SME
Piatok, 12. august, 2022 | Meniny má Darina

Medzinárodný týždeň na EU v Bratislave

V Bratislave sa v rámci Medzinárodného týždňa, ktorý organizuje EU v Bratislave, stretnú profesori z celého sveta.

V Bratislave sa v rámci Medzinárodného týždňa, ktorý organizuje EU v Bratislave, stretnú profesori z celého svetaV Bratislave sa v rámci Medzinárodného týždňa, ktorý organizuje EU v Bratislave, stretnú profesori z celého sveta (Zdroj: Ekonomická univerzita v Bratislave)

BRATISLAVA 12. októbra 2018 – Ekonomická univerzita v Bratislave sa od pondelka 15. októbra do piatka 19. októbra stane už po siedmykrát hostiteľskou univerzitou projektu International Week. Projekt pomáha prepojiť výučbu a školenie pracovníkov partnerských univerzít s cieľom posilniť medzinárodnú a najmä bilaterálnu spoluprácu.

Hlavnou myšlienkou medzinárodného týždňa je však otvoriť brány predovšetkým pracovníkom partnerských univerzít, ako napríklad z Francúzska, Portugalska, Holandska, Nemecka, Poľska či dokonca Japonska. Tento rok sa medzinárodného týždňa zúčastnia zástupcovia zo 17 univerzít v Európe a Ázii. Vo svojich prednáškach a seminároch sa budú venovať odborným témam z oblasti makroekonómie, manažmentu, marketingu, bankovníctva i riadenia ľudských zdrojov. Hlavnou témou siedmeho ročníka Medzinárodného týždňa bude riešenie výziev komunikácie medzi kultúrami.

Medzinárodný týždeň je podporovaný z mobilitného programu Európskej komisie Erasmus+. EU v Bratislave sa pomocou tohto programu podarilo posilniť existujúcu spoluprácu a získať viaceré významné partnerstvá. „V minulom roku bolo naším cieľom napríklad rozšíriť tento projekt o nové univerzity z tretích krajín. Dnes môžeme hovoriť o úspechu, keďže sa nám podarilo získať finančnú podporu na mobilitnú spoluprácu s univerzitami v Kazachstane, Bhutáne, Maroku, či Japonsku,“ uviedol rektor Ekonomickej univerzity v Bratislave Ferdinand Daňo.

Ekonomická univerzita si tak ako každý rok pre svojich hostí pripravila zaujímavý program. Počas celého týždňa pracovníci univerzít nebudú absolvovať iba projekty a tréningy, ale takisto sa budú môcť zapojiť aj do vyučovacieho procesu na rôznych fakultách EU. V minulosti sa ukázalo, že práve prednášky a workshopy patria k obľúbeným činnostiam hostí, ktorí si môžu počas projektu vymeniť zaujímavé postoje k odborným témam. Siedmy ročník sa koná pod záštitou japonského veľvyslanca na Slovensku J. E. pána Jun Shimmi, ktorý v deň otvorenia projektu vystúpi so svojím prejavom na pôde Ekonomickej univerzity. Okrem neho na úvod projektu pozdraví účastníkov aj rektor EU prof. Ferdinand Daňo.

Ekonomická univerzita v Bratislave patrí na Slovensku medzi univerzity s najväčším podielom zahraničných študentov na výmennej báze, čo v minulosti ocenili viaceré národné aj medzinárodné renomované inštitúcie. EU v Bratislave bola Európskou komisiou zaradená medzi top 500 európskych vysokoškolských inštitúcií, ktoré vyslali, respektíve prijali najviac študentov v rámci programu Erasmus+.

Univerzita si pre svojich hostí pripravila program aj mimo školy. Účastníci si pozrú centrum Bratislavy a takisto neobídu ani historické mesto Trnava. V úplnom závere sa budú môcť účastníci projektu zúčastniť stretnutia so zástupcami jednej z najväčších svetových IT spoločnosti IBM priamo v sídle spoločnosti.

Zastúpenie štátov a univerzít

Nemecko

 • Roshenheim University;
 • Dresden University of Technology;
 • DHBW Mosbach University

Bulharsko

 • University of Economics – Varna

Holandsko

 • Tilburg University

Francúzsko

 • INSEEC Businees School;
 • University of Picardie Jules Verne;
 • University of Grenoble

Portugalsko

 • Polytechnic Institute of Porto;
 • ITQB NOVA

Česká republika

 • Silesian University

Rumunsko

 • West University of Timisoara

Litva

 • Šiauliai University

Poľsko

 • Poznan University of Technology

Estónsko

 • Tallin University of Applied Sciences

Japonsko

 • Tokyo International University

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Za architektonickým unikátom Apúlie cestujte do mestečka Alberobello.


INZERCIA 2 h

Západoslovenská distribučná prinavráti koridoru pod VVN vedení v Pečnianskom lese prírodný charakter


INZERCIA 16 h

Aký je rozdiel medzi palivami na čerpacích staniciach a tými, ktoré poháňajú monoposty F1?


16 h
SkryťZatvoriť reklamu