SME
Pondelok, 20. september, 2021 | Meniny má Ľuboslav(a)KrížovkyKrížovky
INZERCIA

Špinavá kampaň?

Nie je ľahké postaviť sa v Bardejove ako kandidát.

Poviem Vám pravdu. Nie je ľahké postaviť sa v Bardejove ako kandidát. Od samého začiatku kampane sa stretávam so schválnosťami a dostávajú sa ku mne informácie v zmysle, že mi mám dávať pozor, lebo chcú na mňa niečo vytiahnuť. Čokoľvek. Len aby ma zdiskreditovali v očiach voličov.

Najskôr mi poslal otázku jeden novinár, či je pravda, že ma vyšetruje NAKA, že mu prišla do redakcie taká informácia. Vysvetlil som mu, že samozrejme mám za sebou ako podnikateľ za posledné roky niekoľko veľmi podrobných daňových kontrol. Jednu dokonca trvajúcu rok. S výsledkom, že moje účtovníctvo je v poriadku a bez pochybení. Ale NAKA ma veru nevyšetruje a nemá na to najmenší dôvod. Jedine, že by ju niekto poslal, napríklad kvôli tomu, že kandidujem. Aby to u ľudí vyvolalo dojem, že asi fakt robím nejakú nekalú činnosť. Zo strachu predo mnou ako kandidátom. Ešte donedávna som bol očierňovaný na sociálnych sieťach a obviňovaný zo sprenevery peňazí. Vraj som mal kontrolu a ulial bokom 80 tisíc. Na sociálnych sieťach sa toho veľa popíše, hlavne z falošných profilov. U nás v klube ani na štadióne žiadna kontrola nebola a nikto nič nespreneveril. Sú to obyčajné klamstvá, ktoré je potrebné vnímať len v intenciách kampane. Ale chceme tu naozaj takéto kampane?

A ja veru strach nemám. Priatelia, Bardejovčania, nemáte pocit, že aj tieto praktiky by už mali konečne skončiť? Spomeňte si na priebeh predchádzajúcich kampaní a volieb. Kade-tade sa vyťahovali akékoľvek špinavosti s jediným cieľom. Zdiskreditovať protikandidátov.

Ja chcem slušnú politickú súťaž. Takú, v ktorej sa jednotliví kandidáti neboja postaviť spolu za jeden stôl a hovoriť sami o sebe. O svojich programoch. O tom, čo ponúkajú pre občanov. Kedy naposledy ste sa v Bardejove stretli napríklad s debatou všetkých kandidátov? Dokonca takou, kde by ste mohli klásť kandidátom otázky? Kedy bol za vami nejaký kandidát v teréne aj mimo predvolebného obdobia?

Som úplne normálny Bardejovčan. Jeden z Vás. Z Družby. Normálne pracujem a normálne podnikám. Nekšeftujem. Podnikám. Platím dane, platím odvody, platím ľudí. Žijem normálny rodinný život s jednou ženou, ktorej som prisahal vernosť pred Bohom. A stále ma ten život s ňou baví. Vychovávame spolu 5 detí a dali by sme im všetko. Okrem toho riešim najpopulárnejší bardejovský šport a áno, mrzí ma, že naši chlapci nie vždy vyhrávajú. Zato dievčatám sa darí excelentne. Ale aj o tom je fair play. Snažím sa nájsť pre klub silného partnera, ktorý nám pomôže zlepšiť podmienky a zaútočiť na najvyššiu ligu. Ja mám čisté svedomie. Ak sa ma chce niekto v rámci bardejovského politického folklóru pokúsiť negatívne medializovať, treba to vnímať len ako predvolebnú špinavú hru. Takých tu už bolo. Ak má o mne ktokoľvek z Vás akékoľvek pochybnosti či otázky, napíšte mi na chceme@zivybardejov.sk. Veľmi rád Vám odpoviem, alebo sa s Vami stretnem na niektorom zo stretnutí s občanmi v najbližších dňoch.

10. novembra máme možnosť začať nanovo. Pozitívne, slušne. Dať mestu nové impulzy, naštartovať v ňom život. Zlepšiť komunikáciu úradu s občanmi a naozaj načúvať ich potrebám. Pokračovať v dobrých veciach, ale zastaviť tie zlé. Vy sa rozhodnete, či bude Bardejov konečne nezávislý. Štát mu bude tak či tak dávať to, čo doteraz, hoci sa Vás politickí nominanti snažia presvedčiť o opaku.

Ďakujem za Vašu dôveru a povzbudivé slová.

Objednávateľ: Stanislav Soroka, Homolková 7, 085 01 Bardejov

Dodávateľ: Petit Press, a.s., Divízia východ, o.z. Letná 47, 040 01 Košice Ičo: 35790253

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Slovensko sa od polovice septembra zaradilo medzi krajiny, ktoré môžu poskytnúť ľuďom so zdravotným znevýhodnením plnohodnotnú...


18. sep

Pokusy, diskusie aj 10 fascinujúcich nových objavov, ktoré môžu zachrániť život.


18. sep
Moderná vila z betónu

Máme pre vás tip na stavebný materiál, s ktorým to ľahko dosiahnete.


17. sep
Skryť Zatvoriť reklamu