SME
Utorok, 21. september, 2021 | Meniny má MatúšKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Prešov nepotrebuje sľuby

Povedzme ÁNO činom.

Milí Prešovčania,

Už 12 rokov patrím k tým aktívnejším Prešovčanom, ktorí sa priamo podieľajú na správe nášho mesta. Trikrát mi občania dali svoju dôveru ako poslancovi mestského zastupiteľstva a už tretie volebné obdobie som aj poslancom Prešovského samosprávneho kraja. Precestoval som veľa európskych miest ako medzinárodný futbalový rozhodca s licenciou FIFA. Mám skúsenosti, energiu a silu dať zelenú dobrým nápadom v meste, širokej spolupráci, zrealizovať úspešné projekty rýchlejším tempom. Rozumné riešenia totiž nie sú o politike a egu, ale o ľuďoch, ktorí žijú v tom istom meste a chcú napredovať. O ľuďoch, ktorí chcú mať konkurencieschopné mesto, ktoré bude lákadlom nielen pre turistov, ale predovšetkým pre jeho vlastných obyvateľov.

Som veľmi rád, že moje rozhodné ÁNO podporili všetky koaličné strany, ale rád presvedčím o mojom úprimnom odhodlaní a schopnostiach aj ostatné strany z celého politického spektra. Prešov už dlhšie trápi doprava, ktorú doteraz nikto nevyriešil. Ak sa nevyrieši severný obchvat R4, autá budú stále prechádzať cez naše mesto a zápchy budeme mať z troch strán – z Levoče, Kapušian a Sabinova. Ísť rýchlejším tempom a vyriešiť tento problém nám pomôže len spolupráca s vládou. Už viacerí po meste aj o tom rozprávajú. Bez vlády a jej podpory sa veľmi dopredu nepohneme. Škoda, že voliči to ešte v našom meste nevyužili a nepodporili kandidáta na primátora zo strany, aká je vláda. V Košiciach a Bardejove to robia výborne.

Nenapíšem nič zlé, keď poviem, že lobing je stále dôležitý. Aj teraz máme v Prešove veľkú šancu, lebo za 48 mesiacov sa dá stihnúť veľmi veľa pre naše mesto urobiť. Ďalšou „boľačkou“ je pre nás parkovanie, ktoré dodnes nikto nevyriešil. Ako športovcovi sa mi zlé počúva, že hokejisti hrajú vo Zvolene, futbalisti v Stropkove, basketbalisti vo Svite a basketbalistky v Sabinove. Je to neuveriteľný stav, ktorý sme tu vôbec nemuseli mať. Chcem čím skôr vrátiť šport do nášho mesta a viac ho podporovať. Pomaly zabúdame na umelcov a spevákov, či hercov. Kultúra bude tiež mojou prioritou. Veď sme Prešovský Seattle a trošku sa nato zabúda. Máme jedno z najkrajších centier, aj s parkom, ale bohužiaľ prázdne. Mám záujem, aby sa do mesta vrátil život, lebo mesto stratilo dušu. Hlavne pešia zóna. Obyvatelia vymenili čas strávený na pešej zóne za čas strávený v nákupných centrách.

Mesto sa vôbec nevenuje mladým rodinám a vôbec nemotivuje ľudí, aby sa Prešov stal ich domovom. Mesto veľmi pomaly reaguje na nutnosť výstavby potrebného počtu nájomných bytov a oddychových zón. Musíme vytvoriť zelené parky a vrátiť mestu park na Ul. Masarykovej. Mám veľký záujem, aby na nábreží rieky Sekčov sa urobila cyklotrasa ako je na Sídlisku III.

Hovorí sa, že kto chce, hľadá spôsoby, kto nechce hľadá dôvody. Som presvedčený, že Prešov má najviac ako na stagnáciu, ktorej sme v súčasnosti svedkami. Všetko je vecou aktívneho prístupu k problémom občanov mesta a hľadania rozumnej dohody.

Poznáte ma dlhé roky, mnohí ako rozhodcu, iní ako politika, poslanca a hlavne človeka, ktorý je stály vo svojich názoroch a pripravený a odhodlaný naplniť vízie Prešovčanov o prosperujúcom meste, na ktoré môžu byť právom hrdí.

Som pripravený urobiť čo najviac pre naše mesto. Rozhodnete Vy, či budeme v "stojacom" tempe prešľapovať z nohy na nohu, alebo nebodaj sa vrátime o desať rokov naspäť a ostaneme pri sľuboch, ktoré okrem sochy a metra počúvame aj dnes tie isté. Verím a som presvedčený, že ROZHODNE ROZHODNETE, aby sme sa v Prešove konečne posunuli ďalej. 10.novembra rozhodne Vaše ÁNO.

S úctou

Miro Benko

Objednávateľ: Miroslav Benko, Urxova 25, 080 05, Prešov

Dodávateľ: Petit Press, a.s., divízia východ, o.z. Letná 47, 040 01, Košice IČO: 35 790 253

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Už v sobotu 25. septembra si pripomenieme Svetový deň lekárnikov.


1 h

Pomáhať dobrej veci prináša svoje ovocie a niekedy aj tekuté zlato!


5 h

Niektorí sa možno nevedia vzdať milovaného auta, ale výmenou starého vykurovania môžeme veľa ovplyvniť.


6 h
Skryť Zatvoriť reklamu