SME
Nedeľa, 20. jún, 2021 | Meniny má ValériaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Televízor s 8K rozlíšením je realitou. Kúpiť či čakať?

Televízory s 8K rozlíšením sú už aj na Slovensku. Oplatí sa do nich investovať alebo ešte treba počkať, ako sa vyvinie trh?

S QLED televízorom s 8K rozlíšením prišiel Samsung, ktorý je lídrom a inovátorom v tomto segmente. Dôvod je prozaický, zákazníci vyžadujú televízory s veľkou uhlopriečkou. A keďže Samsung chce poskytovať len tú najvyššiu kvalitu, siahol po novej 8K technológii, ktorá zaručí aj pri veľkej uhlopriečke stále kvalitný obraz. Väčšia obrazovka pri nižšom rozlíšení totiž môže priniesť pri sledovaní z menšej vzdialenosti tzv. rozpixelovaný obraz, čo 8K eliminuje a obraz je stále ostrý. 8K rozlíšenie má obraz zložený zo 7680 na 4320 pixelov, čo je štyrikrát viac než má televízor s rozlíšením 4K UHD TV.

Umelá inteligencia

Aj keď obsahu v 8K rozlíšení je zatiaľ ako šafranu, noví majitelia 8K TV sa nemusia obávať, že by televízor nevyužili. Samsung vsadil na umelú inteligenciu 8K AI Upscaling, ktorá sa postará o to, že aj obsah v nižšej kvalite si budú môcť vychutnať v 8K kvalite. Je jedno, či budete sledovať streamingovú službu, set-top box alebo film z USB disku, Quantum Processor 8K rozpozná a prevzorkuje obsah do rozlíšenia 8K. V prvom kroku televízor analyzuje zdrojový obsah a pre následný prepočet do 8K rozlíšenia ho porovnáva s dynamickou knižnicou vzorov, tvarov a farieb. Následne použije algoritmus, ktorý najlepšie zodpovedá danému obsahu a prevedie finálnu reprodukciu obrazu do plného rozlíšenia 8K.

Filmové štúdiá v obývačke

Samsung QLED 8K Q900R má navyše priame zadné podsvietenie Direct Full Array Elite, ktoré zvyšuje kontrast a presne riadi farby, čo umožňuje televízoru zobraziť 100% farebné spektrum. Technológia Real 8K Resolution zabezpečí maximálny jas na úrovni 4000 nitov, čo budete na trhu hľadať len veľmi ťažko. Zároveň je to štandard podporovaný väčšinou svetových filmových štúdií.

Z uvedeného teda vyplýva, že sa rozhodne neoplatí čakať, ak si chcete dopriať kvalitu už teraz. Nebudete o nič ochudobnení a dostanete len to najlepšie. Samsung má v ponuke 8K televízory s uhlopriečkami 65, 75 a 85 palcov.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Anna Boleynová bola asi najznámejšia zo šiestich žien anglického kráľa Henricha VIII.


18. jún

Odpovedá lekárka Nemocnice AGEL Košice-Šaca.


18. jún

Nemusíme dlho bádať, aby sme prišli na to, že strava postavená na čerstvých plodoch je tá najzdravšia.


18. jún