SME
Streda, 22. september, 2021 | Meniny má MóricKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Prešovčania prekonali sami seba

Druhé narodeniny PSK Arény sa niesli v znamení pokusu o slovenský rekord

Prešovská PSK Aréna, momentálne jediná funkčná hala na ľadové športy v Prešove, oslávila koncom októbra svoje druhé narodeniny. Oslavy sa rovnako ako minulý rok niesli v znamení pokusov o slovenský rekord.

Organizátori na klasickej hokejovej ľadovej ploche vyznačili kužeľmi 4 metre širokú dráhu a pomocou snímačov na nohách sa tu korčuľovalo od pondelka 29. októbra 19: 24 do utorka 30. októbra 19:24. Akcia bola prístupná širokej verejnosti, ktorá sa tak mohla stať súčasťou rekordných pokusov, a popri tom využiť jedinečnú možnosť zakorčuľovať si celých 24 hodín úplne zadarmo.

Napriek tomu, že korčuliarska 24-hodinovka sa konala pod organizačnou a sponzorskou záštitou kandidáta na primátora Františka Oľhu a jeho tímu, pred dverami PSK Arény akákoľvek kampaň končila. Prvoradým cieľom totiž bolo prilákať a spojiť čo najväčší počet Prešovčanov v mene dosiahnutia dvoch rekordov - v počte zapojených korčuliarov a v počte najazdených kilometrov.

Na priebeh korčuliarskej 24-hodinovky dohliadali dvaja komisári zo Slovenských rekordov. Počítanie okruhov pomocou čipov zabezpečovala firma KK-Sporttiming Kežmarok. Všetky údaje boli prenášané na veľký monitor vo vstupnej hale. Každý účastník tak získal presnú informáciu nielen o svojom výkone, ale tiež o aktuálnom počte účastníkov a odjazdených kilometroch. Jednou z podmienok splnenia a potvrdenia rekordu bolo, aby počas 24 hodín bol nepretržite na ľadovej ploche aspoň jeden korčuliar.

V prvom prípade sa Prešovčanom nepodarilo prekonať košický rekord 1610 účastníkov. V PSK Aréne sa síce zaregistrovalo až 1670 ľudí, avšak meracie zariadenia zaznamenali odjazdené aspoň jedno kolo iba pri 1416 korčuliaroch. Znamená to, že takmer tristo návštevníkov si buď zabudlo nasadiť čip, alebo si ho nechali vo vrecku a nenasadili na nohu. Bohužiaľ, snímač čipov bol osadený vo výške kuželiek vyznačujúcich trať, takže títo ľudia sa podľa prísnych pravidiel Slovenských rekordov nerátali do počtu - a ich odjazdené kolá do kilometrov.

V druhom prípade však organizátori a s nimi všetci Prešovčania zaznamenali veľký úspech, keďže sa im podarilo prekonať vlastný rekord v počte najazdených kilometrov. Prešovčania, aj napriek mierne nižšej oficiálnej účasti ako minulý rok, najazdili o 629 kilometrov viac ako pri svojom rekorde v roku 2017 (11.447 kilometrov). Zároveň sa im podarilo prekonať magickú hranicu 12.000 kilometrov a najazdiť 12.076 km. Ján Kentoš, konateľ spoločnosti KEN-EX, spol. s r. o., ktorá prevádzkuje PSK Arénu, za nich prevzal certifikát a medailu Slovenský rekordman.

Najlepšími individuálnymi korčuliarmi sa stali Vladimír Jursa zo Slávie Prešov, ktorý najazdil 803 okruhov a Martina Lukáčová zo Skating Sports Prešov, ktorá ich stihla urobiť 583. Do rekordu sa zapojili aj štyri sympatické krasokorčuliarky z Košíc na čele s Mirkou Hriňákovou, niekoľkonásobnou majsterkou Slovenska a účastníčkou univerziády 2017. Dievčatá tu v rámci programu predviedli čosi zo svojho umenia, avšak keď bolo pred koncom potrebné prekonať hranicu 12.000 kilometrov, ochotne si nasadili čipy a točili okruhy spolu s ostatnými.

Príjemným spestrením bolo vystúpenie hudobnej skupiny Rusnacks, ktorá sa starala o dobrú náladu pred halou. Občerstvenie ponúkala Stredná odborná škola gastronómie a služieb Prešov. V hale bol k dispozícii aj servis korčulí a ich zapožičiavanie. Pod úspešný priebeh akcie sa podpísalo aj nezvyklo teplé počasie, ktoré priam lákalo korčuliarov ochladiť sa na ľadovej ploche. Už teraz sa tešíme na tretí ročník 24-hodinovky a veríme, že už konečne bude dvojnásobne úspešný.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Čučoriedky patria medzi naše obľúbené a vyhľadávané ovocie už po celé veky.


4 h

Slovensko sa od polovice septembra zaradilo medzi krajiny, ktoré môžu poskytnúť ľuďom so zdravotným znevýhodnením plnohodnotnú...


4 h

Odpadové hospodárstvo a recyklácia sú historicky najväčšou biznisovou príležitosťou. Nespime na vavrínoch.


INZERCIA 4 h
Skryť Zatvoriť reklamu