SME
Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Doktor Ox - muzikálová komédia

Doktor Ox - muzikálová komédia, v ktorej každý môže milovať koho chce!

(Zdroj: ECO – INVESTMENT)

V dňoch 4. a 5. októbra sa v pražskom divadle Hybernia uskutočnila slávnostná predpremiéra a premiéra muzikálovej komédie Doktor Ox. Libreto a réžia tohto pôvodného českého muzikálu, ktorý je inšpirovaný poviedkou Julesa Verna, je dielom skúseného scenáristu a režiséra Zdeňka Zelenku, autorom hudby je uznávaný skladateľ Jiří Škorpík, texty napísal renomovaný textár Boris Pralovszký, autorkou originálnej choreografie je Ivana Hannichová.

Režisér Zdeněk Zelenka nám k vzniku muzikálu povedal:„Vytvoril som úplne nový, originálny príbeh, v ktorom som nechal milovníka slobody, žien, vína a života vôbec, teda francúzskeho mladíka Sebastiana, naraziť na mocichtivého psychopata Doktora Oxa, údajne svetoobčana a slávneho vedca, v skutočnosti však veľkého podvodníka a zločinca. Tento odporný zloduch má v živote jediný cieľ - prostredníctvom svojho vynálezu ovládnuť masy a myslenie ľudí, a to nielen v malom mestečku Quiquendon, ale postupne v celej Európe, v celom svete! V miestami až veľmi napínavom príbehu o zločineckom doktorovi Ox teda nejde o nič menej než o túžbu jedinca vládnuť ľudskej mysli.“

Diváci budú môcť v titulnej úlohe doktora Oxa vidieť excelentného Jiřího Korna, ktorému režisér Zdeněk Zelenka písal túto úlohu priamo na telo. S hraním zloduchov má Jiří Korn už svoje skúsenosti:„Thénardier v Bedároch, Ingeneer v Miss Saigon, Horace v Limonádovom Joeovi, Ghort v Miss, Herodes v Jesus Christ Superstar, Arturo Mendoza v Carmen, Zoser v Aide, Danglar v Grófovi Monte Christo... Mohol by som ďalej pokračovať, ale to nie je potrebné. Je to celkom jednoduché. Naučíte sa daný text a potom ho musíte reprodukovať tak, aby vám divák uveril. Ako sa mi rola doktora Oxa podarila, to neviem. To sa musíte opýtať tých, čo predstavenie videli.“

Úplne rovnocenný výkon podal v deň premiéry Martin Pošta. Obaja páni sú už muzikálovými bardmi a hoci každý poňal svoju úlohu logicky po svojom, nadšení budete z oboch výkonov. Režisér si dal naozaj záležať na tom, aby alternácie boli vyrovnané. Skvelý výkon predviedli v úlohe Sebastiana Petr Ryšavý aj Peter Pecha. Rolu starostky Elen La Place stvárnila vo štvrtok Kateřina Brožová, ktorá prekvapila istým spevom a komediálnom poňatím svojej role. Premiéru v tejto úlohe odohrala Dita Hořínková, ktorá svoje herecké a komediálny kvality potvrdila už mnohokrát, naposledy v Zelenkovom muzikáli Mefisto.

Doktor Ox je jednoznačne muzikál, pri ktorom sa nielen pobavíte, ale tiež oceníte skvelé výkony všetkých účinkujúcich, o čom svedčili aj nadšené reakcie divákov predpremiéry aj premiéry, ktorí umelcov odmenili búrlivým potleskom aj standig ovation. Krátko, ale jasne sa k muzikálu vyjadril výkonný producent a riaditeľ divadla Hybernia Michal Mückstein:„Doktor Ox je úplne pre každého. Môžu naň prísť pokojne deti, mladí ľudia i seniori.“

Slávnostnú premiéru poctili svojou účasťou aj český predseda vlády Andrej Babiš a slovenský veľvyslanec v ČR Peter Weis. Z hereckých a speváckych osobností Jiřina Bohdalová, Petr Kolář, Andrej Hryc, Roman Štolpa, Roman Vojtek, Milan Peroutka, Michal Nesvadba či Dáda Patrasová. Hostiteľom premiéry bol Milan Fiľo, prezident a predseda predstavenstva spoločnosti ECO – INVESTMENT a.s., ktorý dlhodobo podporuje pôvodnú česko-slovenskú spoluprácu v oblasti kultúry a umenia.„Dnes večer sme videli krásne predstavenie, z ktorého by mal radosť aj samotný Jules Verne. Bolo plné jeho poetiky, fantázie, humoru, ale aj napätia a múdrosti. Ďakujem všetkým, ktorí sa na jeho vzniku podieľali a prajem mu veľa spokojných divákov,“ povedal po skončení Milan Fiľo.

Holding ECO – INVESTMENT a.s.:

ECO-INVESTMENT a.s. je česko-slovenský priemyselno-investičný holding, ktorý pokrýva dlhodobé investície v rade oblastí v rámci celej Európy. Hlavnými oblasťami investícií sú výroba celulózy a papiera, energetika, spracovanie mäsa, reality a telekomunikácie. Od jeho založenia podporuje rôzne charitatívne a filantropické projekty v oblasti zdravotníctva, vzdelania, kultúry a športu.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností

Tesco si plne uvedomuje svoju zodpovednosť pri zásobovaní obyvateľov Slovenska potravinami.

Tlačové správy

Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Netradične ho oslávili v BILLA.

Tlačové správy

Zostáva už len 7 dní na predloženie žiadosti o grant

Grant vo výške 30 000 eur môžu vybrané subjekty získať vďaka charitatívnemu behu No Finish Line