INZERCIA

Volkswagen Polo GTI: Nepodceňovať!

Polo GTI možno nie je najvýkonnejší hot-hatch od Volkswagenu, ale jeho rýchlosť a schopnosti dokážu naozaj prekvapiť.

Medzi malými hot-hatchbackmi je Volkswagen Polo GTI celkom unikát. V dobe, keď už aj konkurenti Golfu GTI dostávajú pod kapotu 1,8, či dokonca 1,6-litrové motory, sa pod nie veľkú kapotu rýchleho Pola dostal preplňovaný dvojliter 2,0 TSI. Ten má výkon 147 kW (200 koní) a krútiaci moment až 320 Nm. To je až o 40 Nm viac, než mal Golf GTI piatej generácie. Polo GTI je pritom menšie a ľahšie.

Už sa testuje

Práve pomer výkonu a hmotnosti sa pri Pole GTI stará o perfektnú agilitu a výbornú schopnosť zrýchľovať. Potvrdil to aj Boris Holečko, a.k.a. @slepacibujon, ktorý sa na pár hodín zmocnil Instagramu Volkswagenu a testoval Polo GTI v Centre bezpečnej jazdy na Slovakia Ringu. Vraj je to fakt veľmi rýchle auto. Viac sa toho dozviete v tomto jeho vlogu. Polo GTI prešlo testom aj na oficiálnom blogu volkswagenblog.sk, kde nájdete pekné fotky, podrobné dojmy a informácie o tomto rýchlom drobcovi.

Nenáročná rýchlosť

Polo GTI si nás získalo jeho nenáročnosťou. Svoju rýchlosť aj výborné jazdné vlastnosti totiž servíruje v dobre stráviteľných porciách. Nemusíte tolerovať skalopevne tvrdý podvozok, ani nenásytný motor. Polo GTI je sympaticky poddajné aj na horších cestách a ak naňho netlačíte, pokojne sa so spotrebou zmestíte do 7 l benzínu na 100 km. Bez váhania s ním môžete jazdiť každý deň. Odmení sa vám perfektným imidžom, skvelou ergonómiou a zážitkom z jazdy, aj keď pôjdete pomaly. Do štýlových retro károvaných športových sedadiel je vždy udalosť usadnúť.

Naštartovanie výkonného motora zas sprevádza charizmatické zavrčanie z výfuku. Jeho pekný zvuk je pri rýchlejšej jazde doplnený občasným odkašliavaním a praskaním. Keď však ozaj stúpite na plyn, Polo GTI bez otáľania razantne vyrazí vpred. V zákrutách je perfektne kontrolovateľné a predvídateľné, aj keď jeho zadok naznačuje aj hravé tendencie. Brzdy sú silné a dobre dávkovateľné.

Kto chce, radenie zaňho vyrieši prevodovka DSG. Polo GTI dokáže potrápiť aj oveľa drahšie a výkonnejšie autá a aj to je na ňom veľmi zábavné. Priestorom, komfortom a výbavou je to zas super mestské auto na každý deň. A o tom hot-hatche vždy boli.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Na Slovensku sa vydáva najviac učiteľských preukazov

Na Slovensku sa vydáva najviac učiteľských preukazov spomedzi ostatných krajín

Na Slovensku sa vydáva najviac učiteľských preukazov spomedzi ostatných krajín
Tlačové správy

Prihlásili ste sa ako dobrovoľník na Olympiádu v Tokiu?

Atos pripravil úspešnú online platformu pre dobrovoľníkov, ktorí sa chcú podieľať na organizácii OH 2020 v Tokiu.

Tlačové správy

Šesťročné dlhopisy teraz s výnosom až 7 % p.a.

Proxenta vydáva nové emisie, k dispozícii budú o niekoľko dní

Tlačové správy

Štefánka by Pulitzer

Čo spája legendárnu bratislavskú kaviareň s Pulitzerom.