SME
Nedeľa, 20. jún, 2021 | Meniny má ValériaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Welcome Week na EU v Bratislave

EU v Bratislave privítala v novom akademickom roku 200 študentov z 23 štátov sveta.

EU v Bratislave privítala v novom akademickom roku 200 študentov z 23 štátov svetaEU v Bratislave privítala v novom akademickom roku 200 študentov z 23 štátov sveta (Zdroj: Ekonomická univerzita v Bratislave)

Ekonomická univerzita v Bratislave zahájila nový akademický rok programom Welcome Week pre zahraničných študentov. V týždni od 10. do 14. septembra čaká študentov zo zahraničia, ktorí sa rozhodli pre štúdium na EU v Bratislave, viacero sprievodných podujatí.

V zimnom semestri 2018/2019 bude na univerzite študovať 200 študentov z 23 štátov sveta a to v rámci mobilitného programu Európskej únie Erasmus+ a bilaterálnej spolupráce. Medzi najpočetnejšie zastúpenú skupinu patria študenti z Francúzska, Španielska, Talianska a Nemecka. Z mimoeurópskych štátov prišli študenti z Číny, či Japonska a v rámci Erasmus+ spolupráce s partnerskými krajinami (KA107) aj 4 študenti zo Sýrie. Oproti minulému akademickému roku sa počet študentov v zimnom semestri zvýšil takmer o 25%.

„Veľmi nás teší veľký záujem zahraničných študentov o našu univerzitu. Prajem im, aby u nás prežili príjemný semester a naplno využili možnosti, ktoré im ponúkame”, hovorí Ferdinand Daňo, rektor Ekonomickej univerzity v Bratislave. „Je to pre nás tiež veľká zodpovednosť a záväzok, aby sme neustále zdokonaľovali naše procesy a skvalitňovali úroveň ponúkaných kurzov", dodal Daňo.

Úvodný deň patril slávnostnému otvoreniu uvítacieho týždňa v Aule EU v Bratislave, kde sa študentom prihovoril Boris Mattoš, prorektor pre medzinárodné vzťahy. V nasledujúcich programových blokoch sú pre študentov pripravené užitočné informácie o štúdiu na univerzite, živote v Bratislave a možnostiach voľnočasových aktivít, ktoré pre nich pripravil Erasmus Student Network (ESN).

Do organizácie podujatia pre zahraničných študentov bol zapojený aj Adam Tompa, zahraničný stážista z univerzity v rakúskom Eisenstadte. „Je to pre mňa neoceniteľná skúsenosť organizovať Welcome Week a zároveň stretnúť študentov z celého sveta. Pre študentov sme pripravili všetky potrebné informácie pre úspešný štart do nového semestra“, hovorí Adam.

Ekonomická univerzita v Bratislave patrí na Slovensku medzi univerzity s najväčším podielom zahraničných študentov na výmennej báze, čo v minulosti ocenili viaceré národné aj medzinárodné renomované inštitúcie. EU v Bratislave bola Európskou komisiou zaradená medzi TOP 500 európskych vysokoškolských inštitúcií, ktoré vyslali, resp. prijali najviac študentov v rámci programu Erasmus+ (umiestnila sa na 156. mieste). EU v Bratislave bola taktiež zaradená do Erasmus Success Stories Generálneho riaditeľstva pre školstvo a kultúru Európskej komisie a získala ocenenie Národnej agentúry programu Erasmus+ pre vzdelávanie a odbornú prípravu (SAAIC) Kvalita Erasmus mobility.

EU v Bratislave spolupracuje s viac ako 350 partnerskými univerzitami na 5 kontinentoch, ponúka viac ako 150 odborných predmetov v cudzích jazykoch a organizuje viaceré atraktívne zimné a letné školy v spolupráci s prestížnymi univerzitami vo Francúzsku, USA a Mexiku.

Viac informácií

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Anna Boleynová bola asi najznámejšia zo šiestich žien anglického kráľa Henricha VIII.


18. jún

Odpovedá lekárka Nemocnice AGEL Košice-Šaca.


18. jún

Nemusíme dlho bádať, aby sme prišli na to, že strava postavená na čerstvých plodoch je tá najzdravšia.


18. jún