SME
Štvrtok, 23. september, 2021 | Meniny má ZdenkaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Tip hypošpecialistu: Najlepší čas na Adlerovu je teraz!

Pokoj lesoparku za domom a 7 minút autom do centra?

Pokoj lesoparku za domom a 7 minút autom do centra? Nečudo, že projekt Adlerova je srdcovkou Košičanov a predal už 2/3 bytov. Pri takom zásadnom kroku ako kúpa bytu však rozhoduje najmä hlava. Prečo sa Adlerova oplatí práve teraz, vysvetľuje hypošpecialista Gabriel Tobiarčik.

Zmeny v hypotékach pokračujú

Slovenský hypotekárny trh, ktorý prešiel v lete veľkým zmenami, sa ešte stále neustálil. Držíte krok s informáciami, ako vyzerá dnes? Podľa odborníka na problematiku hypoték Gabriela Tobiarčikapokračuje prechod na striktnejší režim: „Momentálne je situácia taká, že banky na základe rozhodnutia NBS každý kvartál sprísňujú podmienky poskytovania hypotekárnych úverov, a to v dvoch rovinách. Znižuje sa počet poskytnutých úverov nad 80% hodnoty nehnuteľnosti a sprísňuje sa dodržiavanie podmienky poskytnutia úveru v maximálnej výške osemnásobku priemernej čistej mzdy. Zároveň analytici bánk očakávajú postupné zvyšovanie úrokových sadzieb.“

Adlerova teraz extra výhodne

Čo to však znamená pre záujemcov o bývanie v projekte Adlerova? „Kto je takmer rozhodnutý, ale ešte váha a čaká na ten správny moment, poviem, že ten je teraz.Momentálne sú na trhu historicky najnižšie úrokové sadzby, pri 5-ročnej fixácii a 80 % financovaní začínajúce už od 1,29%/p.a. Klienti si po schválení úveru a podpísaní zmlúv zafixujú tieto výhodné úrokové sadzby na 5 rokov, pričom začiatok fixácie bude až po kolaudácii a odovzdaní bytov. Zatiaľ ešte stále predávame byty v nadštandarde aj s kuchynskou linkou, takže financovanie vychádza z hodnoty dokončeného bytu.“

Mimoriadne priaznivá konštelácia výhod ale podľa Tobiarčikanebude trvať večne. „Po ukončení predaja bytov v nadštandarde musí klient počítať s tým, že financovanie bude percentuálne nastavené na cenu holobytu. Banka mu na dokončenie bytu nebude môcť poskytnúť prostriedky formou hypotéky a dofinancovanie bude možné buď spotrebným, alebo stavebným úverom, čo je drahšia forma. V konečnom dôsledku teda klient za byt zaplatí o niečo viac.“

Miesto pre relax aj výlety do prírody

Ponuka bývania s nadštandardom a kuchynskou linkou v cenesa míňa, v predaji ostávajú posledné voľné byty s týmto benefitom. Adresa Adlerova má však pomyselných es v rukáve oveľa viac. Jedným z nich je poloha. Projekt sídli na okraji sídliska Dargovských hrdinov a susedí s priľahlým lesoparkom. Vôňa zelene a božské ticho budú vašimi každodennými spoločníkmi, nehovoriac o priestore na prechádzky, pikniky,cyklovýletyaj ďalšie outdoorové koníčky.

A keď dostanete chuť na kávičku v meste, zistíte, že blízkosť Adlerovej k prírode rozhodne neznamená izolovanosť od ruchu Košíc. V centre ste autom už za pár minút!

Menej peňazí na náklady, viac na zážitky

Nezanedbateľnou výhodou je šetrenie nákladov, zvlášť pre rodiny, ktoré nechcú zbytočne rozhadzovať. A prečo by aj mali, keď môžu usporené peniaze investovať do príjemnejších vecí, napríklad spoločnej dovolenky? Bytový dom Adlerova má všetky predpoklady na to, aby sa stal nízkoenergetickou stavbou. Náklady na bývanie tak budú výrazne nižšie v porovnaní so staršími obytnými domami.

Nechajte sa zlákať aktuálnou výhodnou ponukou a krásnou lokalitou Adlerovej. Sťahovať sa môžete už v druhej polovici budúceho roka. Viac na www.adlerova.sk.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Predstavujeme nomináciu na biznis cenu INDEXU a Slovenskej sporiteľne.


INZERCIA 4 h

Predstavujeme nomináciu na biznis cenu INDEXU a Slovenskej sporiteľne.


INZERCIA 4 h

Hľadáme úspešné inovatívne malé a stredné firmy.


INZERCIA 4 h
Skryť Zatvoriť reklamu