SME
Pondelok, 18. október, 2021 | Meniny má LukášKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Dobrým anjelom aj vďaka pár klikom na Instagrame

Pre niekoho v núdzi môže byť aj malá suma existenčnou otázkou.

Kým zdravý človek nepripisuje jednému euru prakticky žiadnu hodnotu, pre niekoho v núdzi môže byť aj malá suma existenčnou otázkou.

BRATISLAVA - Desiatky tisíc Slovákov každý mesiac pomáhajú rodinám s deťmi, ktoré zasiahla rakovina či iné závažné ochorenie a sú vo finančnej núdzi. Dnes je takých rodín už viac ako tritisíc, pričom takmer tretina z nich stojí na starostlivosti iba jedného rodiča. Nezriedka sú chorí dokonca dvaja členovia domácnosti alebo sa o deti starajú starí rodičia. Toto sú dáta Dobrého anjela, neziskovej organizácie, ktorá patrí na Slovensku medzi najväčšie a najvýznamnejšie v pomoci ľuďom zasiahnutých rakovinou či inou zákernou diagnózou.

Počet darcov narastá
Dobrým anjelom sa môže stať každý, kto má chuť pomáhať. Príspevky od darcov táto známa neziskovka doručuje do posledného centu, pričom darca vždy presne vie, kto dostal jeho príspevok. Dnes je na Slovensku skoro 210-tisíc Dobrých anjelov a ich počet stále narastá. Výrazne by mala pomôcť aj Slovenská sporiteľňa, ktorá sa stala partnerom Dobrého anjela.

„Chceme pomôcť, aby bolo medzi nami čo najviac Dobrých anjelov. Verím, že vďaka viac ako 700-tisíc klientom, ktorí využívajú Georgea – naše moderné digitálne bankovníctvo, bezmála 200-tisíc sledovateľom na sociálnych sieťach a najširšej pobočkovej sieti na Slovensku, vieme inšpirovať ľudí, aby sme spoločne pomohli tým, ktorí to najviac potrebujú,“ hovorí Peter Krutil, generálny riaditeľ Slovenskej sporiteľne. Dobrý anjel má od januára zriadený v Slovenskej sporiteľni anjelský účet so špeciálnym číslom. „Na tento účet môžu prispievať aj tí, ktorí nie sú našimi klientmi,“ dodáva Peter Krutil.

Pomôcť sa dá klikaním na Instagrame
Pomôcť je možné aj jednoduchým kliknutím na Instagrame, kde počas celého januára zverejňuje banka verejnú sériu insta stories. Za každú prekliknutú obrazovku pošle Slovenská sporiteľňa Dobrému anjelovi jeden cent. A keďže insta stories môže mať spolu tri fotky, jednoduchým prekliknutím viete poslať až 3 centy, a to aj opakovane.

Dobrý anjel takto na svoju stranu získava silného partnera. Podľa Ľudmily Kolesárovej, marketingovej manažérky Dobrého anjela, môže veľká klientska základňa Slovenskej sporiteľne pomôcť dostať do programu pomoci oveľa viac rodín a, samozrejme, aj dobrých anjelov. „Veľmi si túto spoluprácu vážime,“ tvrdí.

V minulom roku podporil Dobrý anjel každý mesiac v priemere 3 029 rodín čiastkou 148,53 eur. Do posledného centu tak rozdelil príspevky desať od tisícov Dobrých anjelov, ktorí pomohli celkovou sumou 5,4 milióna eur. Tá oproti roku 2017 narástla až o 2,1 percenta. A tak vzrástla aj pomoc rodinám chorých.

Ste klientom Slovenskej sporiteľne a chcete sa stať dobrým anjelom?
Takto môžete prispieť:

• Založte si trvalý príkaz cez Georgea alebo v pobočke banky. Video návod krok po kroku nájdete na stránke www.slsp.sk.
• Ak chcete prispieť jednorazovým príspevkom v sume 5 eur alebo 10 eur, zoskenujte QR kód na vybranú sumu na stránke: www.slsp.sk.
• Jednorazovo môžete prispieť aj zoskenovaním QR kódu zo zadnej strany výpisu z účtu.
• Navštívte Instagram Slovenskej sporiteľne, kde budú počas celého januára zverejnené insta stories. Za každý klik pošle banka na účet Dobrého anjela jeden cent.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Zatvoriť reklamu