SME
Pondelok, 20. september, 2021 | Meniny má Ľuboslav(a)KrížovkyKrížovky
INZERCIA

Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste

​​​​​​​Kto má šancu pripraviť o kreslo „večného“ primátora Hanuščáka v Bardejove? Porazí ho Andrej Gmitter?

BARDEJOV - Perle východného Slovenska, mestu s najkrajším námestím, kúpeľmi a čarovnou prírodou, Bardejovu, šéfuje už skoro 20 rokov Boris Hanuščák. Za takú dobu mu už chýbajú nové myšlienky a hlavne ťah na bránu. Vedenie mesta je už rutinou a ťažko čakať nejaké nové nápady a posun k lepšiemu pre mesto a jeho obyvateľov. Uvidí sa, ako to vnímajú obyvatelia mesta a či v komunálnych voľbách nezvolia zmenu a novú tvár na primátorský post. Vybrať si budú môcť z viacerých mien. Kto má však reálnu šancu nielen uspieť a očariť vo voľbách, ale aj úspešne viesť Bardejov?

Terajšieho primátora podporujú v nadchádzajúcich voľbách všetky tri vládne strany, okrem tradičného Smeru-SD za ním totiž stojí aj Slovenská národná strana a Most-Híd. Otázne je, či mu to pomôže alebo bude skôr na škodu, keďže súčasný vládny trojlístok nemá medzi ľuďmi príliš veľkú podporu. A nie je skoro týždňa, v ktorom by sa neprevalila nejaká kauza. Podpora toľkých strán zároveň oberá kandidáta o slobodu a po víťazstve vo voľbách sa z neho častokrát stane len figúrka v rukách vedenia týchto strán a ich posluhovačov pôsobiacich v regióne. O tom, či zostane naďalej v kresle, je len a len v rukách obyvateľov Bardejova, jedine tí rozhodnú.

O hlasy voličov by sa malo uchádzať osem kandidátov, z nich je polovica nezávislých a polovica má stranícku podporu. Čo im poskytuje určitý komfort a prostriedky, ale zároveň, ak by boli zvolení, záväzok a poslušnosť k týmto stranám. Ako informoval zapisovateľ mestskej volebnej komisie Miroslav Babej, sú medzi nimi štyria nezávislí kandidáti a štyria kandidáti s podporou politických subjektov. Ich mená ale zverejnia oficiálne až po ich zaregistrovaní.

Kandidátmi by podľa informácií TASR mali byť: Milan Pilip (SaS, OĽaNO, Sme Rodina – Boris Kollár, Šanca, Spolu – občianska demokracia), Boris Hanuščak (Smer-SD, SNS a Most-Híd), Marián Matej (KDH), Andrej Gmitter, Stanislav Soroka, Juraj Bochňa (nezávislý), Stanislav Jurčišin a Pavol Gmitter (Spolu - občianska demokracia), ktorý podľa predbežných informácií už stiahol kandidatúru.

Voliči v Bardejove si tak budú mať z koho vyberať, niektoré mená sú pre obyvateľov známejšie, iné im veľa nehovoria. Niektorých z nich poznajú, niečo už pre mesto v minulosti urobili, iní sú nepopísaný hárok papiera s doterajším nulovým prínosom pre obyvateľov Bardejova. Keďže doteraz pôsobili skôr v iných regiónoch našej krajiny. Ak chcú kandidáti skutočne zmenu mali by zahodiť za hlavu osobné záujmy a spojiť sa. Zvýšili by tak šancu uspieť proti súčasnému primátorovi.

Favoritom volieb sa zdá súčasný primátor Hanuščák, uškodiť mu môže podpora koaličných strán či to, že už po toľkých rokoch nemá, čo občanom ponúknuť. Akú takú šancu uspieť proti nemu by mohol mať niekto, kto je v meste dobre známy a v podstate celý život v ňom pôsobí. Takým kandidátom je napríklad Andrej Gmitter. Ten ako mladík začínal pracovať v Bardejovských Kúpeľoch, dlhé roky sa v Bardejove venoval úspešne hokeju, bol generálnym riaditeľom Národného inšpektorátu práce, kde cieľom inšpekcie bolo chrániť práva zamestnancov a dozerať na dodržiavanie zákonov zo strany zamestnávateľov.Skúseností má teda dosť, aby zvládol riadiť aj mesto. Otázne však je, čo na to povedia voliči, či zvolia zmenu alebo zostanú verní starým koľajam, prípadne siahnu po niekom neznámom.

Objednávateľ : Ing. Andrej Gmitter,Pod Šibeňou Horou 77, 085 01 Bardejov

Dodávateľ: Petit Press, a. s., divízia východ, o. z.. Letná 47, 040 01 Košice. IČO: 35790253

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Slovensko sa od polovice septembra zaradilo medzi krajiny, ktoré môžu poskytnúť ľuďom so zdravotným znevýhodnením plnohodnotnú...


18. sep

Pokusy, diskusie aj 10 fascinujúcich nových objavov, ktoré môžu zachrániť život.


18. sep
Moderná vila z betónu

Máme pre vás tip na stavebný materiál, s ktorým to ľahko dosiahnete.


17. sep
Skryť Zatvoriť reklamu