SME
Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky
INZERCIA

EY Podnikateľ roka: hľadáme slovenské príbehy!

Spoločnosť EY vyhlásila trinásty ročník súťaže. V čom spočíva jej prínos?

Súťaž EY Podnikateľ roka je prvá a jediná skutočne celosvetová súťaž svojho druhu, ktorú založila spoločnosť EY v roku 1986 v USA. Na Slovensku sa súťaž koná od roku 2006 a držiteľ titulu EY Podnikateľ roka Slovenskej republiky reprezentuje našu krajinu na svetovom finále súťaže v Monte Carle.

Vďaka tomuto projektu sa darí spájať najlepších podnikateľov v krajine. Účastníci súťaže EY Podnikateľ roka sa poznajú, pravidelne sa schádzajú, vymieňajú si skúsenosti, čo je veľmi cenné. Ide o súťaž, ktorá má medzinárodný rozmer a jej hlavným cieľom je podporiť poctivé podnikanie. Podnikatelia nielen vytvárajú nové pracovné miesta, ale sú tiež vizionármi a ťahúňmi ekonomiky ako celku aj v jednotlivých regiónoch.

Ako sa možno zapojiť do súťaže?

Prihlásiť sa môže kandidát sám alebo ho môže nominovať jeho zamestnanec, obchodný partner, priatelia, rodina – ktokoľvek, najjednoduchšie prostredníctvom našej webovej stránky www.eypodnikatelroka.sk alebo emailom. Nezávislá porota, zložená prevažne z víťazov predchádzajúcich ročníkov, hodnotí spoločnosti, ktoré spĺňajú kritériá. Následne vyberie celkového víťaza súťaže EY Podnikateľ roka, ako aj víťazov jednotlivých kategórií, EY Technologický podnikateľ a EY Začínajúci podnikateľ roka.

Hľadáme príbehy skrývajúce sa za podnikaním. Človek si myslí, že už nemôže počuť nič nové, ale vždy ho niekto prekvapí. Stále vidieť rôznorodosť v podnikaní a v nápadoch a to je veľmi inšpiratívne.

Aké sú tie najdôležitejšie kritériá, ktoré by mal EY Podnikateľ roka spĺňať?

Nezávislá porota hodnotí uchádzačov podľa medzinárodných kritérií, ako sú: podnikateľský duch, prístup k inováciám, čestnosť a poctivosť, finančné výsledky, ale najdôležitejšia je osobnosť podnikateľa a jeho príbeh.

Aj keď sa občas stáva, že spoločnosť má šťastie a podarí sa jej „vystreliť“ po dvoch rokoch, zvyčajne to trvá jednu až dve dekády a je to celoživotná práca. Tá je často sprevádzaná aj pádom, po ktorom sa človek otrasie a ide ďalej. Za podnikateľskými príbehmi preto musíme vidieť aj veľkú obetu, podporu rodiny a priateľov.

Ako prebieha stretnutie víťazov súťaže v Monte Carle?

EY Svetový podnikateľ roka predstavuje veľkolepé týždenné stretnutie, na ktorom sa každoročne zúčastní viac než tisíc hostí z radov podnikateľov a vyše 100 médií z celého sveta (New York Times, Wall Street Journal, BBC, Forbes a ďalšie). Jedinečnosť tohto programu dotvárajú prezentácie a prednášky inšpiratívnych osobností, odborné workshopy alebo podnikateľské stretnutia v rámci Family Business Summitu, IPO Summitu a programu NextGen a zaraďujú ho tak medzi najprestížnejšie celosvetové udalosti. Svetový podnikateľ roka dáva jedinečnú možnosť zviditeľniť činnosť slovenských podnikateľov a nadviazať nové a zaujímavé kontakty, čím sa pre slovenskú podnikateľskú komunitu otvoria nové možnosti a trhy. Keďže naším zámerom je podporovať podnikateľské prostredie na Slovensku, vnímame túto súťaž ako naše poslanie.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Kvôli kríze spojenej s ochorením COVID-19 čelia mnohí naši podnikatelia skutočne ťažkej situácii.

7 h

DOXX ako špecialista na stravné prináša stravovanie pre živnostníkov vo forme balíka s najžiadanejšími službami.

22. jan

Slovenská investičná skupina pôsobí na trhu od roku 2009.

22. jan