SME
Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Brzdia vás technické výpadky vo výrobe?

Každé zastavenie výroby spôsobuje stratu. Ako predísť nečakaným výpadkom na výrobných linkách? Riešenie = prediktívna údržba.

zdroj: DEXIS SLOVAKIAzdroj: DEXIS SLOVAKIA

Predstavte si, že máte rozbehnutú výrobu na plné obrátky a náhle vznikne havária. Linky sa zastavia. Vaša údržba nechá všetky plánované a rozpracované činnosti bokom a musí sa plne venovať riešeniu práve vzniknutej havárie. Identifikuje problém, rozoberie zariadenie, zistí poškodenie a objedná náhradné diely. Na konte máte sklzy a škody rátate v tisíckach eur. Možno podobným situáciám predchádzať? „Ak v minulosti nastala situácia, že z dôvodu havárie strojného zariadenia došlo k výpadku produkcie, je prediktívna údržba významným prostriedkom k ich predchádzaniu. Prebieha zhromažďovaním, triedením a vyhodnocovaním relevantných informácií o stave techniky. Sledujú sa konkrétne parametre ako sú vibrácie, teplota, energetické špičky a podobne. Veľmi potrebnou a náročnou činnosťou je samotná diagnostika stavu ložísk a správne ustavenie strojov. Ak je stroj zmontovaný, je nevyhnutné ustavitˇ jeho priestorovú geometriu v stotinách milimetrov,“ hovorí Marián Oršula, produktový manažér pre oblasť prevodových prvkov, DEXIS SLOVAKIA, ktorá je lídrom v oblasti priemyselnej distribúcie.

Ušetrite dvakrát

Posuňte prevenciu ešte viac k dokonalosti. „Všetky časti zariadenia, ktorých zastavenie má fatálne následky na produkciu, sú považované za kritické zariadenia. Pretože sa sledujú práve tieto kritické miesta, možno pri zhoršujúcich sa parametroch predísť úplnému zastaveniu zariadenia,“ vysvetľuje Marián Oršula, produktový manažér pre oblasť prevodových prvkov, DEXIS SLOVAKIA. Pri zistení zhoršujúcich sa parametrov je skúsený diagnostik schopný navrhnúť výmenu alebo opravu týchto častí počas plánovaných odstávok. Práca údržby sa zmení z urgentného riešenia nečakaných výpadkov na plánované zásahy. Ak sa oprava naplánuje, bude mať závod vopred pripravené materiálne aj personálne zdroje na tento zásah. Skráti sa tak čas potrebný na samotnú opravu.

„Vďaka prediktívnej údržbe zákazníci minimalizujú riziko náhlych výpadkov vo výrobe a následnej strate zisku. Keďže ide o náročnú problematiku, ktorej zvládnutie si vyžaduje technické vzdelanie a úzku špecializáciu, nemusia mať pre tento prípad interné personálne zdroje s nepredvídateľným využitím. Disponujeme vybavením a personálom, ktorý je schopný prebrať na seba tieto riešenia. Zákazníci dokážu ušetriť dvakrát,“ dodáva na záver Marián Oršula, produktový manažér pre oblasť prevodových prvkov, DEXIS SLOVAKIA.

Chcete sa teda vyhnúť výpadkom vo výrobe, zbytočným prestojom a finančným stratám? Špecialisti v DEXIS SLOVAKIA v spolupráci s údržbou konkrétnej spoločnosti zadefinujú kritické uloženia a v pravidelných intervaloch budú sledovať všetky dôležité parametre.

O spoločnosti DEXIS SLOVAKIA, s.r.o. (predtým DELUX s.r.o. a SLS-TECHNACO, s.r.o.)

Ponúka najmodernejšie riešenia, služby, aj produkty poskytujúce dokonalú kontrolu v oblastiach údržby a generálnych opráv a riešení bezpečnosti práce. Spoločnosť je súčasťou nadnárodnej skupiny DESCOURS & CABAUD, ktorá poskytuje služby profesionálom v mnohých vyspelých krajinách sveta.

Kľúčové služby

Ochrana proti pádu
Hydraulická dielňa
Remene na mieru
Výdajné automaty
Sklad zákazníka u nás
Komplexné zastrešenie OOPP
Privátny e-shop
Vibrodiagnostika
Diagnostika únikov stlačeného vzduchu
Chránená dielňa

Produktové skupiny

OOPP
Prevodové prvky
Náradie
Nástroje
Hydraulické prvky
Pneumatické prvky
Hygiena a drogéria

www.dexis.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Koronavírus na jar doslova ochromil celý svet a po prvotnom šoku sa všetci snažili čo najskôr spamätať.

4 h

To, čo sa ešte pred rokom mohlo zdať ako scéna zo sci-fi, je dnes realitou.

12 h

Aktuálna situácia môže viesť k demotivácii aj prokrastinácii v práci. Čo robiť, aby sa to nestalo vám alebo vašim zamestnancom?

20 h