto a mnohých podobných situácií nastane, začíname hľadať riešenie. Najlepšie vo vysokej kvalite a za primeranú cenu. Určite skúsime googlovať, obvoláme známych, pýtame sa v rodine a okolí. Po niekoľkých hodinách či dňoch máme v rukách niekoľko potencionálnych kontaktov a možno niektoré aj s odporučeniami. Skúsime obvolávať, niekedy emailovať či SMS-kovať. Keďže nie o každom sa nám podarí zistiť všetko, čo by sme chceli, použijeme intuíciu a jedného „víťaza“ si vyberieme. Síce sme sa s ním nikdy nestretli, no ale web stránka vyzerá presvedčivo, hlas znie dôveryhodne, niekto dokonca povedal, že bol s ním spokojný. Tak prečo nie práve on. Však uvidíme ako sa veci vyvrbia.

Začiatok dohodnutej obhliadky sa posúva. Dozvedáme sa, že ešte musel niečo neodkladné v susednej dedine vybaviť, ale že o chvíľočku je tam a určite sa dohodneme. Že budeme spokojní. A naozaj, síce o hodinu neskôr, ale s veľkým úsmevom a dôležitou tvárou. O chvíľu je jasné, že čo treba urobiť, čo to nahrubo obnáša a že vlastne bez „maličkej“ zálohy sa nedá nič sľúbiť, bo roboty je veľa. No ale my chceme mať vyriešené a aj pokoj a tak zase prečo nie si veci poistiť. Veď záloha je istota aj pre nás. Tak, a ryba je na háčiku a už sa môže len mikať a zamotávať.

V dohodnutom termíne začiatku prác, po výbere dovolenky na tak dôležitý deň sa dozvedáme, že po ceste havarovali alebo sa pokazila miešačka. Ale zajtra určite prídu. Zajtra prší, tak ani nevyrazili. Ak tak na inú, rozrobenú zákazku, kde dážď nevadí. No ale čo už, veď pár dní nás nezabije. A záloha je zaplatená. Po niekoľkých, nie krátkych nútených prestávkach, o mesiac neskôr a na viackrát ako sa počítalo, je vec konečne dokončená. Cena o niečo vyššia ako sa počítalo, kvalita o niečo nižšia, no ale čo, hlavne že my máme konečne vytúžený pokoj. Zdanlivo.

Neubehnú ani dva mesiace a prilepené sa začína odliepať, namaľované praskať a utesnené tiecť. Telefón najprv nikto nedvíha, potom zaznie jeden, druhý, alebo aj tretí prísľub. Ale naplnia sa? Rozrobených zákazok, čo treba dotiahnuť je ešte veľa. Tak kedy? A vlastne na nás už prerobil aj gate, tak čo vlastne ešte chceme? A je tu katastrofa. Ktorá v poradí už?

Takéto príbehy sa v rôznych, ešte nepríjemnejších verziách a s rôznym obsadením dejú denne. Aj preto, že sa spoliehame na náhodu, na šťastie a nezabúdajme, že aj majster sa môže niekedy uťať. Najlepšie je sa takýmto situáciám vyhnúť úplne. A keby predsa len náhodou niečo, tak je dôležité, aby nás mal kto podržať a pomôcť.

Digitálne technológie, obzvlášť tie mobilné, sa nám snažia pomôcť s každodennými starosťami. V tomto prípade môžu znamenať zjednodušenie a zrýchlenie vyhľadávania spoľahlivých remeselníkov a pri výbere tej najlepšej ponuky. Je príjemné, ak skrátia čas hľadania na minúty a získanie výhodných ponúk od profesionálov na hodniny či maximálne na pár dní. Ak ale ide o systém, ktorý sa spolieha len na technológie, bez zásahu človeka, ide o hru na náhodu. Niekedy to môže dopadnúť dobre, inokedy nie.

Riešením, ktoré nás pred hrou na náhodu ochráni je služba yuVe, ktorá prostredníctvom mobilnej aplikácie rovnakého mena prináša služby profesionálnych remeselníkov od roku 2015. Jej nová verzia pre Android sprístupňuje a zaznamenáva platby za dodávku platobnými kartami a dokumentuje celú zákazku tak, aby v prípade reklamácie alebo nedorozumení pomohla spravodlivo vyriešiť sporné momenty.

Cez yuVe poskytujú služby len overení živnostníci a firmy, ktorí majú potrebné odborné oprávnenia. Nemôže sa preto stať, aby sa do opravy elektriny či montáže plynového kotla pustil nekompetentný babrák. Navyše peniaze, ktoré zákazník platobnou kartou za práce zaplatí, má neustále pod svojou kontrolou. Remeselníkovi sú prevádzané až po vykonaní prác, ktoré zákazník odsúhlasil.

Ak nastane kolízna situácia a remeselník prestane reagovať na telefonáty a urgencie zákazníka, zákazník o peniaze, ktoré za práce platobnou kartou zaplatil nepríde. Na doriešenie situácie dohliadne počas celej dodávky aktívny a „nikdy nespiaci“ dispečing yuVe.


yuVe poskytuje garancie

Pri uplatnení oprávnenej reklamácie vád alebo nedorobkov v priebehu dodávky alebo najneskôr do 14 dní od odsúhlasenia konečného vyúčtovania, garantuje yuVe vrátenie finančných prostriedkov zákazníkovi za nasledujúcich podmienok:
a. Ak remeselník nezareaguje na oprávnenú reklamáciu do 48 hodín od jej podania, zákazníkovi bude vrátená cena prác, ktorá bola zaplatená prostredníctvom aplikácie yuVe, v plnej výške.
b. Ak sa nedohodne zákazník s remeselníkom inak a remeselník nezačne s odstraňovaním vád alebo nedorobkov do 14 dní od podania oprávnenej reklamácie, zákazníkovi bude vrátená cena prác, ktorá bola zaplatená prostredníctvom aplikácie yuVe, v plnej výške.
c. Ak sa nedohodne zákazník s remeselníkom inak a remeselník neodstráni vady a nedorobky najneskôr do 30 dní od podania oprávnenej reklamácie, zákazníkovi bude vrátená cena prác, ktorá bola zaplatená prostredníctvom aplikácie yuVe, v plnej výške.
d. Zákazník musí o vrátenie oprávnenej čiastky požiadať prostredníctvom podnetu v aplikácii najneskôr do 14 dní od termínu, kedy nastalo oprávnené plnenie podľa bodov a,b. alebo c.
e. Garancia vrátenia peňazí sa nevzťahuje na platby za materiál, vykonané prostredníctvom aplikácie yuVe

Tak prečo pokúšať osud kdekoľvek inde?

M i m o r i a d n a
a k c i a

Prvých 1000 (slovom tisíc) nových zákazníkov, ktorí sa zaregistrujú do aplikácie yuVe pre Android, získa nielen remeselníkov s yuVe garanciami, ale aj príspevok 10 EUR na požiadavku zadanú do konca roka 2018 a ukončenú hodnotením remeselníka.

Najnovšiu verziu yuVe pre Android si stiahnite z Google Play obchodu
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.inver.yuve&hl=sk

Viac informácií o novom yuVe pre Android získate na adrese https://yuve.com/noveyuve/sk.html

yuVe s.r.o.
Mäsiarska 24
040 01 Košice
www.yuve.com
0911 085 665

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Inzercia - Tlačové správy

 1. Amazon v Seredi dáva veciam druhý život
 2. Katka so vzácnym ochorením: Rozhodla som sa, že deti mať nebudem
 3. Ako riešia krízu v zahraničí? Nižšia daň, zľavy z odvodov, zmrazená cena potravín
 4. Ako môžu elektromobily znížiť náklady vašej firmy?
 5. Okuliarové šošovky ZEISS SmartLife
 6. Čím je Azúrové pobrežie tak príťažlivé? Zistíte po pár chvíľach
 7. Náš mobil môžu ovládať na diaľku, ale dá sa tomu zabrániť
 8. Tipuj dedinský futbal online a vyhraj zájazd na Ligu majstrov
 1. Spoločnosť AGEL SK a VŠZaSP podpísali zmluvu o spolupráci
 2. Čo všetko potrebujete vedieť, ak chcete tehlovú fasádu
 3. Bývanie, ktoré má všetkých "5P"
 4. Nový e-book od BaseLinker Kompletný sprievodca po marketplacoch
 5. Okuliarové šošovky ZEISS SmartLife
 6. Ako môžu elektromobily znížiť náklady vašej firmy?
 7. Verve services - upratovacia firma, ktorá vznikla z nuly
 8. Kedy s dieťaťom prvýkrát k zubárovi? Odpoveď vás prekvapí
 1. Doba nízkych úrokov je späť. Garantovaná hypotéka 1,49% 13 487
 2. Náš mobil môžu ovládať na diaľku, ale dá sa tomu zabrániť 12 998
 3. Ako riešia krízu v zahraničí? Nižšia daň, zmrazená cena potravín 10 929
 4. Čím je Azúrové pobrežie tak príťažlivé? Zistíte po pár chvíľach 9 000
 5. Jednoznačný recept na úspech? Buďte pripravení prispôsobiť sa 7 702
 6. Aké sú NAJ slovenské chute? Prezradili ich známi výrobcovia 5 519
 7. Okuliarové šošovky ZEISS SmartLife 3 057
 8. Amazon v Seredi dáva veciam druhý život 2 579
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Týka sa vedeckovýskumnej a vzdelávacej oblasti a taktiež prepojenia teórie s praxou.


10 h

Fasáda je viac ako len estetický prvok domu.


INZERCIA 12 h

Priamo pod svahmi Devínskej Kobyly vyrastie projekt Stockerka. Ide o výnimočné bývanie, ktoré disponuje skvelými parametrami.


14 h
SkryťZatvoriť reklamu