SME
Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Javorina otvorila svoj tretí showroom na Slovensku

Výrobné družstvo Javorina otvorilo nový showroom v Košiciach a to už necelé dva mesiace po úspešnom vstupe na český trh.

Výrobné družstvo Javorina otvorilo nový showroom v Košiciach a to už necelé dva mesiace po úspešnom vstupe na český trh a otvorení predvádzacích priestorov v Prahe. Nové priestory v Prahe a Košiciach sú dôsledkom zmeny obchodnej politiky družstva, ktorej cieľom je obmedziť export a zamerať sa na výrobu a predaj nábytku pod vlastnou obchodnou značkou Javorina. Expanzívnou stratégiou zároveň Javorina reaguje na rastúci dopyt Čechov a Slovákov po masívnom nábytku.

Slovenský výrobca dizajnového masívneho nábytku Javorina rozširuje počet vlastných predajných miest. Po Bratislave, Poprade a najnovšie aj Prahe pribudne nový showroom v Košiciach. V metropole východu mala Javorina doteraz len obchodné zastúpenie.„V uplynulom roku vzrástli tržby Javoriny o 10% a naďalej cítime rastúci dopyt po kvalitnom dizajnovom nábytku z prírodných materiálov. Snažíme sa preto k našim zákazníkom čo najviac priblížiť,“ vysvetľuje Slavormír Alžbetkin, obchodný riaditeľ výrobného družstva Javorina. Javorina prešla v roku 2016 zmenou vo vlastníckej štruktúre, pričom majoritný podiel získal slovenský investor, ktorý naštartoval zmenu vizuálnej identity a obchodnej stratégie družstva. V priebehu roku 2017 tak klesol podiel exportu na 55%, pričom Javorina deklarovala snahu o expanziu vlastnej značky aj za hranice Slovenska. Jedným z dôsledkov bol medziročný nárast tržieb aj produkcie o 10% a výrobné družstvo zaznamenalo v roku 2017 obrat 1,92 milióna eur.

Výrobca z východného Slovenska

Javorina kladie dôraz na kvalitu, trvácnosť a udržateľný rozvoj. Za ostatných 20 rokov predstavilauž niekoľko kolekcií, z ktorej prakticky každá zaujala spojením tradície, funkčnosti a dizajnu. Nábytok sa vyrába z masívneho dreva z obnoviteľných lesov, pričom materiálový cyklus výroby produkuje minimálne množstvo odpadu. V mene každého zákazníka navyše výrobné družstvo zasadí mladý dubový strom v novozaloženom poraste na východnom Slovensku. Na mnohé komponenty poskytuje Javorina doživotnú záruku. Kvalitné materiály a výrobný proces značke pravidelne zaisťujú úspechy aj na výstavách.Medzi mnohé ocenenia patrí titul Výrobok roku 2010 z výstavy v Nitre, či niekoľkonásobné udelenie Ceny Veľtrhu nábytku. Ministerstvo kultúry zas udelilo výrobnému družstvu Javorina Národnú cenu za dizajn.Všetky výrobky sa vyrábajú v Spišskej Belej a v ich cene je zahrnutý kompletný servis, doprava a montáž v rámci Slovenskej republiky.

Moderné priestory s prvkami minimalizmu

Košický showroom Javorina sa nachádza v mikrolokalite bývalého pivovaru Cassovar, len 5 minút od centra Košíc. Na atypickom pôdoryse s rozlohou 130 m2 nájdu návštevníci obľúbené, a pre Javorinu typické, produkty navrhnuté Leom Čellárom, no aj novinky z dielní dizajnérov ako Roman Vrtiška, Vladimír Žák, Tomáš Král, či EugeniaMinerva. Výsledkom súnové solitéry a kolekcie, ktoré nedávno rozšírili sortiment výrobného družstva. „Priestor je charakteristický symbiózou čistých jednoduchých línii v kontraste so surovými materiálmi priznaného sivého betónu na stenách, podlahe a bielom strope. Je to reflexia a odkaz na štruktúru dreva, ktorá tiež vyniká pri jeho kvalitnom spracovaní,“ vysvetľuje architekt Michal Seman, autor konceptu predajne. „Masívny dubový nábytok, ako výsledok prepracovaných detailov v prírodných farbách, je v kontraste s jednoduchým čistým strohým priestorom, v ktorom akcentujú drsné plochy betónu,“ dodáva Michal Seman.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

DOXX ako špecialista na stravné prináša stravovanie pre živnostníkov vo forme balíka s najžiadanejšími službami.

22. jan

Slovenská investičná skupina pôsobí na trhu od roku 2009.

22. jan

Tropické pláže, more, pamiatky, africké safari. Kde hľadať skvosty Zanzibaru?

22. jan