SME
Pondelok, 27. jún, 2022 | Meniny má Ladislav, Ladislava

Začítajte sa do Bibliotéky

Jeseň v spoločnosti kníh, to je Bibliotéka. Knižný veľtrh vás 8.-11.11. prenesie do sveta, kde zabudnete na ostatné starosti.

Už tradične si na veľtrhu budete môcť vybrať z bohatej ponuky kníh od množstva vystavovateľov, stretnúť sa so svojimi obľúbenými autormi a vychutnať si atraktívny sprievodný program plný prezentácií knižných noviniek a zaujímavých diskusií. Tu je malá ochutnávka.

Najväčšie hity aktuálnej knižnej sezóny
Na Bibliotéke nebudú chýbať najočakávanejšie literárne počiny slovenských autorov, ktoré majú ambíciu zaradiť sa medzi hity sezóny. Jozef Banáš predstaví svoju novinku, komplexný román o Milanovi Rastislavovi Štefánikovi, Prebijem sa! Po svojich úspešných prvotinách pre silnejšie povahy predstavia aktuálne novinky Sviňa a Mama milovala Gabčíka redaktori Arpád Soltész a Veronika Homolová Tóthová. Majster strachu Jozef Karika odprezentuje novú nebezpečnú knihu Priepasť; a tešiť sa môžeme aj na vzácnu zahraničnú návštevu, Heather Morris, ktorá priblíži bestseller Tetovač z Auschwitzu – román vychádzajúci zo skutočného príbehu Laleho a Gity Sokolovovcov, dvoch slovenských Židov, ktorí prežili koncentračný tábor Auschwitz-Birkenau a po vojne si našli nový domov v Austrálii.

Fantastická Bibliotéka
Do sveta fantázie, mystérie a sci-fi vás, samozrejme okrem ponuky množstva titulov, prenesie FantáziaFEST 2018. Program v sobotu otvorí fantastický stand-up s Martinom Hatalom, držiteľom Ceny Fantázie 2012 a autorom románu Whiskey, krv a striebro, s vystúpením v štýle Silných rečí. Nebudú chýbať krsty knižných noviniek; psychologického thrileru Dom 490 od Marka E. Pocha, známeho predovšetkým v kruhoch literárnej fantastiky, či 400-stranovej knihy Fantázia 2018, najlepších poviedok šestnásteho ročníka podujatia Fantázia 2018 od organizátorov literárnej súťaže Martinus Cena Fantázie. A keďže slovenská fantastika smeruje aj do televízie, filmové spracovanie svojich literárnych diel predstavia Jozef Karika a Juraj Červenák.

Cestujte nielen prstom po mape
Bohatým zdrojom inšpirácií objavovať nové kúty sveta sú nepochybne cestopisy. So sprievodcami National Geographic môžete zablúdiť do rôznych zaujímavých krajín. O svoje zážitky a skúsenosti sa podelia cestovatelia, ktorí absolvovali cesty po raji v Atlantiku – Azorských ostrovoch, Číne, či zlatej krajine úsmevov Barme. Krásou a rozmanitosťou nezaostávajú ani naše Vysoké Tatry. Ak vás však zaujíma, ako vznikli zemepisné názvy ich dobre známych i odľahlých kútov, dozviete sa to v publikácii Príbehy zemepisných názvov Vysokých Tatier.

...lebo deti sú naše knihy
Odborníci sa zhodujú v tom, že ku knihám by sme mali viesť deti od útleho veku. Príbehy rozvíjajú ich predstavivosť a fantáziu, rozširujú slovnú zásobu a majú veľký vplyv na budovanie kreativity. Bibliotéka kladie práve na túto oblasť mimoriadny dôraz a každoročne pripravuje pre deti a ich rodičov špeciálny program. Na detských pódiách sa deti budú môcť hrať s animátormi, kresliť, spievať, tancovať a stretnúť sa s autormi detských kníh, ktorí budú priamo na veľtrhu čítať. Rodičia sa za ten čas môžu edukovať, ako vybrať knihu pre dieťa alebo ako im správne čítať. Množstvo detských autorov doplní napríklad aj autor obľúbenej malej veľryby Gerdy, Adrián Macho, ktorý si pre návštevníkov pripravil výtvarný workshop.

Okrem toho sa mamičky, ako aj všetci fanúšikovia obľúbeného televízneho seriálu, môžu v sobotu tešiť na krst úplne novej knihy Oteckovia spojeného s autogramiádou hlavných predstaviteľov.

Na Bibliotéke si každý nájde to svoje. Knihy všetkých žánrov pre všetky vekové kategórie a atraktívny program nájdete v Inchebe od 8. do 11. novembra. Podujatie sa tradične uskutoční súbežne s výstavou vzdelávania a didaktickej techniky Pedagogika. Viac na www.incheba.sk.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Už tak dynamický trh s prenájmami sa vplyvom príchodu utečencov z Ukrajiny stal ešte aktívnejším.


8 h

O víťazovi sa rozhodne koncom leta.


10 h

Masážne kreslo je vhodné pre celú rodinu a umožní vám užívať si dokonalé uvoľnenie a relax kedykoľvek potrebujete.


INZERCIA 22 h
SkryťZatvoriť reklamu