SME
Pondelok, 18. október, 2021 | Meniny má LukášKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Dva rekordy na druhý pokus

Druhé narodeniny PSK Arény sa budú niesť v znamení pokusu o slovenský rekord.

Prešovská PSK Aréna, momentálne jediná funkčná hala na ľadové športy v Prešove, oslavuje koncom októbra svoje druhé narodeniny. Oslavy sa budú niesť rovnako ako minulý rok v znamení pokusov o slovenský rekord.

V pondelok 29. októbra 2018, v predvečer jednorazového štátneho sviatku, odštartuje v prešovskej PSK Aréne korčuliarska 24-hodinovka. Akcia je prístupná širokej verejnosti, ktorá sa tak môže stať súčasťou rekordných pokusov, a popri tom využiť jedinečnú možnosť zakorčuľovať si celých 24 hodín úplne zadarmo.

Do akcie sa môže zapojiť každý jednotlivec, deti, študenti a široká verejnosť. Zaregistrovať sa môžu aj rôzne organizácie a skupiny, ako napríklad školy, škôlky, súkromné firmy, športové družstvá či športové kluby.

Dvadsaťštyrihodinovka štartuje v pondelok 29. októbra o 19.18 hodine. Spoločne sa pri nej pokúsime prekonať dva slovenské rekordy - v počte nakorčuľovaných kilometrov a v počte zúčastnených korčuliarov. Kým v prvom prípade budeme prekonávať vlastný rekord z minulého roka (11.447 odjazdených kilometrov), v tom druhom sa musíme pokúsiť uchmatnúť prvenstvo Košičanom. Tých sa pri rekordnom pokuse v roku 2016 zišlo 1.610, čo je iba o 45 korčuliarov viac, ako minulý rok zaznamenal Prešov.

Záver podujatia je symbolicky naplánovaný na 30. októbra o 19.18 hodine, teda v deň, kedy si sviatkom pripomíname 100. výročie založenia prvej Československej republiky, a v čase, ktorý symbolizuje rok jej vzniku.

Rovnako ako sa vtedy zjednotili dva národy v mene spoločných ideálov, chceme aj my spojiť všetkých Prešovčanov v mene rekordnej myšlienky. A tak hoci sa akcia odohráva v čase predvolebnej kampane a záštitu nad ňou prevzala spoločnosť COFIN a.s., kandidáta na primátora mesta Prešov Ing. Františka Oľhu, samotný priebeh akcie bude apolitický. Politik sa na nej môže zúčastniť len vtedy, keď odloží stranícke tričko a obuje si korčule.

Na priebeh korčuliarskej 24-hodinovky budú dohliadať dvaja komisári zo Slovenských rekordov. Všetky údaje budú prenášané na veľký monitor vo vstupnej hale. Každý účastník tak získa presnú informáciu nielen o svojom výkone, ale tiež o aktuálnom počte účastníkov a odjazdených kilometroch. Jednou z podmienok splnenia a potvrdenia rekordu je, aby počas 24 hodín bol nepretržite na ľadovej ploche aspoň jeden korčuliar. My však veríme, že ich aj v nočných hodinách bude viac.

Pre jednoduchšiu organizáciu a plynulý priebeh akcie je nutné, aby ste sa v prípade záujmu zaregistrovali vopred, najlepšie elektronicky na stránkewww.pskarena.sk alebo na www.dajkulturezelenu.sk.
Vstup na 24-hodinovku, samotné korčuľovanie a taktiež teplý čaj na zohriatie je pre účastníkov prešovského pokusu o rekord zadarmo. Každý účastník od nás obdrží drobný suvenír, ktorý mu bude pripomínať, že sa stal súčasťou pokusu o slovenský rekord.

Viac o korčuliarskej 24-hodinovke ako aj o našich ďalších aktivitách nájdete na stránkewww.dajkulturezelenu.sk , alebo na facebooku @dajkulturezelenu

Radovan Mamrilla

Objednávateľ: COFIN a.s., Hájnova 30, 080 06 Ľubotice

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Dôsledky pandémie koronavírusu COVID-19 pocítila spoločnosť vo viacerých ohľadoch. Každý ich však pocíti na svojich financiách.


16m

Ceny energií ešte porastú: ako ušetriť desiatky eur ročne?


INZERCIA 4 h

Objavte nový spôsob cestovania, ktorému patrí budúcnosť.


INZERCIA 6 h
Skryť Zatvoriť reklamu