SME
Pondelok, 20. september, 2021 | Meniny má Ľuboslav(a)KrížovkyKrížovky
INZERCIA

EY Podnikateľ roka: hľadáme slovenské príbehy!

Spoločnosť EY vyhlásila trinásty ročník súťaže. V čom spočíva jej prínos?

Súťaž EY Podnikateľ roka je prvá a jediná skutočne celosvetová súťaž svojho druhu, ktorú založila spoločnosť EY v roku 1986 v USA. Na Slovensku sa súťaž koná od roku 2006 a držiteľ titulu EY Podnikateľ roka Slovenskej republiky reprezentuje našu krajinu na svetovom finále súťaže v Monte Carle.

Vďaka tomuto projektu sa darí spájať najlepších podnikateľov v krajine. Účastníci súťaže EY Podnikateľ roka sa poznajú, pravidelne sa schádzajú, vymieňajú si skúsenosti, čo je veľmi cenné. Ide o súťaž, ktorá má medzinárodný rozmer a jej hlavným cieľom je podporiť poctivé podnikanie. Podnikatelia nielen vytvárajú nové pracovné miesta, ale sú tiež vizionármi a ťahúňmi ekonomiky ako celku aj v jednotlivých regiónoch.

Ako sa možno zapojiť do súťaže?

Prihlásiť sa môže kandidát sám alebo ho môže nominovať jeho zamestnanec, obchodný partner, priatelia, rodina – ktokoľvek, najjednoduchšie prostredníctvom našej webovej stránky www.eypodnikatelroka.sk alebo emailom. Nezávislá porota, zložená prevažne z víťazov predchádzajúcich ročníkov, hodnotí spoločnosti, ktoré spĺňajú kritériá. Následne vyberie celkového víťaza súťaže EY Podnikateľ roka, ako aj víťazov jednotlivých kategórií, EY Technologický podnikateľ a EY Začínajúci podnikateľ roka.

Hľadáme príbehy skrývajúce sa za podnikaním. Človek si myslí, že už nemôže počuť nič nové, ale vždy ho niekto prekvapí. Stále vidieť rôznorodosť v podnikaní a v nápadoch a to je veľmi inšpiratívne.

Aké sú tie najdôležitejšie kritériá, ktoré by mal EY Podnikateľ roka spĺňať?

Nezávislá porota hodnotí uchádzačov podľa medzinárodných kritérií, ako sú: podnikateľský duch, prístup k inováciám, čestnosť a poctivosť, finančné výsledky, ale najdôležitejšia je osobnosť podnikateľa a jeho príbeh.

Aj keď sa občas stáva, že spoločnosť má šťastie a podarí sa jej „vystreliť“ po dvoch rokoch, zvyčajne to trvá jednu až dve dekády a je to celoživotná práca. Tá je často sprevádzaná aj pádom, po ktorom sa človek otrasie a ide ďalej. Za podnikateľskými príbehmi preto musíme vidieť aj veľkú obetu, podporu rodiny a priateľov.

Ako prebieha stretnutie víťazov súťaže v Monte Carle?

EY Svetový podnikateľ roka predstavuje veľkolepé týždenné stretnutie, na ktorom sa každoročne zúčastní viac než tisíc hostí z radov podnikateľov a vyše 100 médií z celého sveta (New York Times, Wall Street Journal, BBC, Forbes a ďalšie). Jedinečnosť tohto programu dotvárajú prezentácie a prednášky inšpiratívnych osobností, odborné workshopy alebo podnikateľské stretnutia v rámci Family Business Summitu, IPO Summitu a programu NextGen a zaraďujú ho tak medzi najprestížnejšie celosvetové udalosti. Svetový podnikateľ roka dáva jedinečnú možnosť zviditeľniť činnosť slovenských podnikateľov a nadviazať nové a zaujímavé kontakty, čím sa pre slovenskú podnikateľskú komunitu otvoria nové možnosti a trhy. Keďže naším zámerom je podporovať podnikateľské prostredie na Slovensku, vnímame túto súťaž ako naše poslanie.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Slovensko sa od polovice septembra zaradilo medzi krajiny, ktoré môžu poskytnúť ľuďom so zdravotným znevýhodnením plnohodnotnú...


18. sep

Pokusy, diskusie aj 10 fascinujúcich nových objavov, ktoré môžu zachrániť život.


18. sep
Moderná vila z betónu

Máme pre vás tip na stavebný materiál, s ktorým to ľahko dosiahnete.


17. sep
Skryť Zatvoriť reklamu