SME
Streda, 28. júl, 2021 | Meniny má KrištofKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Hon na čarodejnice v Senci sa skončil

Domy v Malom Bieli postavili pri logistike.

(Zdroj: Silvretta Real Slovakia )

Úplne zbytočný hon na čarodejnice v Senci sa skončil. Klamstvá o výstavbe logistickej haly D, ktoré šíril jeden z kandidátov na poslanca do mestského zastupiteľstva mesta Senec, ukončil zástupca spoločnosti Silvretta Real Slovakia k.s. Ten počas zasadnutia Mestského zastupiteľstva uviedol reálne fakty a vyvrátil lži o výstavbe logistickej haly v susedstve obytnej časti Malý Biel.

„V médiách sa objavilo mnoho zavádzajúcich a klamlivých vyjadrení, ktoré začínali tým, že výstavba haly D je neočakávaná, začala náhle a je nepovolená. Celé to bolo podávané do rúška niečoho tajomného a náhleho. Zodpovedzme si však na základné otázky a spoznáme pravdu,“ povedal na zasadnutí mestského zastupiteľstva Milan Tomáško, konateľ spoločnosti CLC advokátska kancelária s.r.o., ktoré je právnym zástupcom spoločnosti Silvretta Real Slovakia k.s.

Ten uviedol na pravú mieru a vyvrátil viaceré klamstvá šírené jedným z nespokojných obyvateľov časti Malý Biel. Napríklad tvrdenie to, že majitelia domov nevedeli o tom, že v ich susedstve bude stáť logistické centrum. Pravda je však taká, že už v roku 2004 bolo všeobecne záväzným nariadením prijatý územný plán mesta umožňujúci výstavbu logistických hál A a B a zároveň výstavbu obytných domov v časti Malý Biel. V roku 2005 bolo následne rozhodnuté o možnosti výstavby hál C a D, ako súčasti kompaktnej zóny logistických centier. Na halu D, ktorá je v súčasnosti vo výstavbe, bolo vydané územné rozhodnutie už v máji 2007 a stavebné povolenie v júni 2008. Takže majitelia domov v časti Malý Biel mohli už od roku 2005 a teda aj v čase kúpy pozemkov bez problémov zistiť, že si domy idú stavať hneď vedľa logistického centra. Prečo sa rozhodli kupovať pozemky a domy pri logistickom centre je otázne, ale bolo to ich slobodné rozhodnutie.

„Stavebný úrad vám na počkanie vydá informáciu o tom na čo je určený pozemok, ktorý kupujete a aj to na čo je určený pozemok ležiaci vedľa pozemku, ktorý chcete kúpiť. Všetci o tom mohli vedieť,“ dodáva Tomáško. Predmetné informácie sa navyše dajú nájsť aj na internete za pár minút.

Stavba haly D, s ktorou má problém len malá časť obyvateľov časti Malý Biel a ktorú akceptuje väčšina dotknutých obyvateľov , je v súlade s územným plánom a má tiež platné stavebné povolenie. „Je to zákonné a riadne. Neexistuje žiadne rozhodnutie súdu ani prokuratúry, ktoré by to poprelo,“ uzatvára Tomáško. Aj napriek tomu však spoločnosť Silvretta Real Slovakia k.s. vstúpila do aktívneho rokovania s mestom Senec a zástupcami občanov časti Malý Biel a odhliadnuc od splnenia náročných zákonných kritérií navyše ponúkla viacero dodatočných opatrení v prospech obyvateľov. Je pripravený návrh opatrení. Napríklad navýšenie ochranného valu, zmenšenie plochy okien haly, nasmerovanie reflektorov mimo obytnej časti a ďalšie opatrenia. Hala bola v porovnaní s podmienkami územného rozhodnutia v skutočnom vyhotovení zmenšená a posunutá o 18 až 28 metrov ďalej od obytnej zóny. Stavebník kooperuje s mestom a nezatajuje sa. Aj počas mestského zastupiteľstva zástupca spoločnosti ponúkol malej skupine nespokojných občanov ďalšiu možnosť na stretnutie. Ich zástupca však na ponuku nereagoval a na otázky odmietol odpovedať aj prítomným novinárom.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Nemusíme dlho bádať, aby sme prišli na to, že strava postavená na čerstvých plodoch je tá najzdravšia.


4 h
Projekt na Šancovej.

Investičná skupina Proxenta získala do portfólia developerský projekt v Bratislave v blízkosti bratislavskej Hlavnej stanice.


6 h

Potreba zmeny životného štýlu na zníženie environmentálneho dopadu rezonuje v rôznych spoločenských a komunitných kruhoch.


7 h