SME
Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Z Park Avenue do Parku pod Kolibou

Už takmer sto rokov zdobia vrchné poschodia obytných domov luxusné penthousové byty.

Príbeh jedného z prvých a najznámejších nás zavedie do párty éry Manhattanu.

Skutočný Veľký Gatsby

Dve poschodia, tridsať izieb, vlastná tanečná sála a večierky, ktoré boli také vychýrené, že o nich skladal ódy sám Francis Scott Fitzgerald, autor Veľkého Gatsbyho. Takto to vyzeralo na vrchu vežiaku na 1040 Park Avenue, kde miliardársky vydavateľ Condé Montrose Nast žil svoj americký sen. Bol to práve Nast, kto dal pojmu penthouse punc prestíže. V jeho byte sa fotili editoriály do Vogue a kľučky si tam striedali samí prominentní členovia smotánky, medzi inými Fred Astair či George Gershwin...

Nastov penthouse otvoril cestu novému trendu, ktorý dodnes nestratil zo svojej atraktivity. To, čo v súčasnosti vnímame ako známku vysokého spoločenského statusu, bolo pritom spočiatku na chvoste záujmu developerov.

Neobjavený poklad

V dvadsiatych rokoch dvadsiateho storočia sa v New Yorku stavalo podľa kľúča: vyššie = lepšie. Výškové budovy nemali len vizuálne ohúriť. Vertikálna výstavba bola jediná cesta, ako si poradiť s populačnou explóziou v meste, kam po prvej svetovej vojne prúdili húfy ľudí. Byty na najvyšších poschodiach by ste však vtedy hľadali márne.

Priestor pod strechou bol ako neobjavený poklad zaprataný sutinami, čo sa zmenilo až so zdokonalením technológií výťahov. Lepší prístup dovolil staviteľom stráviť hore viac času a podchytiť potenciál, ktorý – ako sa ukázalo – bol ohromný! Veľa slnečného svetla, výmera prakticky bez limitov, únik od hluku a prachu ulíc, užívanie si absolútneho súkromia, priestranné terasy a výhľad, ktorý dáva majiteľovi pocit, že nevlastní byt, ale hrad. Toto všetko môže byť aj vaše.

Strešný byt pre sny bez stropov

Ak si chcete doma pripadať tak kráľovsky, ako kedysi Nast na Park Avenue, nazrite do iného parku. V kaskádach Parku pod Kolibou ostáva posledných pár strešných bytov s veľkorysými pôdorysmi – najväčší z nich má celkovo neuveriteľných 236 m2, dve terasy, vlastný šatník a otvorenú kuchyňu spojenú s obývačkou. Nik a nič nebude stáť medzi vami a vašimi snami o luxusnom bývaní.

Vychutnajte si najvyššiu mieru komfortu a súkromia, akú môžete v meste zažiť, a spolu s nimi pocit neviazanej slobody pri zariaďovaní bývania presne podľa vašich predstáv. Túžite premeniť jednu z terás na presklenú zimnú záhradu? Oddávať sa naplno kulinárskej vášni v priestore, kde bude dosť miesta na špičkové vybavenie aj na tancovanie popri varení? A čo poviete na čerpanie inšpirácií z nerušených výhľadov z výšky? Sledovať Bratislavu ako na dlani, ďaleko od ruchu a predsa blízko k dianiu, je raritná výsada. Pre vás sa stane každodenným štandardom.

Adresa aj areál nad očakávania

Prestíž penthousu by nemohla byť kompletná bez lukratívnej lokality. Tá je v prípade Parku pod Kolibou bratislavským ekvivalentom centra New Yorku. Projekt je situovaný tak, aby váš pokoj bývania nebol zdanený izolovanosťou od vzrušujúceho mestského života. Ste presne tam, kde potrebujete byť – blízko k centru mesta aj k nádhernej prírode Malých Karpát.

Areál sa navyše môže pochváliť pôvabnou kaskádovitou spoločensko-rekreačnou zónou plnou zelene. Uzavretému privátnemu parku nechýba komunitná záhradka, jazierko či detské ihrisko, ako aj športová a fitness časť pre priaznivcov aktívneho relaxu.

Ak chcete pre seba a svoju rodinu skutočne to najlepšie, nasaďte latku očakávaní vyššie. V ponuke nájdete byty už od 97 m2. Využite poslednú šancu nájsť bývanie v Parku pod Kolibou.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Služby spoločnosti Arval Slovakia, ktorá je lídrom trhu operatívneho lízingu u nás, preto musia byť bezchybné.

9 h

Riaditeľ školy Vladimír Vajcík: Za úspechmi našej školy je viac faktorov, najdôležitejší sú však učitelia.

11 h

Na jeho budúcnosť sme sa opýtali Mareka Mičienku, obsahového manažéra Seduo.sk

23 h