SME
Streda, 29. jún, 2022 | Meniny má Peter, Pavol, Petra

Košická spoločnosť Ness formálne otvorila office v Poprade

Plánuje tu zamestnať desiatky IT špecialistov.

Najväčší zamestnávateľ v oblasti softvérového inžinierstva v regióne otvoril začiatkom júla pobočku v centre mesta pod Tatrami. Týmto krokom chce do svojich radov prilákať špecialistov, ktorí musia dochádzať za prácou do Košíc, Bratislavy či iných miest. Aktuálne v Nessáckom office v Poprade pracuje už prvý väčší tím, ktorý úzko a pravidelne spolupracuje s Košičanmi a zákazníkom z USA.

Formálne otvorenie pobočky spojené s oslavou a interaktívnym IT workshopom sa konalo vo štvrtok 11. 10. v slávnostných priestoroch Reduty v centre mesta. Stretnutia pod názvom „Geekyday“ zamerané na prezentácie najnovších technológií za účasti špičkových odborníkov pre lokálnu IT komunitu plánuje Ness organizovať na pravidelnej báze.

Atraktívny projekt zo San Diega

Prvé naplnené pozície v popradskej pobočke hlási renomovaný projekt Solar Turbines z oblasti Internet of Things. Na riešeniach pre dcérsku spoločnosť amerického giganta Caterpillar spolu pracuje 150 špecialistov v Košiciach a Poprade. Projekt je okrem skvelého kolektívu a špičkových technológií známy aj možnosťou atraktívnych služobných ciest do slnečnej Kalifornie. Ďalšie otvorené pozície neustále pribúdajú na všetkých Nessáckych projektoch pre klientov z oblastí financií, médií, automobilizmu, dopravy, telematiky a big data.

Aktívny člen komunity

Ness patrí medzi najaktívnejšie spoločnosti v oblasti spoločenskej zodpovednosti v Košiciach. Ambície naplnenia svojej povesti hlási košická firma aj v Poprade. Marek Uhrín, Managing Director Ness KDC:“V Košiciach aktívne podporujeme vzdelávanie, kultúru, šport, neziskové organizácie a sme IT partnerom mesta. Overené aktivity plánujeme postupne rozvinúť aj v Poprade a chceme sa stať váženým členom komunity, a to nielen v IT sfére.“

Proces dvojročného plánovania vo fáze realizácie

Otvorenie pobočky firmy Ness v Poprade je výsledkom procesu založenom na analýzach a aktívnej komunikácii so zástupcami mesta a firiem.

Marek Uhrín, Managing Director Ness KDC:“Tešíme sa z toho, čo sme v Poprade začali. Úspech z Košíc a okolia chceme roznášať ďalej a Poprad nám veľmi prirodzene zapadol do tohto zámeru. Pre mesto Poprad sme sa okrem vhodnej geografickej polohy vo veľkej spádovej oblasti, rozhodli po analýze výsledkov našich prieskumov, ale aj vďaka veľkému záujmu a entuziazmu Popradčanov, reprezentovaných napríklad aj bývalým viceprimátorom p. Wzošom. Na pôsobenie v Poprade sa tešíme, vládne tu totiž skvelá atmosféra plná nadšenia, otvorenosti a podpory.“

Igor Wzoš, bývalý zástupca primátora mesta Poprad: “Víziu sme pretavili do projektu a dnes ju realizujeme. Je to vďaka dobrým rozhodnutiam. Najmä však vďaka dobrému rozhodnutiu Ness. Poprad sa touto investíciou opäť raz posunie dopredu a naštartuje tak ostatné procesy, ktoré s touto našou víziou úzko súvisia. Som úprimne nadšený, že môžem byť súčasťou týchto dobrých rozhodnutí a pevne verím, že Ness vyšle do sveta správu o tom, že už aj Poprad plnohodnotne patrí do 21. storočia. Ness totiž toto storočie pomáhal tvoriť už pred jeho začiatkom.“

Spoločnosť Ness KDC

Ness KDC je s viac ako 520 zamestnancami najväčším zamestnávateľom v oblasti softvérového inžinierstva v regióne. Nessáci vytvárajú sofistikované riešenia pre ôsmich zahraničných klientov vo viacerých oblastiach: financie a bankovníctvo, internet of things, média, automobilizmus, digitálny marketing, inteligentná doprava, telematika a big data. Klienti Ness KDC patria medzi svetových lídrov vo svojich oblastiach. Najväčším lákadlom pre záujemcov o prácu v Nesse je stabilita a atraktivita projektov. Firma je mimoriadne aktívna aj v oblasti spoločenskej zodpovednosti. Zamestnancom spoločnosť ponúka prepracovaný systém benefitov, bohatý spoločenský život a široké možnosti vzdelávania.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

5. ročník kurzu Technológia a konštrukcia v praxi - MTF STU a Schaeffler Skalica

Vysoká škola je pre študentov dobrým odrazovým mostíkom. A keď sa môžu zapojiť aj do programu, ich šance na uplatnenie sa vzrastú.


INZERCIA 7 h

Hocikde ich nekúpite.


INZERCIA 7 h

Siemens Healthineers je už 30 rokov synonymom precíznej medicíny na Slovensku


INZERCIA 7 h
SkryťZatvoriť reklamu